Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Xiaomi Mi Band 6

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#55
DynamixRo

DynamixRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.03.2008
Limba română a fost adăugată relativ recent și apare printre ultimele în Mi Fit > Band Settings > Language. Poate n-a dat omul scroll suficient. :)

Afișează integral în limba română. Nici nu sunt prea multe cuvinte de tradus pe-acolo, doar denumirile funcțiilor și câteva indicații. Numai la fețele de ceas custom apar în continuare zilele în engleză, la cele trei fețe default sunt în română.

#56
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,398
  • Înscris: 06.02.2008
Aș fi vrut să trec de la Mi Band 4 la 6. Credeam că te poți baza mai bine pe datele medicale pe care le furnizează. Dar se pare că nu, e bună doar pentru numărat pașii și notificările de pe telefon.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/jFrxr1LYU0I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
dave_vl

dave_vl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 584
  • Înscris: 09.12.2006
Eu am trecut de la 4 la 6. Nu m-as mai putea întoarce la ecranul de la 4. Diferența este uriașă. Mă rog, eu doar pentru asta am luat 6, altfel rămâneam la 4.

#58
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Eu am sa trec de la 4 la 6 (sau 7) cand vine cu NFC in Europa. Si din cate se pare, Italia are Mi Fit 6 cu NFC la validari. Daca primeste certificare, si functioneaza cu Google Pay, am sa achizitionez si eu.

#59
geordanny

geordanny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 29.01.2007
Salutare , al meu mb6 nu inregistreaza somnul , sunt ceva setari de facut sau este defecta ?
La inceput inregistra cateva ore pe noapte fara nici o logica , Ziua daca adormeam inregistra bine si acum de cateva saptamani nu Mai inregistreaza somnul sub nici o forma.

#60
vik19

vik19

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 882
  • Înscris: 05.09.2007
Apare și în EU cu NFC.

#61
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
https://www.go4it.ro...tless-19179488/
Da, asa pare ca 55 euro va fi varianta cu NFC pentru Europa. Asteptam sa vedem cand apare. Eu am inca Band 4, dar poate pentru NFC as trece la 6.

#62
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
https://www.go4it.ro...tless-19179488/

#63
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
In afara de curelele din silicon care au inchidere dificila si dubioasa, ce alte curele care au catarama recomandati?
https://www.google.c...bih=730&dpr=0.9
Cele din silicon, din metal/zale sau tip plasa? Din experientele personale va rog.

#64
DynamixRo

DynamixRo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 04.03.2008
Am comandat o curea din piele naturală de pe AliExpress și sunt mulțumit de ea. Pe la noi observ că se găsesc doar din piele ecologică, însă sistemul de prindere este acesta:
https://www.magline....105-1-41266.png

Capsula intră și se scoate ușor, dar stă fix pe mână. Un alt avantaj ar fi că se poate schimba cureaua ca la orice ceas.

Un posibil dezavantaj (în funcție de gusturi, mie îmi place) ar fi că suportul metalic modifică aproape complet aspectul brățării. Deasemenea, se adună mai repede mizerie între capsulă și suport, trebuie curățate periodic.


#65
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Cum se "înțelege" brățara asta cu iOS ? Mă interesează pentru un iPhone 7 plus, care nu știu ce versiune de iOS are.

#66
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Am întrebat și pe grupul xiaomi de pe Facebook, insa doar eu se pare că am brățara asta. :D Vouă v-a dispărut din meniu funcția Lanterna? Da, știu. Nu era cine știe ce. Dar au fost câteva situații în care am folosit-o și m-a ajutat.

#67
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Nu a disparut, exista.
Vezi ca dupa Setari, la Mai multe---> prima este Lanterna.
Meniul setat in limba romana.

#68
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
La mine prima functie din Mai multe este Temporizator Pomodoro, care habar nu am ce face. Meniu tot în limba romana

Edited by LauCalin, 04 October 2021 - 15:56.


#69
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Se poate schimba ordinea din Setari afisaj, asta nu e important.
Cert e ca la mine apare Lanterna si e functional.

#70
LauCalin

LauCalin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,143
  • Înscris: 08.12.2008
Eu nu o găsesc nicăieri.

#71
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007

 LauCalin, on 04 octombrie 2021 - 15:56, said:

La mine prima functie din Mai multe este Temporizator Pomodoro, care habar nu am ce face. Meniu tot în limba romana

Temporizator Pomodoro. Daca il setezi pe 15 min, de exemplu, in acel interval de timp, nu primesti notificari, ca sa te relaxezi :)

#72
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
E imposibil sa nu fie, vezi pe telefon in aplicatie poate ai ascuns-o din greșeală.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate