Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Condusul legal versus frustratii.

* * * * - 9 votes
  • Please log in to reply
1625 replies to this topic

#1621
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
@nenea zap, eu traiesc in "civilizatie", si e mai mult o iluzie pt romani. acceasi naivi care isi inchipuie ca masinile afara sunt mai ingrijite. Bucurestiul e cum e ca nu sunt locuri de parcare, dar in micutul meu orasel de provincie nu e nimeni parcat aiurea ca e loc de parcare peste tot pt toti. Vina incepe de la autoritati. Omul trebuie sa parcheze undeva, ori ii faci loc de parcare, ori o lasa pe avarii. Ce-ar fi sa faca autoritatile locuri de parcare unde observa ca lumea sta pe avarii, complicat stiu. Mai bine fura cu nesimtire facand statii de autobuz de 60k euro bucata si dupa behaie ca nu mai face locuri de parcare ca masinile is rele. De aia urasc din suflet "ecologistii" astia care n-au fost in viata lor la o plantare.

Edited by SpeedDemon, 25 December 2021 - 10:52.


#1622
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Știm, știm.
De asta te lauzi pe aici că mergi cu 100-200 kmh prin localitate.
E vina autorităților, nu a ta.


#1623
SpeedDemon

SpeedDemon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,019
  • Înscris: 18.05.2009
[ https://i.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/001/507/277/13e.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Da, e vina autoritatilor, daca aveam autostrada si drumuri express nu mai faceam din astea prin localitate. Daca aveam circuit sa zicem la 50 km de mine crede-ma ca as fi fost mult mai chill.

#1624
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021

 SpeedDemon, on 25 decembrie 2021 - 11:45, said:

Daca aveam circuit…

circuite! macar 2! daca unul este aglomerat? sau nesimtit de multe Logan? nu mai are loc barakis cu RS, nu?…

#1625
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015

 SpeedDemon, on 25 decembrie 2021 - 10:50, said:

@nenea zap, eu traiesc in "civilizatie", si e mai mult o iluzie pt romani. acceasi naivi care isi inchipuie ca masinile afara sunt mai ingrijite. Bucurestiul e cum e ca nu sunt locuri de parcare, dar in micutul meu orasel de provincie nu e nimeni parcat aiurea ca e loc de parcare peste tot pt toti. Vina incepe de la autoritati. Omul trebuie sa parcheze undeva, ori ii faci loc de parcare, ori o lasa pe avarii. Ce-ar fi sa faca autoritatile locuri de parcare unde observa ca lumea sta pe avarii, complicat stiu. Mai bine fura cu nesimtire facand statii de autobuz de 60k euro bucata si dupa behaie ca nu mai face locuri de parcare ca masinile is rele. De aia urasc din suflet "ecologistii" astia care n-au fost in viata lor la o plantare.
ar trebui sa facă parcari etajate in capitala. Politia sa isi faca treaba cand vede mașini parcate aiurea și sa apara iar masinile de ridicat autovehicule, cu hingherii de rigoare :) Ti-i salta si pe cei care stau bulangii cu avariile puse. Doar cu amenzi mari pot fi civilizati cei ce parchează aiurea!!!

#1626
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008
Și fiului meu cel mare îi place viteza (în limita a 50+ 😁 ), dar merge cu viteză redusă unde e necesar și nu lasă niciodată mașina pe avarii, ci prrferă să o lase în siguranță într-o parcare (chiar dacă e cu plată) și să meargă câteva sute de metri pe jos. Probleme cu gradul de civilizație au cei care lasă mașina pe avarii unde au nevoie să meargă și le e lene să meargă puțin pe jos. Un om poate fi civilizat și dacă-i place viteza, poate să conducă preventiv și dacă o mai "calcă" unde e posibil fără riscuri. Și eu o mai "calc" unde situația o permite, dar de când s-a introdus sistemul bonus-malus nu am mai fost implicat în nici un incident sau accident rutier, indiferent că ar fi din vina mea sau a altora.
Nu toți vitezomanii sunt bizoni, după cum nici toți bizonii nu sunt vitezomani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate