Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Xiaomi Mi Band 6

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#19
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Câteva detalii:


* Dimensiunea afișajului Mi Smart Band 6 este cu aproximativ 50% mai mare comparativ cu Mi Smart Band 5. Date obținute de la Huami Labs.
* Tema personalizată: Unele teme acceptă conținut personalizat, permițându-vă să afișați caracteristicile preferate sau cele mai utilizate pe ecran, după cum este necesar.
* Urmărirea ciclului: această caracteristică nu trebuie utilizată sau utilizată în scopuri medicale. Xiaomi nu este capabil să prezică cu precizie ciclurile menstruale sau informațiile conexe la nivel medical. Toate datele disponibile în aplicație trebuie utilizate numai în scopuri personale.
* SpO₂ nu este destinat să diagnosticheze, să prevină, să monitorizeze, să prezică, să prezică vreo boală, să studieze procesele fiziologice sau orice alt scop medical. Toate datele și urmărirea ar trebui utilizate numai pentru bunăstarea și referința personală. Dacă vă simțiți inconfortabil, utilizați dispozitive medicale profesionale sau consultați-vă medicul pentru ajutor.
* Personal Activity Intelligence (PAI): un nou sistem inovator care convertește datele despre ritmul cardiac într-un rezultat personalizat care indică nivelul de activitate necesar pentru a rămâne sănătos.
* Condițiile de testare a duratei de viață a bateriei Mi Smart Band 6 în modul standard sunt următoarele: complet încărcat; monitorizarea automată a ritmului cardiac activată timp de 30 de minute; monitorizarea somnului dezactivată; detectarea stresului dezactivată; monitorizarea calității respirației în timpul somnului cu handicap; funcția de trezire activată la ridicarea încheieturii mâinii; notificări de știri activate; toate celelalte setări au fost resetate la valorile implicite din fabrică; 100 de notificări primite și afișate pe zi; 2 alarme pe zi, fiecare cu 5 secunde de vibrație; Activarea funcției de ridicare și trezire a încheieturii mâinii; sincronizarea datelor cu aplicația o dată pe zi; măsurarea manuală a SpO₂ de două ori pe zi; 90 de minute de înregistrare a exercițiilor pe săptămână.
* Condițiile de testare a duratei de viață a bateriei Mi Smart Band 6 în modul de economisire a energiei sunt următoarele: complet încărcat; monitorizarea automată a ritmului cardiac dezactivată; monitorizarea somnului dezactivată; ridicarea încheieturii mâinii pentru a se trezi dezactivată; 50 de notificări primite și vizualizate pe zi; 2 alarme pe zi cu 5 secunde de vibrație fiecare; ecran deblocat de 50 de ori pe zi; sincronizarea datelor cu aplicația o dată pe zi.
* Toate datele de testare a duratei de viață a bateriei au fost obținute de la Huami Labs. Diverși factori, cum ar fi setările utilizate, modul în care funcționează dispozitivul, condițiile de mediu etc., pot afecta durata de viață a bateriei, toate acestea putând duce la durata de viață a bateriei în utilizarea reală, care poate diferi de cea menționată în datele de laborator

Edited by Socrate1970, 26 April 2021 - 11:31.


#20
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
In aplicatia Mi Fit nu mai afiseaza scorul corpului ca in cazul altor ceasuri, cred ca este din cauza Mi Band 6... Aviz amatorilor.

#21
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Cred ca mai trebuie sa fie inca o masurare pentru a afisa.
Am introdus o alta greutate si a aparut scorul corpului.

#22
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,584
  • Înscris: 11.07.2006
Revin cu intrebarea poate cineva a incercat cureaua de la 5 daca se potriveste pe miband 6.

#23
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Google: https://www.emag.ro/...5/pd/D6ML93MBM/ sau mai general https://www.google.c...Q4dUDCA4&uact=5

Edited by danghetau, 27 April 2021 - 20:18.


#24
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008

View PostPhonyx, on 27 aprilie 2021 - 19:55, said:

Revin cu intrebarea poate cineva a incercat cureaua de la 5 daca se potriveste pe miband 6.

Salut!
Am luat eu, 2 bucati, de la itelmobile. Una de silicon si una de inox.
Se potrivesc foarte bine. Cea de inox are 2 garnituri de cauciuc, din care una este de rezerva.
Garnitura se monteaza pe device, cu partea subtire in sus, apoi se introduce in rama metalica.

https://www.itelmobi...con-negru-rosu/

https://www.itelmobi...-5-6-navy-blue/

Atentie la montaj. Device-ul se introduce in rama bratarii de jos in sus, dinspre partea inferioara a ramei.

Edited by Socrate1970, 27 April 2021 - 23:25.


#25
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007

View PostPhonyx, on 27 aprilie 2021 - 19:55, said:

Revin cu intrebarea poate cineva a incercat cureaua de la 5 daca se potriveste pe miband 6.

Se potriveste, eu am pus si curea de la MI Band 4 si e ok

View PostSocrate1970, on 27 aprilie 2021 - 23:24, said:

Salut!
Am luat eu, 2 bucati, de la itelmobile. Una de silicon si una de inox.
Se potrivesc foarte bine. Cea de inox are 2 garnituri de cauciuc, din care una este de rezerva.
Garnitura se monteaza pe device, cu partea subtire in sus, apoi se introduce in rama metalica.

https://www.itelmobi...con-negru-rosu/

https://www.itelmobi...-5-6-navy-blue/

Atentie la montaj. Device-ul se introduce in rama bratarii de jos in sus, dinspre partea inferioara a ramei.

Arata bine bratara metalica, nu s-a dus culoarea, a ramas tot asa?

Edited by mercur68, 28 April 2021 - 14:34.


#26
Socrate1970

Socrate1970

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 751
  • Înscris: 17.06.2008
Da, pare de calitate.
Deocamdată are doar 2 zile, să vedem cum se comportă pe viitor.
Am fost la ceasornicar să îi scoată o za, era prea largă...

#27
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Am setat luminozitatea la 4 din 5 si este ok pentru toate situatiile.
Blocarea ecranului este (in cazul duşului) ineficienta, era bine daca avea optiunea de a debloca prin dublu tap sau ceva diferit fata de glisare, asta poate sa o faca si apa.
In rest este exact ce trebuie, merge excelent in combinatie cu Mi Fit, asteptam interfata in romana.

#28
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Astăzi am ajuns la sub 10% baterie, din 24.04 seara până acum. Nu mă ține o săptămână, asta e un aspect neplăcut dar și acumulatorul e un sfert din celui al GTR Lite care mă ține 35 de zile lejer.
In rest nu sunt probleme.

#29
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Adevarat, cu toate functiile introduse nu tine o saptamana, nici nu are cum, cand monitorizeaza somnul, e un led rosu aprins toata noaptea. Dar e ok, mi se pare mai precis decat MI4 si  5

#30
max_01

max_01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,403
  • Înscris: 07.02.2017

View Postdanghetau, on 24 aprilie 2021 - 15:47, said:

Am rezervat acest produs la Altex, ma duc peste vreo doua ore sa il iau.
Il tin in teste o saptamana apoi il dau maica-mii, va face upgrade de la Mi Band 5.
Pret 198 de lei, abia astept sa il pun la treaba.
Sper sa nu fie foarte bun astfel incat sa iau si pentru mine unul, acum port un GTR Lite.
Ai mai cumpăra acest produs?

#31
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Daca as mai cumpara acum, dupa o saptamana de utilizare? Poate ca nu. Vorbesc strict comparativ cu un ceas cu ecran de 47 de mm.
Ecranul cam mic, pentru ceas si notificari e ok dar sa citesti pe el e cam greu. Afisaj momentan in engleza, fara romana. Pentru un barbat e cam naspa la mana in tinuta office. Functia de blocare ecran ca si inexistenta, faci dus si ecranul face exact ce vrea.
L-am dat mamei, sa vezi belea, mai bine se impaca aplicatia Mi Fit cu Band 5 decat cu Band 6, in plus interfata e in romana si la ceas si la banda, ramane cu 5 pana cand va fi 6 in romana.

Autonomia mica, de cam o saptamana... e si normal avand in vedere capacitatea dar e cam aiurea sa il dau jos de la mana saptamanal. La GTR am peste o luna autonomie.
In plus, de doua ori l-am gasit in pat, noaptea cine stie ce miscari am facut de a iesit din orificiul de fixare.

Edited by danghetau, 04 May 2021 - 14:02.


#32
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
A aparut interfata in limba romana pentru Band 6?

#33
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
nu, cel putin la mine nu are limba romana

#34
mariometal

mariometal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 23.06.2014
Nici la mine! Au fost câteva update-uri dar degeaba...

#35
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,719
  • Înscris: 21.08.2008
Exista vreo setare (poate nu am gasit-o eu) care sa blocheze ecranul si sa NU permita activarea lui in cazul in care cade apa pe el? Este enervant ca se tot aprinde cand fac dus... Am setat activarea la dublu tap dar tot se aprinde cand atinge apa desi la atingere normala (swipe) cu degetul, nu se intampla nimic.

#36
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Nu cred ca exista

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate