Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Pareri loosafer-50hs-pro

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Este cel mai probabil o chinezărie de doi bani, însă aș vrea să știu dacă a mai folosit cineva genul ăsta de camere, în acest buget și dacă sunt decente.


https://www.emag.ro/.../pd/DQBCGTMBM/?

De asemenea am o mică nedumerire: înțeleg că există o aplicație prin care camera poate să fie accesată de oriunde, fără a fi necesar să fi conectat la aceeași rețea.
Întrebarea mea este: eu dacă nu stau la locația respectivă și ajung mai rar, în situația în care se reseteaza router-ul (poate din cauza unei pene de curent) IP-ul automat se schimbă, conexiunea fiind prin fibră DIGI. Camera se reconectează automat? astfel încât să o pot accesa, sau necesită o mică intervenție.

Mulțumesc

#2
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012

 rokyronnie, on 05 iulie 2021 - 16:28, said:

Este cel mai probabil o chinezărie de doi bani, însă aș vrea să știu dacă a mai folosit cineva genul ăsta de camere, în acest buget și dacă sunt decente.


https://www.emag.ro/.../pd/DQBCGTMBM/?

De asemenea am o mică nedumerire: înțeleg că există o aplicație prin care camera poate să fie accesată de oriunde, fără a fi necesar să fi conectat la aceeași rețea.
Întrebarea mea este: eu dacă nu stau la locația respectivă și ajung mai rar, în situația în care se reseteaza router-ul (poate din cauza unei pene de curent) IP-ul automat se schimbă, conexiunea fiind prin fibră DIGI. Camera se reconectează automat? astfel încât să o pot accesa, sau necesită o mică intervenție.

Mulțumesc

Intr-adevar este o chinezarie, dar iti faci treaba cu ea si da, in mod normal camera se reconecteaza automat,insa sa te astepti ca uneori aplicatia camerei sa mai dea erori, spre exemplu: sa-ti arate camera offline desi ea este online.

#3
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 29.08.2005
Nu am folosit asa ceva dar deoarece foloseste cloud camera se va conecta automat la server de pe orice IP, la fel si tu si restul lumii o vei putea accesa fara mari probleme daca nu are alte bug-uri in soft.

Citeste intrebarile si raspunsurile si mai aflii adevarul despre specificatiile reale:
- zoom-ul nu este optic... ci digital ( greseala de marketing, nici o surpriza ).
- nu sunt sanse sa stie auto-tracking, ptz, patrulare, un utilizator se plange ca nu revine la pozitia memorata ??
- un utilizator specifica ca inregistreaza la rezolutia maxima 2592x1944@16fps, iar la HD 704x576@25fps ..Posted Image nu stie codec H265 deci este nevoie de card mare sau abonament lunar.
- un plus este ca stie ONVIF

Sunt tare curios ce protocoalele utile stie in realitate, asa cum sunt pe emag sunt doar o insiruire de marketing, pe mine ma intereseaza inregistrare pe server FTP ( ca sa nu depinzi de cloud ), alerta email SMTP si RTSP ca sa nu depinzi de sw-ul lor daca sunt reale sau tot greseala de tipar.

Pare o camera de buget pentru instalat la poarta in loc de interfon, are lentila de 3.6mm ( nu stim unghiul lentilei ) cred ca vei avea un cadru mic de detaliu la o distanta de 2-4m.

Edited by lu_k-309, 05 July 2021 - 17:52.


#4
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Din fericire nu am nevoie de zoom optic si nici de tracking sau de alte functii.
Oare aplicatiile astea pot sa fie accesate si de pe PC? sau doar din telefon.

#5
lu_k-309

lu_k-309

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 29.08.2005
Nu stiu sa aibe aplicatie speciala pentru PC si nu spune nimeni explicit daca suporta accesare din browser chiar daca marketingul listeaza ca protocoale HTTP, HTTPs; cel mai bine ar fi bine sa intrebi vanzatorul, pare destul de prompt la asistenta clienti.

Edited by lu_k-309, 05 July 2021 - 18:22.


#6
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Am intrebat. Se pare ca nu stiu nici ei

#7
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012
Eu am acest model. Am cumparat-o mai mult din curiozitate, stiam din start ca este o chinezrie, dar asa cum spuneam si mai sus, imi fac treaba cu ea.
Modelul meu functioneaza cu aplicatia CareCamPro care exista si pentru pc, dar este mult mai buna cea pentru telefon.
La modelul ales de tine am citit prin comentarii ca foloseste alta aplicatie, vezi daca acea aplicatie se gaseste si pentru pc si ai rezolvat "dilema"

#8
rokyronnie

rokyronnie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 21.09.2007
Am citit undeva ca e posibil sa fie compatibila cu mai multe aplicatii

#9
eh47

eh47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.01.2017
am achizitionat 2 Loosafer 50 HS Pro +si nu reusesc cu setarea prin apllicatia iCSee,nu citeste QR codul. are cineva o idee ce asi putea face? und e butonul reset?
Am sa contactez vanzatorul,nu asi vrea neaparat s o trimit inapoi.Mersi


#10
eh47

eh47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.01.2017
am rezolvat, am fost indrumat live prin WhatsApp In principiu am facut reset dupa care atunci cand apare acel QR code trebuie asteptat pana se cupleaza(10-20 sec) In aplicatie sta gresit ca acel QR code ar trebui sa citeasca camera. Super service.

#11
eh47

eh47

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.01.2017
aplicatia pt. PC se poate dowloada de aici
http://www.av380.cn/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate