Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Dolari vechi

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
c_cristi

c_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 14.05.2008
Aveti idee unde se pot schimba dolari vechi in lei? Hartie 100$ din 2006.

Eu am incercat la casa schimb valutar MoneyGram si la banca BCR. La MoneyGram au zis ca nu mai schimba bacnote mai vechi de 2007 incepand cu 2021.
Iar la BCR la ghiseu m-au trimis la bancomat, i-am bagat in el si nu ii recunostea.

#20
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
o sa ii schimbi sub 100 din cate stiu eu

#21
c_cristi

c_cristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 14.05.2008
Mi i-au schimbat la BT fara sa zica nimic. Celor de la BCR le-am facut sesizare la Banca Nationala.

#22
cristian_simion

cristian_simion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 594
  • Înscris: 19.12.2008
Dupa ce am citit aici, am plecat spre un BT sa schimb o bacnota de 50$ si doua de 10$, ambele din editia 2001. Nu am mai ajuns la BT, i-am schimbat la un Exchange vis-a-vis de Piata Crangasi. D-na foarte amabila, a zis ca ii schimba, chaiar daca sunt editie veche, pentru ca arata foarte bine.

#23
arathemis

arathemis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 27.02.2007
Dolarii is dolari, indiferent din ce an sunt. In 2011, la un ABC alimentar din US, am primit ca si rest printre altele un nickle (o moneda de 5 centi) cu cap de indian pe o parte si bizon pe cealalta. Moneda datata 1917. Circula inca bine-mersi. Cica ar valora vreo 7-8 dolari o moneda din aceea. Inca o am.
La fel si pt bancnote, in US o sa gasiti bancnote de toate generatiile, circuland inca bine-mersi, atata timp cat nu-s foarte deteriorati.

#24
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
Dolarii sunt dolari indiferent de an… dar in SUA!

In restul tarilor nu iti schimba orice vechime si stare. La fel cum marci germane nu iti primeste nimeni in afara de Germania.

#25
arathemis

arathemis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 27.02.2007
legat de stare, de acord.
dar legat e vechime, nu cred. o banca ar trebui sa-i schimbe daca arata bine

#26
jakota

jakota

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 22.05.2011
Am scapt si eu azi de bancnote vechi 100USD - ceva serie '96 si 2001 ,  ce-i drept in stare aproape impecabila -  la casa de schimb 4.72  fara nici cel mai mic comentariu ...

#27
flc

flc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 18.03.2008
ai fost norocos sa stii

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate