Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

E-Plan

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Buna tuturor.
As dori sa instalez si sa folosesc E-Planul insa in urma unei discutii avute cu distribuitorul oficial din Brasov pretul pentru mine ca si persoana fizica este unul prohibitiv, persoana respectiva fiind si frapata de faptul ca o persoana fizica este interesata de cumpararea programului.
Intrebarea mea este se gasesc versiuni light sau ceva de genu pentru persoane fizice? Exista vreo posibilitate pentru cineva pasionat sa foloseasca programul respectiv?
Multumesc mult!

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Ce vrei sa faci cu programul?

#3
p3tqw

p3tqw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,156
  • Înscris: 24.12.2011

View PostAnn0nyym0us, on 21 iunie 2021 - 12:33, said:

Ce vrei sa faci cu programul?
Să editeze videoclipuri...

#4
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Lucrez in domeniul electric si sunt momente cand trebuie sa fac update-uri la diferite diagrame sau pur si simplu dau cu capul de masini care nu mai au documentatie si e o adevarata pierdere de timp sa urmaresti cablurile sa intelegi ce si cum, sa pleci peste patru luni si sa vina alt tehnician si sa o ia de la capat.
Cum toata lumea considera ca E-Planul ar fi cel mai bun m-am gandit ca mi-ar fi de un real folos invatarea lui. Numai ca nu este atat de usor sa intru in posesia lui.......

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009

View Postp3tqw, on 21 iunie 2021 - 15:19, said:

Să editeze videoclipuri...

Intrebarea era daca vrea doar sa se joace in el sau sa il foloseasca in scop comercial. Pentru cazul de fata, nu ai incotro decat sa il cumperi.

#6
JJB Anonymous

JJB Anonymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 15.02.2007
Salutare,
Din cate stiu nu exista o versiune Light de E-Plan, dar iti pot recomanda DesignSpark Electrical daca te poti incadra in 15 pagini / proiect. Il gasesti gratuit aici: https://www.rs-onlin...trical-software
Eu l-am folosit o perioada si m-am impacat bine cu el. Daca insisti pe E-Plan sa stii ca e mai greu sa faci rost de el pe cai necurate pentru ca are o cheie hardware cam greu de emulat pe sisteme x64, asa ca tot pe bani trebuie sa il iei. Poti cere totusi o versiune cu un numar limitat de pagini.

#7
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Am folosit o perioada SEE Electrical insa am avut aceeasi senzatie ca si cu Gimp versus Photoshop. Desi toata lumea spunea ca Photoshop este prea complex si greu de stapanit mie tocmai el mi-a placut.......
Multumesc oricum de sfaturi. Incerc si programul sus mentionat.

#8
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 10.10.2005
Pai si varianta cea mai light e vreo 5000E , doar ca din august il fac si pe asta cu abonament  vreo 2000E pe an.
Teoretic poti sa-l ceri si sa-l folosesti o luna de zile in test

Edited by trid_ovi, 28 June 2021 - 09:00.


#9
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Pfffffff............e grele. Acum colac peste pupaza, trebuie sa instalez NET 3.5 SP1 pe un WINDOWS genuine si nu vrea......eroare 0x80072EFE....................ceva Offline dar offline sa fie gasesc pe undeva?
Uitasem cat de frustranta este cateodata lumea windowsului..................ori o fi administratorul nostru de retea....

Edited by Amenofis, 03 July 2021 - 04:03.


#10
Amenofis

Amenofis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 23.03.2007
Buna seara din nou!
Stiu ca sunt sacaitor insa chiar nu inteleg ce se intampla. Incerc sa updatez Windows 10 si tot timpul imi apare mesajul sa imi verific reteaua. Stau pe net cat doresc deci nu am probleme cu a ma conecta la net insa de o luna de zile aproape nu reusesc sa updatez Win/instalez net3.5 SP1. Nu s-a updatat niciodata desi laptopul actual a fost cumparat de pe amazon acum o luna de zile si sistemul de operare a venit instalat deja.
Chiar am nevoie de ajutor!!!!!! Multumesc mult!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate