Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Can-Am Outlander 800 2006

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Marius668

Marius668

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.05.2020
Salut lume, am câteva întrebări pe care as vrea sa le adresez celor ce se pricep și se dau cu atv-urile. Deci cineva (nu zic cine 😁) vrea să își cumpere un ATV de la Can-Am. Deși poate că cu 3000€ in plus și-ar permite un ATV mai nou, este foarte tentat să își cumpere un Outlander motor 800cc din 2006. Prețul este puțin sub 7000€ și deși este cam vechi ca și an de fabricație, arata mult mai bine decât unele din 2016-17. Este foarte întreținut și are o grămadă de protecții. Jante noi etc. Acuma problema este daca merita sau nu modelul ăla. ATV-ul are puțin peste 10.000km in bord. Deci probabil daca nu este vreo teapa, nu s-a dat foarte mult cu acel atv. Proprietarul zice că putem să întrebam orice mecanici, că toți o să zică că alea sunt cele mai rezistente motoare și că e foarte bun și așa mai departe. Necunoscand astfel de mecanici, apelam la voi 😁😁
De aia întrebarea este dacă un can am de 800 din 2006 merita cumpărat în 2021, daca ne raportam la fiabilitate. Și ținând cont că ATV-ul o să meargă doar din când în când pe munți în plimbări mai lungi și nu foarte grele. Mulțumesc frumos!

#2
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007
E inmatriculat?

#3
BaXXon

BaXXon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 18.04.2021
7000 de euro pe un atv de 15 ani ?! Oricat ar fi de fiabil e, ramane o vechitura  care mereu o sa aiba o buba la ceva si daca nu te pricepi o sa devi un pachet de nervi cand nu merge cum trebuie .In banii aia iei CFMoto nou cu garantie.

#4
Marius668

Marius668

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.05.2020

 Argv, on 25 iunie 2021 - 17:13, said:

E inmatriculat?
da, este

 BaXXon, on 26 iunie 2021 - 09:24, said:

7000 de euro pe un atv de 15 ani ?! Oricat ar fi de fiabil e, ramane o vechitura  care mereu o sa aiba o buba la ceva si daca nu te pricepi o sa devi un pachet de nervi cand nu merge cum trebuie .In banii aia iei CFMoto nou cu garantie.
mulțumesc mult de răspuns. Este o parere care o sa fie luata in considerare. Acuma chiar daca este vechi de 15 ani, chiar arata foarte bine, deci nici nu te-ai gândi că e din 2006. De asta și interesul pentru el. CF moto chiar o să mă interesez în legătură cu el, însă problema ar fi sa nu înceapă să aibă probleme fix după ce se termina garanția (cum se întâmplă cu mașinile)

Edited by Dany_Darke, 26 June 2021 - 17:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate