Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Alimentare placă de bază Gigabyte Z590 Aorus Elite AX

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,300
  • Înscris: 16.01.2007

View PostSOIMMALTEZ, on 29 iunie 2021 - 10:00, said:

[...] Baga bani cati vrei, dar daca tot ii cheltuiesti fa-o cu cap.
INTEL seria 11 este cel mai mare esec al INTEL de la Pentium 4 pe socket 478 incoace.
Am ținut seama de opinia ta și m-am documentat mai bine. Am anulat comanda pentru procesorul Intel i7-11700KF și am comandat un procesor Intel i7-10700K. Mulțumesc!

#20
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

View Postmanic_user, on 29 iunie 2021 - 13:43, said:

Am ținut seama de opinia ta și m-am documentat mai bine. Am anulat comanda pentru procesorul Intel i7-11700KF și am comandat un procesor Intel i7-10700K. Mulțumesc!

Pentru mine este foarte impostant aspectul subliniat, ca nu vreau sa-ti modific eu parerile, ci trebuie sa te documentezi si sa ceri si alte opinii.
Eu ti-am spus ce stiu si am discutat cu tersteri si cu vanzatori de componente, si am vazut si pe youtube la altii tot din domeniul hardware.

#21
andrey_dumytrescu

andrey_dumytrescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 06.08.2007
Ai renunțat la seria 11 ce avea suport pt pci e gen 4 si ai trecut pe seria 10. Seria 10 funcționează mai ok cu z490.  Zic in cunoștiință de cauza. Am avut 10900kf cu z590. Nu puteam sa ii fac deloc oc. Si procesorul avea oricum un SP 63. In teste sarea de 300w si intra in thermal throtling. Am avut posiblitatea sa schimb cu 11900kf. Asta are SP 85 sta la 5.1. Cu boost la 5.3. Consum in teste 280w. Temp 85 full load (occt test) Si am si pci e gen 4.

Edited by andrey_dumytrescu, 13 July 2021 - 07:44.


#22
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,300
  • Înscris: 16.01.2007
Mă aflu în perioada de returnare și aș putea înlocui actuala placă de bază cu o placă Z490, dar nu am niciun motiv să o fac. Oricum mulțumesc pentru informații.

#23
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,403
  • Înscris: 08.02.2011
Pai nu ai deja z490 cu i7-10700k ? Sau ai z590 ? Orice altceva e degeaba

#24
manic_user

manic_user

    Slightly Older Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,300
  • Înscris: 16.01.2007
Am Z590

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate