Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Sotia discuta online cu un barbat - infidelitate?

* - - - - 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
181 replies to this topic

#37
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

View Postsmiley2, on 30 aprilie 2021 - 20:39, said:

Tu crezi ca daca-i limiteaza accesul online (ma intreb cum faci asta cu sotia, cat de legal e, cat de gresit e, stiu), rezolva ceva? Poate sa o lege de picior. Si stii ce?! Si asa il inseala. Eu atat va spun, ca om batran de gata 40 ani: s-a deschis cutia Pandorei, ceva a iesit afara. Take it, or leave it!

Edited by YOUR_GOD, 30 April 2021 - 21:05.


#38
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postscc1983, on 30 aprilie 2021 - 20:41, said:

Am zis ca va ieși nasol in sensul ca voi face public totul.

Vei "face public" unde, în piața mare? Cum te ajută orice înseamnă pentru tine asta, să faci public sau pe cine ajută chestia asta? De ce nu ai făcut-o, pentru că de "încetat" nu a încetat?

Relația voastră funcționează pe bază de amenințări, frică, "n-ai de ales"?

#39
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

View Postscc1983, on 30 aprilie 2021 - 20:41, said:

Am zis ca va ieși nasol in sensul ca voi face public totul.
Public? Te faci singur de ras. Rezolvi daca e ceva de rezolvat cu nevasta.
Te sperii din câteva mesaje?

#40
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020
Incep sa cred ca e rezolvata cu tot cu recidiva....doamna in chestiune...Doar sotul nu e la curent cu noutatile...Sotule,pune-o pe doamna sa iti faca un capriciu,culinar sau de oricare,dar sa necesite citeva ore de munca,ar trebui sa te refuze instantaneu...si ar fi o confirmare.....

#41
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postmaccip, on 30 aprilie 2021 - 21:00, said:


Asa, si ce vrei sa-i fac?
Sa deschid topic pe softpedia?


Esti purtator de cuc? Tre sa te descurci in lumea femeilor. Sfaturi n-ai sa primesti de la concurenta.

Tu in loc să fii mai bun, așa cum ni se recomandă peste tot, in săptămâna asta, tu esti mai rău :D
Sustine ți si tu semenul, ca nu te costă nimic :)

#42
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

View PostJayanti, on 30 aprilie 2021 - 21:06, said:


Relația voastră funcționează pe bază de amenințări, frică, "n-ai de ales"?

Astea sunt mecanisme defensive primitive specifice psihopaotlogiei bolnavului cronic cu tulburari de personalitate grave. Se poate ajunge pana la psihoze in momente stresante.
Sunt in general tulburari care au la baza rusinea, sentiment intiparit excesiv de un model (tot patologic) parintesc agresiv in copilarie si au impresia ca ii pot controla pe altii la fel, prin amenintari, violente, manipulari, santaj, santaj emotional etc

Gata cu psihoterapia
Timpul meu conteaza

Pentru sedinte sunati la 07ascuns

#43
scc1983

scc1983

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.04.2021

View PostJayanti, on 30 aprilie 2021 - 21:06, said:



Vei "face public" unde, în piața mare? Cum te ajută orice înseamnă pentru tine asta, să faci public sau pe cine ajută chestia asta? De ce nu ai făcut-o, pentru că de "încetat" nu a încetat?


Relația voastră funcționează pe bază de amenințări, frică, "n-ai de ales"?

Nu am făcut publica “prietenia” pentru ca mi-am dat seama ca pic eu de prost.
Relația noastră nu  funcționează pe baza de amenințări, sau frica.


#44
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostJayanti, on 30 aprilie 2021 - 21:06, said:



Vei "face public" unde, în piața mare? Cum te ajută orice înseamnă pentru tine asta, să faci public sau pe cine ajută chestia asta? De ce nu ai făcut-o, pentru că de "încetat" nu a încetat?

Relația voastră funcționează pe bază de amenințări, frică, "n-ai de ales"?

View PostBUDAIbeer, on 30 aprilie 2021 - 21:14, said:



Astea sunt mecanisme defensive primitive specifice psihopaotlogiei bolnavului cronic cu tulburari de personalitate grave. Se poate ajunge pana la psihoze in momente stresante.
Sunt in general tulburari care au la baza rusinea, sentiment intiparit excesiv de un model (tot patologic) parintesc agresiv in copilarie si au impresia ca ii pot controla pe altii la fel, prin amenintari, violente, manipulari, santaj, santaj emotional etc

Gata cu psihoterapia
Timpul meu conteaza

Pentru sedinte sunati la 07ascuns
Am citit de unul, pe grupurile de psihoterapie, care a sunat pana si fostii colegi de facultate, liceu si scoala primara ai sotiei, sa le spuna ca este "infidela" si sa le povesteasca cum l-a inselat.
Partea cea mai naspa a fost ca era un episod psihotic, absolut tot era inventat de mintea lui, iar el credea ca era adecarat. :(

#45
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View PostYOUR_GOD, on 30 aprilie 2021 - 21:03, said:

Tu crezi ca daca-i limiteaza accesul online (ma intreb cum faci asta cu sotia, cat de legal e, cat de gresit e, stiu), rezolva ceva? Poate sa o lege de picior. Si stii ce?! Si asa il inseala. Eu atat va spun, ca om batran de gata 40 ani: s-a deschis cutia Pandorei, ceva a iesit afara. Take it, or leave it!
Nu o poti obliga dar ii poti propune, dar daca vede ca tu deja ai banuieli despre ea si cauti nod in papura chiar te va insela sau parasi.

Pentru initiator:
Daca vezi ca nu mai e la fel ca inainte ori inseal-o si tu ori divort. Cel mai important e sa nu iti pierzi increderea in tine, sa nu te enervezi.

Edited by smiley2, 30 April 2021 - 21:26.


#46
scc1983

scc1983

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.04.2021

View Postmcd2020, on 30 aprilie 2021 - 21:07, said:

Incep sa cred ca e rezolvata cu tot cu recidiva....doamna in chestiune...Doar sotul nu e la curent cu noutatile...Sotule,pune-o pe doamna sa iti faca un capriciu,culinar sau de oricare,dar sa necesite citeva ore de munca,ar trebui sa te refuze instantaneu...si ar fi o confirmare.....

Locul de munca nu ii permite soției sa lipsească, iar de la 5 suntem împreuna. Deci nu avea fizic cum sa se întâlnească cu tipu. Nu a avut nicio delegație sau ședința sau știu eu ce….



#47
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View PostBUDAIbeer, on 30 aprilie 2021 - 20:25, said:

Discuta cu un psiholog

Aiurea.

#48
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,999
  • Înscris: 16.09.2014

View Postscc1983, on 30 aprilie 2021 - 21:18, said:

Nu am făcut publica “prietenia” pentru ca mi-am dat seama ca pic eu de prost.
Problema nu este ca pica cineva de prost, problema este de ce simte sotia ta nevoia de a vorbi cu altcineva. Ce ii lipseste?

#49
mcd2020

mcd2020

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,957
  • Înscris: 02.05.2020

View Postscc1983, on 30 aprilie 2021 - 21:18, said:

Nu am făcut publica “prietenia” pentru ca mi-am dat seama ca pic eu de prost.
Relația noastră nu  funcționează pe baza de amenințări, sau frica.
Oricum imaginea ta e sifonata bine,daca ai asteptat pina s-a ajuns aici,ce diferenta mai e?Tot tu vei fi considerat vinovat,ca din neglijenta ta si delasare ulterior a ajuns sa consume sau nu adulterul.

#50
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Divorteaza.

#51
smiley2

smiley2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,530
  • Înscris: 14.05.2016

View PostAlbastruIndigo, on 30 aprilie 2021 - 21:25, said:

Problema nu este ca pica cineva de prost, problema este de ce simte sotia ta nevoia de a vorbi cu altcineva. Ce ii lipseste?
E atat de simplu. Ce ii poate lipsi unei femei? Doua chestii. Cel mai probabil cel singur e venit din strainatate si e mai stabil financiar sau nu e satisfacuta la pat cum si-ar dori.
Daca initiatorul i-a asigurat tot confortul sotiei iar ea nu e multumita si cauta altceva atunci trebuie schimbata. Asa e viata, nu ai ce face.

Edited by smiley2, 30 April 2021 - 21:31.


#52
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postscc1983, on 30 aprilie 2021 - 21:18, said:

Relația noastră nu  funcționează pe baza de amenințări, sau frica.

Întrebam ca să înțeleg cum discuți tu cu soția pe care o iubești, căreia îi ești fidel și cu care îți împarți viața.

Ce raport ai cu ea. Cum vă petreceți viața asta "binecuvântată", că amândoi sunteți cu binecuvântarea.

De ce dacă totul e roz se ascunde de tine, te minte? Ce strategie ai ca să se deschidă?

#53
scc1983

scc1983

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.04.2021
Am întrebat-o, a zis ca ii place sa discute cu el ca e nostim, ca discuțiile sunt simple discuții…
O singura data au discutat despre sex, gen ca ea ar face cu el sex doar dacă nu ar fi căsătorită ( a jurat ca doar o data au discutat).



#54
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
Doi oamnei, casatoriti, copii. El o suspecteaza. Ma suna intr-o joi seara, toamna, ca ea il inseala, daca vreau sa-i urmez putin traseul. Era ceva usor. Stau in masina, ma uit unde se duce. Si incepe filmul. Iese femia de la munca, sotul plecat, copiii mari, independeti, deci, intra intr-un magazin, cumpara ceva, era noapte la 17 (iesise la 16), mai cumpara altceva, se intalneste cu o doamna, eu pe partea cealalta, ma simteam ca-n filme. Si hus, dispare. Zic, bai..dar stai asa, nu se poate, nu exista. S-a putut, a existat. Il sun si-mi zicea ca o vede pe telefon (find my phone), e la adresa X. Trecusera 4 minute, facuse aproape 2 km. Aia e, am pierdut-o. Episodul doi, eu (sa nu ma injurati, eram in facultate si..nu aveam, bani, ier omul platea favorurile astea) si un coleg. Acelasi scneariu, sotul pleca, pe strada aia, eu pe o parte, amicul pe alta. Cum a facut doamna. Erau masini parcate. Opreste un taxi, perpendicular pe o masina parcata, vorbeste ceva cu el, nu i se vedea capul decat de aproape, dar se urca in masina de pe perpendicular. Nice, nu? Ca ne tot dam noi, masculii meseriasi.
Treaba e ca omul o lasa, viata continua la fel, el obtine informatii, afla cine e celalalt, ca era deja o relatie. El tine pentru el, incet incet, sunt doi straini. Cand o confrunta, nu s-a schimbat nimic. Ea l-a intrebat ceva in genul mai stam impreuna sau o fi mai bine sa ne separam?. So, daca credeti ca sunteti pregatiti pentru chestiile astea, nu sunteti. SI nu uitati, femeile rar improvizeaza si gandesc in avans, mult mai mult decat noi, pentru ca ele nu prea pot gresi. SI au invatat sa nu o faca. Deci, atentie la neatentie! Vorbiti, discutati tot, puneti umarul si duceti relatia voastra in spate pentru ca stim cu totii, uneori gresim. Si o singura greseala, nu defineste un om.
Am vazut multe la viata mea. Lucuri frumoase si nu numai. Este greu sa gasesti pe cineva de care sa te lipesti. Greau sa gasesti, greu sa te lipesti. Relatiile voastre merita. Orgoliul este o prostie. Un alt fel de a te supune regulilor multimii. SI a plati pentru asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate