Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Incepe discriminarea albilor ?

  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#73
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,502
  • Înscris: 22.12.2015

View Postadisz, on 21 iunie 2021 - 14:25, said:

Io sunt de parere ca albii se autodiscrimineaza.Au inceput cu miscare feminista si au continuat cu drepturile omului.Cireasa de tort fiind sintagma european cu drepturi.
Niste denumiri cretine inventate de niste cretini.pentru cretini.
Degeaba se considera albii superiori tuturor "!culorilor",n-au nici un motiv.
Uita insa esentialul si anume ca tot ce s-a inventat pana prin anul 700-800 a fost inventat de negri,galbeni,rosii,bruni,creoli,albii doar adaugand si imbunatatind aceste inovatii.Nu-i deloc meritul albilor ca umanitatea se gaseste aici in acest moment.
Iar albii care se cred superiorii si cred ca rasa alba este superioara celorlalte sunt demni de tot dispretul.
Parerea mea.
Nu exista o rasa alba ci una caucaziana care-i include inclusiv pe indieni, arabi, evrei, turci si e responsabila pentru 90 % din inventiile Omenirii. Arabii aia care au dus mai departe stiinta si au tradus lucrarile lui Arstotel nu erau in niciun caz negri.

#74
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

View Postcrisstonne, on 21 iunie 2021 - 14:52, said:

Nici nu poate să știe, dacă nu întreabă.
Deci, să întrebe, ca să evolueze  😋
Adevarat...

View PostRangerBoy, on 21 iunie 2021 - 16:38, said:

Ai auzit de planul Kalergi?
Da, o prosteala conspirationista.

View PostPhobos, on 21 iunie 2021 - 16:46, said:

a subliniat că actualul steag „nu mai reprezintă democraţia şi libertatea”
Halucineaza si ea, drapelul e un simbol, nu o harta exacta.

#75
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Eu vad negrii tot mai mult pe strazi , in orasele mari e plin de ei. In urma cu 2-3 ani nu era asa. Ce se petrece ? O gramada am vazut azi facand livrari (nu mai stiu la ce firma)

#76
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postjimi91, on 21 iunie 2021 - 17:15, said:

Suntem destul de mixti. Personal, daca e sa trag linie de la strabunici, eu sunt roman, german, polonez, grec si ungur....adica, pana mea Posted Image)...Si daca tu provii dintr-o familie 100% romaneasca...atunci, din punctul meu de vedere, iti permiti sa fii cum vrei tu sa fii. Ai tot dreptul sa-ti pastrezi originile.
Ai mei stramosi au pierdut jurnalul ala cu genealogia familiei si acum am ramas doar roman. Ma gandeam si eu sa bag niste italieni, germani, austrieci, d'astia mai spalati, dar sunt fraier de sincer, sau invers.Posted Image

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 17:37, said:

Da, o prosteala conspirationista.
Hey, Andrei, calm down, nu te mai agita asa, ai si tu o varsta.Posted Image

#77
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
18000 de lire pe an in Anglia e o mizerie. Mai ales in Londra esti boschetar al propriu cu banii aia, in cel mai bun caz iti permiti sa stai intr-o garsoniera cu inca 4-5 persoane si sa mananci un sandwich pe zi.

#78
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016
Pana la urma inteleg ca chestia asta cu discriminarea este diferenta dintre a muri de foame si a fi cersetor. Nici nu stii cum e mai bine.
Oricum un alb nu cerseste si prefera sa moara de foame. In concluzie este o masura acceptabila. Dar Andrei sigur o sa ma contrazica.

Edited by menaloty, 21 June 2021 - 17:50.


#79
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Post3U3U, on 21 iunie 2021 - 13:50, said:

"BBC a interzis persoanelor de culoare să aplice pentru un loc de muncă plătit cu 18.000 de lire sterline pe an la Springwatch și The One Show - oferind acest post doar persoanelor albe.

@andreic - am inversat putin personajele din text, ce zici? Suna rasist/discriminatoriu? Ce parere ai avea daca ai citi acest text?

#80
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

View Postmenaloty, on 21 iunie 2021 - 17:45, said:

Ai mei stramosi au pierdut jurnalul ala cu genealogia familiei si acum am ramas doar roman. Ma gandeam si eu sa bag niste italieni, germani, austrieci, d'astia mai spalati, dar sunt fraier de sincer, sau invers.Posted Image


Hey, Andrei, calm down, nu te mai agita asa, ai si tu o varsta.Posted Image

Tu crezi ca eu zic la misto ? Eu am un strabunic venit din Germania in timpul celui de-al doilea razboi. Aici s-a luat cu cineva de origini poloneze. Iar, bunicul rezultat din casnicia asta, s-a luat cu cineva de origini unguresti.
Pe partea maternala am neam de romani get-beget...Numele apare si in cartile de lingvistica....mentioneaza si zona.

In fine, eu voiam sa punctez ceva....nu ma intereseaza originile atat de mult. Doar ca mi se pare interesant.

#81
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 17:37, said:

Da, o prosteala conspirationista.


Da de premiul Kalergi ce zici,luat de astia 2 debili mintali care au "diversificat" Europa cu vreo 5 milioane de refugiati din care 10% care lucreaza,restul stau pe prispa.

Attached Files

  • Attached File  03.jpg   29.83K   26 downloads


#82
lex2010

lex2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,516
  • Înscris: 21.10.2009
Merkel e cancerul Europei, cred ca ii plac negrii, intuiesc de ce... Posted Image

#83
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
Eu vorbeam de plan nu de premii, aia pot sa inventeze orice Posted Image
Cat despre diversificare, asa au avut excedente bugetare, lucreaza mai multi dar probabil nu ai datele la zi.

View Postlex2010, on 21 iunie 2021 - 18:07, said:

Merkel e cancerul Europei
E eroina Europei. A salvat pensiile nemtilor si nivelul de trai pentru inca 10 ani.

Edited by andreic, 21 June 2021 - 22:46.


#84
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 18:09, said:

E eroina Europei. A salvat pensiile nemtilor si niveluld e trai pentru inca 10 ani.
Sa intelegem ca in 10 ani refugiatii or sa haleasca tot fondul de pensii al nemtilor?

#85
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 18:09, said:

E eroina Europei. A salvat pensiile nemtilor si niveluld e trai pentru inca 10 ani.

Cum? Cu imprumuturi? Sa nu-mi spui ca cu migranti care muncesc! :D

#86
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,047
  • Înscris: 23.09.2005

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 18:09, said:

E eroina Europei. A salvat pensiile nemtilor si niveluld e trai pentru inca 10 ani.

Da, dar dupa 10 ani, o sa fie mai rau decat daca nu le-ar fi salvat. Posted Image

Edited by Phobos, 21 June 2021 - 18:51.


#87
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,219
  • Înscris: 24.05.2006

View PostKean, on 21 iunie 2021 - 18:05, said:

Da de premiul Kalergi ce zici,luat de astia 2 debili mintali care au "diversificat" Europa cu vreo 5 milioane de refugiati din care 10% care lucreaza,restul stau pe prispa.

Da, lucreaza la Uber sau Deliveroo, si in rest distribuie iarba si vand telefoane pe net...am 11 ani de munca in agricultura, in 4 tari, inclusiv Romania, o data n-am vazut un 'minoritar etnic' sa munceasca intr-o ferma, de nici un fel.
De altfel, nici nu-i prea vezi pe la tara sau prin orasele mici, ca nu e nimic de combinat. Valabil si pentru ai lor, si pentru ai nostri.

LE; mint, o singura data am lucrat cu unu' din Camerun, dar si ala era ceva martorii lui Jehova, sau penticostal si il adusesera 'fratii' sa castige si el un ban.

#88
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018
Asa de mult muncesc gigeii veniti ca trebuie Fritz sa-l aduca pe Ion din Copaceni sa-i culeaga sparanghelul...

Cea mai mare prostie a fost sa aduci hoarde de neanderthali in Europa

Edited by carturarulobosit, 21 June 2021 - 19:02.


#89
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,206
  • Înscris: 08.01.2021
Da dar prostii aia de nemți nu citesc sp...

#90
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

View Postandreic, on 21 iunie 2021 - 17:37, said:

Adevarat...


Da, o prosteala conspirationista.


Da, o prosteala conspirationista care este in desfasurare, la fel si noua ordine mondiala, s-a vorbit atat de mult de ea in trecut incat lumea nu credea sa mai vina, noroc cu forumul economic de la Davos unde ne-a zis nea klaus schwab cum o sa arate lumea in care traim.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate