Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Viza flotant autocolant dezlipit

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012
Bună ziua, am și eu o mica întrebare, recent am observat ca abțibildul de pe spatele buletinului meu s.a rupt puțin într-un colt, este vorba despre viza de flotant mai exact. Trebuie sa dau examenul auto săptămâna viitoare și nu vreau sa am probleme. Ma gândesc ca sunt înregistrat în sistem, deci nu cred ca ar conta asa mult dar vreau sa fiu sigur.

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Ai uitat intrebarea.

#3
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Pune și tu un scotch mai mare peste.

#4
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012

 waterman, on 05 iulie 2021 - 10:11, said:

Pune și tu un scotch mai mare peste.

Pai nu asta este problema, ma interesează sa știu dacă o sa zică ceva polițistul când ii dau buletinul.

#5
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O să zică Bună ziua.
Ce Dumnezeului să zică ?

Pune burta pe carte dacă ai examenul, lasă întrebările existențiale.
Nu te resping ăia la examen pentru că e puțin rupt un colț din stickerul cu viza de flotant.

Edited by waterman, 05 July 2021 - 10:23.


#6
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012

 waterman, on 05 iulie 2021 - 10:22, said:

O să zică Bună ziua.
Ce Dumnezeului să zică ?

Pune burta pe carte dacă ai examenul, lasă întrebările existențiale.
Nu te resping ăia la examen pentru că e puțin rupt un colț din stickerul cu viza de flotant.

Am luat sala din prima, acum era vorba despre traseu, scuze ca nu am menționat.

#7
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 robert2315, on 05 iulie 2021 - 10:21, said:

Pai nu asta este problema, ma interesează sa știu dacă o sa zică ceva polițistul când ii dau buletinul.

Iti pune catusele instantaneu
Te arunca in duba
Te transporta la tribunal unde esti condamnat la 10 ani munca silnica

Si asta doar daca esti cooperant
Daca mai ai si gura mare ...

#8
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
Stai linistit, atata timp cat se vede ceea ce scrie pe viza si nu s-a rupt bucata din informatii

#9
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012

 MariusEXxTREME, on 05 iulie 2021 - 12:38, said:

Stai linistit, atata timp cat se vede ceea ce scrie pe viza si nu s-a rupt bucata din informatii

Mulțumesc frumos pentru răspunsul prompt și lipsit de glume idioate, apreciez enorm, spor în toate!

#10
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Situația de fapt, că tu ai o rezidență (viza de flotant), apare în sistem, chiar dacă abțibildul ăla ar fi indescifrabil, examinatorul are posibilitatea să verifice valabilitatea rezidenței tale.
Indirect, adevărat,  verificare prin dispecerat, nu pe telefon sau laptop, dar posibilitatea există.

Oricum, el are altă treabă, în speță verificarea competențelor tale practice la conducerea unui autoturism, de legalitatea actelor depuse la dosar s au ocupat alții deja.

Tu condu bine la traseu, atâta tot e necesar.

#11
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012

 DarthBane, on 05 iulie 2021 - 16:01, said:

Situația de fapt, că tu ai o rezidență (viza de flotant), apare în sistem, chiar dacă abțibildul ăla ar fi indescifrabil, examinatorul are posibilitatea să verifice valabilitatea rezidenței tale.
Indirect, adevărat,  verificare prin dispecerat, nu pe telefon sau laptop, dar posibilitatea există.

Oricum, el are altă treabă, în speță verificarea competențelor tale practice la conducerea unui autoturism, de legalitatea actelor depuse la dosar s au ocupat alții deja.

Tu condu bine la traseu, atâta tot e necesar.

Mulțumesc frumos, asta ma interesa sa știu, sa nu am surpriza sa îmi zică ca nu este ok fix când ma urc în mașină și ii dau buletinul.

#12
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
Relax și baftă.
Tu nu trebuie să faci decât un singur lucru, să te descurci in trafic respectând regulile de circulație.
El constată asta și dă admis, n are nimic cu tine, până seara uită că exiști tu pe fața pământului, ești un număr, a examinat 20 de candidați în ziua respectivă. :)

Mno, nu e chiar subiectul topicului, dar...

- nu regla scaunul și oglinzile ostentativ, e enervant, te așezi pe scaun, pui centura, îți verifici poziția și vizibilitatea, e suficient,vede el că ai făcut verificarea respectivă. Modifici doar dacă e necesar.

- conduci preventiv, dar fără exagerări de mers numai cu 30 de km/h, te incadrezi în trafic, in limite legale.

- nu se mai practică provocările, dar belește ochii la indicatoare totuși. Dacă te pune să faci o manevră ilegală, ii spui clar că nu ai voie și o faci doar cu acordul lui expres.
Nu te va pune el să conduci pe interzis, stai liniștit, e doar ciufut și te a testat mai neortodox :)

#13
robert2315

robert2315

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 26.12.2012

 DarthBane, on 05 iulie 2021 - 16:36, said:

Relax și baftă.
Tu nu trebuie să faci decât un singur lucru, să te descurci in trafic respectând regulile de circulație.
El constată asta și dă admis, n are nimic cu tine, până seara uită că exiști tu pe fața pământului, ești un număr, a examinat 20 de candidați în ziua respectivă. :)

Mno, nu e chiar subiectul topicului, dar...

- nu regla scaunul și oglinzile ostentativ, e enervant, te așezi pe scaun, pui centura, îți verifici poziția și vizibilitatea, e suficient,vede el că ai făcut verificarea respectivă. Modifici doar dacă e necesar.

- conduci preventiv, dar fără exagerări de mers numai cu 30 de km/h, te incadrezi în trafic, in limite legale.

- nu se mai practică provocările, dar belește ochii la indicatoare totuși. Dacă te pune să faci o manevră ilegală, ii spui clar că nu ai voie și o faci doar cu acordul lui expres.
Nu te va pune el să conduci pe interzis, stai liniștit, e doar ciufut și te a testat mai neortodox :)

Mulțumesc frumos, apreciez sfaturile, sunt utile, chiar dacă nu au legătură cu subiectul. Mulțumesc frumos încă o data pentru timpul acordat.

#14
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007

 DarthBane, on 05 iulie 2021 - 16:36, said:

Relax și baftă.
Tu nu trebuie să faci decât un singur lucru, să te descurci in trafic respectând regulile de circulație.
El constată asta și dă admis, n are nimic cu tine, până seara uită că exiști tu pe fața pământului, ești un număr, a examinat 20 de candidați în ziua respectivă. Posted Image

Mno, nu e chiar subiectul topicului, dar...

- nu regla scaunul și oglinzile ostentativ, e enervant, te așezi pe scaun, pui centura, îți verifici poziția și vizibilitatea, e suficient,vede el că ai făcut verificarea respectivă. Modifici doar dacă e necesar.

- conduci preventiv, dar fără exagerări de mers numai cu 30 de km/h, te incadrezi în trafic, in limite legale.

- nu se mai practică provocările, dar belește ochii la indicatoare totuși. Dacă te pune să faci o manevră ilegală, ii spui clar că nu ai voie și o faci doar cu acordul lui expres.
Nu te va pune el să conduci pe interzis, stai liniștit, e doar ciufut și te a testat mai neortodox Posted Image
asa am fost eu mergeam super precaut si mi-a zis sa bag a 4-a 60 la ora ca se plictiseste

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate