Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

App infoSTB nu mai functioneaza corect

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Am iphone 8 cu aplicatia infoSTB instalata pe care o folosesc des. Acum 2 zile a refuzat sa mai functioneze - reinstalat app, restart telefon nimic.

Pe date mobile nu se actulaizeaza, pe wifi da. Nu e restrictionata pe datele mobile. Ce as putea face acum?

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Inca e in beta - ma rog, de cativa ani tot beta e. Au schimbat si aspectul si tot beta a ramas...
Sunt probleme si pe Android - daca isi face Google Mapsupdate nu mai afiseaza harta pana nu isi face ea update...

Nu stu pe iPhone ce harta folosesc...

#3
lex luthor

lex luthor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 27.03.2007
Am patit si eu la fel acum cateva zile. Pe wifi mergea pe date nu (Android 11). Am dezinstalat-o si nu mai puteam sa o reinstalez. Pana nu am sters datele de la aplicatia Google Play nu am putut s-o reinstalez. Dar tot nu mergea. Dupa vreo doua zile a reinceput sa mearga. Din senin, fara nicio alta operatiune. Nici acum nu inteleg ce s-a intamplat.Posted Image

#4
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Sa va spun la ce o foloseam - sa vad cand ajung masinile in statie si daca nu vin "in haita" cate 2 odata sa fie mai libere. Exista si o alta app care stie sa faca asta?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Nu.
Teoretic doar asta poate. Zic teoretic ca de multe ori imi zicea ora corecta, dar gresea sensul de mers :D
Si oricum nu e exacta - nu cred ca se bazeaza pe vreun sistem GPS pus pe masina sau tramvai ci pe ora la care ar trebui sa ajunga in statie.

#6
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,522
  • Înscris: 16.12.2006
Ba mai exista o aplicatie, Moovit. ;)

E destul de precisa, bineinteles tot asa fara sistem GPS, dpar pe baza orarului STB.

#7
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Orarul STB - e bun de aruncat ierttai-ma. Am moovit, o folosesc daca trebuie dar eu asteptam cate 2 sau 3 autobuze de acelasi fel ca sa fie mai libere. si ele n-ar trebui sa vina cate 2 conf orarului

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Pai n-am sesizat la infoSTB sa anunte asa ceva...
De principiu si ei se bazeaza pe orar - la ce ora trebuie sa fie in statie. Uneori nu se nimereste - normal sunt 3-4 minute abatere dar am avut si 15...

Daca iti da si orarul de pe sensul opus e si mai "exacta"...

#9
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
La infostb - mergi la lines alegi linia dorita si arata pe fiecare sens unde sunt autobuzele. Daca eu vad ca primul autobuz vine dar peste 2 autobuze sa zicem sunt 2 f apropiate - la o statie distanta le astept pe alea - asta numesc eu haita 2 autobuze f apropiate unde al doilea e de obicei mai gol

#10
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Mie infostb imi arata foarte exact in cat timp vine transportul in comun..tramvai/autobuz.
Zice 7 min..pai in 7 min e in statie.
Sunt pe android S7

#11
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Uneori e ok, alteori nu.

#12
Sm1th

Sm1th

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 17.05.2021

 castoras, on 23 iunie 2021 - 08:28, said:

Sa va spun la ce o foloseam - sa vad cand ajung masinile in statie si daca nu vin "in haita" cate 2 odata sa fie mai libere. Exista si o alta app care stie sa faca asta?

poti incerca Moovit, vezi daca-ti place

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
A zis deja ca o are si pe-aia.

Quote

Am moovit, o folosesc daca trebuie dar eu asteptam cate 2 sau 3 autobuze de acelasi fel ca sa fie mai libere

El vrea sa-i arate cand ajung simultan mai multe autobuze cu acelasi numar in statie...
Asta doar daca ar avea fiecare autobus GPS pe ele si aplicatia sa indice timpul bazat pe GPS-ul autobuzelor... N-ai sa vezi.

#14
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Toate autobuzele din bucuresti au gps pe ele si 95% sunt functionale. D-aia poate aplicatia sa estimeze in cate minute ajunge autobuzul specific in statie.

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Autobuzele noi au, corect.
Dar aplicatia nu pare sa se foloseasca de ele. Nu ca ar fi imposibil, dar la cat de proasta e aplicatia nu cred ca au implementat asa ceva - e multa bataie de cap.

#16
Zarath

Zarath

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 23.04.2020
Nu stiu..mie imi merge si la tramvaiele alea paradite. Zice ca vine in 5 min, chiar ajunge in 5 min.
Se vede in cabina la vatman un modem montat sus pe plafon..ce clipeste din beculete cu niște cabluri utp in el.

#17
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,570
  • Înscris: 15.06.2004
Eu am tot patit-o sa-mi spuna ca vine in 5 minute si sa ajunga dupa 15.
Sau sa vina in 5 dar din sens opus...
Dar in general e relativ exacta - sa zic cam 70% din ce a afisat a fost pe-aproape.

#18
comentatorul

comentatorul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 08.02.2007
Salut, nici mie nu imi mai merge deloc aplicatia pe date pe Android, insa pe Wi-Fi este ok, ati gasit o solutie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate