Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Complexuri noi in zona Tineretului,Timpuri Noi,Vacaresti

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Anamariatufenaru

Anamariatufenaru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.06.2021
Buna.Imi doresc sa cumpar un apartament de 3 camere in zona Tineretului/Timpuri Noi sau Vacaresti. M-ar ajuta foarte mult recomandari de complexuri pentru a merge la vizionari,eventual si pareri de la cei care au achizitionat deja.
Multumesc mult

#2
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Roka residence,Avalanșei residence,Core timpuri noi,Neo Timpuri Noi,Delta city.
Astea sunt câteva pe care le știu și le-am vizitat eu.

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Ai gasit ceva convenabil?

#4
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016

 adisz, on 15 iunie 2021 - 08:49, said:

Ai gasit ceva convenabil?

Eu am luat după preț,.. la core dar am luat când era la fundație,am prins un preț bun..acum sunt alte preturi..

#5
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Core Timpuri Noi (nu as mentiona ca fiind Timpuri noi): preturi medii, zona neplacuta (cel putin asta e parerea mea), apartamentele vin nefinisate si e obligatoriu de achizitionat parcare (ai nu ai masina, te obliga)
Avalansei: preturi medii spre ridicate, obligatoriu de achizitionat parcare (ai nu ai masina, te obliga), in zona sunt destui suedezi (dupa cum bine spunea cineva pe aici). Apartamentele au o compartimentare decenta (cel putin la 3 camere)
Neo Timpuri noi: Preturi exagerate, compartimentare penibila (bucatarie de 5mp la 2 camere), finisaje medii (desi preturile sunt imense)
Delta nu stiu nimic despre el
Splaiul Unirii 219: cam departe de metrou, arhitect care a gandit unele apartamente cu vedere intr-un zid (la modul cel mai propriu), asta mi-a dat serios de gandit. Preturile sunt medii, finisajele decente
Roka: am gasit atatea probleme incat nu are rost sa le insir aici, oricum inteleg faptul ca nu mai e nimic disponibil (doar duplexuri de peste 300.000 Euro, similar cu Viena)
Soho Unirii: Nimic disponibil, dar vederea este printre niste fabrici abandonate, nu am vazut finisajele deci nu ma pot pronunta
Mansion: probleme cu structura, acolo sunt niste probleme cu terenul, apartamentele costa extrem de mult iar vederea poate fi intr-un zid/sau in complexul Soho). Apartamentele sunt nefericit gandite
Boemia: nimic disponibil, dar inteleg ca sunt binisor compartimentate iar finisajele sunt premium (contrar cu noul proiect Core)

#6
Anamariatufenaru

Anamariatufenaru

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.06.2021
Multumesc mult pentru detalii,m-au ajutat.O zi placuta!

#7
randomrant

randomrant

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.06.2021
Din întâmplare am văzut un proiect nou în zona asta - e pe str Cuza Vodă aproape de intersectia cu Poterasi, chiar lansa școală de Arta București. Estimez ca e la 3 minute pe jos de Budapesta și 8 de metrou Tineretului.

Sunt doua blocuri albe de 3-4 etaje. unul la strada și unui în curtea interioară. la exterior sunt gata. finisajele par medii.

n-am văzut plăcută de șantier dar dacă știe cineva mai multe aș fi și eu curios.

#8
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
A inceput constructia unui nou ansamblu, strada Octavian (unde era fost fabrica de ciocolata Regina Maria), 140 apartamente. Pare foarte interesant dar e de durata, clar in 2022 nu o sa fie finalizat.

#9
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007

View Postgeorge_e, on 21 iulie 2021 - 14:53, said:

A inceput constructia unui nou ansamblu, strada Octavian (unde era fost fabrica de ciocolata Regina Maria), 140 apartamente. Pare foarte interesant dar e de durata, clar in 2022 nu o sa fie finalizat.

Pacat de zona... in vreo 15 ani, cand ar fi inceput sa se respecte si la noi conceptele de urbanism, ar fi putut avea o dezvoltare armonioasa. Acum singura perspectiva e bloc-in-bloc, stil Bucurestii Noi

#10
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Corecta perspectiva, unele zone ar trebui "inghetate" si sa fie accesibile noilor constructii in 10-12 ani, cand probabil rigorile vor exista si constructiile vor avea perspectiva unei comunitati nu a unui conglomerat de blocuri. In Bucuresti avem inca destule fabrici comuniste care vor urma traseul de bloc. E adevarat ca pentru a nu fi bloc in bloc si preturile ar trebui sa fie la peste 2000 euro/mp.

#11
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View Postgeorge_e, on 15 iunie 2021 - 09:17, said:

Core Timpuri Noi (nu as mentiona ca fiind Timpuri noi): preturi medii, zona neplacuta (cel putin asta e parerea mea), apartamentele vin nefinisate si e obligatoriu de achizitionat parcare (ai nu ai masina, te obliga)
Avalansei: preturi medii spre ridicate, obligatoriu de achizitionat parcare (ai nu ai masina, te obliga), in zona sunt destui suedezi (dupa cum bine spunea cineva pe aici). Apartamentele au o compartimentare decenta (cel putin la 3 camere)
Neo Timpuri noi: Preturi exagerate, compartimentare penibila (bucatarie de 5mp la 2 camere), finisaje medii (desi preturile sunt imense)
Delta nu stiu nimic despre el
Splaiul Unirii 219: cam departe de metrou, arhitect care a gandit unele apartamente cu vedere intr-un zid (la modul cel mai propriu), asta mi-a dat serios de gandit. Preturile sunt medii, finisajele decente
Roka: am gasit atatea probleme incat nu are rost sa le insir aici, oricum inteleg faptul ca nu mai e nimic disponibil (doar duplexuri de peste 300.000 Euro, similar cu Viena)
Soho Unirii: Nimic disponibil, dar vederea este printre niste fabrici abandonate, nu am vazut finisajele deci nu ma pot pronunta
Mansion: probleme cu structura, acolo sunt niste probleme cu terenul, apartamentele costa extrem de mult iar vederea poate fi intr-un zid/sau in complexul Soho). Apartamentele sunt nefericit gandite
Boemia: nimic disponibil, dar inteleg ca sunt binisor compartimentate iar finisajele sunt premium (contrar cu noul proiect Core)

Având in vedere ca am proiectat Unirii Mansion, sunt curios ce probleme ai văzut tu la structura!

#12
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Eu nu am vazut probleme, ci inginerul cu care am fost in cautare de blocuri.
Daca ai proiectat acel proiect, inseamna ca nu sunt probleme?

#13
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005

View Postgeorge_e, on 26 iulie 2021 - 15:33, said:

Eu nu am vazut probleme, ci inginerul cu care am fost in cautare de blocuri.
Daca ai proiectat acel proiect, inseamna ca nu sunt probleme?

Tu spui ca sunt probleme, omul se asteapta sa spui care sunt (traducerea a ceea ce ai citit)

#14
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Nefiind afiliat niciunui proiect ci doar Cumparator, atrag atenția asupra situațiilor întâlnite de mine. Eu am plătit un expert independent, ceea ce recomand sa facă fiecare.


#15
XtremePWN

XtremePWN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 26.11.2019
Se construiesc cam multe blocuri in zona de case de la Timpuri Noi, autorizatiile se dau pe banda rulanta fara obiectii, orice vecin de acolo poate da in judecata spre exemplu dezvoltatorul care construieste acum pe terenul fostei fabrici de ciocolata Regina Maria pentru lipsa de lumina, nu poti construi asa, oriunde ai chef 10 etaje langa case.

#16
FadeToBlack

FadeToBlack

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,765
  • Înscris: 15.09.2005

Vizualizare mesajgeorge_e, pe 26 iulie 2021 - 17:30, a scris:

Nefiind afiliat niciunui proiect ci doar Cumparator, atrag atenția asupra situațiilor întâlnite de mine. Eu am plătit un expert independent, ceea ce recomand sa facă fiecare.

Nu, ce faci tu e de prost gust. Faci niște afirmații fără a oferi explicații, și când ți se cer explicațiile te faci că plouă

Moderatorii de aici înțeleg cât de slabă este calitatea ariei de imobiliare?

#17
george_e

george_e

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 27.04.2021
Daca informatia nu este de calitate ai o solutie simpla, nu mai intra pe acest forum! Dar din moment ce esti aici, e clar ca iti este utila.

Legat de comentariul tau cu privire la afirmatiile mele, poate iti e greu sa intelegi mesajul dar dupa cum am mentionat eu am platit un expert independent. Daca doresti informatiile pe care le-am obtinut, imi poti transfera 50% din costul serviciilor si iti trimit acele constatari.

Traducere pentru cei ce au nevoie: contractati un expert pentru orice achizitie.

#18
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 02.03.2003

View PostFadeToBlack, on 27 iulie 2021 - 20:24, said:

Nu, ce faci tu e de prost gust. Faci niște afirmații fără a oferi explicații, și când ți se cer explicațiile te faci că plouă

Moderatorii de aici înțeleg cât de slabă este calitatea ariei de imobiliare?

Domeniul imobiliar nu este unul elegant şi nici foarte moral.
Este animat de nevoi vs. dorinţa de câştig şi automat de acolo apar probleme.

Moderatorii înţeleg foarte bine zona.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate