Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Xiaomi Mi Band 6

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
189 replies to this topic

#109
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,543
  • Înscris: 01.08.2006
Si eu tot Firmware 1.0.6.10 am, banda conectata la un telefon Xiaomi mi 9t pro.
Deci ce am observat dupa instalarea noii aplicatii e chestia cu apelurile, notificare la initiere si raspuns apel, plus notificare cand reintru in raza de actiune a telefonului, cand se reconecteaza banda la telefon.

#110
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
In afara de astea eu mai am notificare cand incepe sa se descarce si pe masura ce se descarca o aplicatie care e de actualizat. Am observat ca in partea superioara exista mentiunea Magazin asa ca am debifat aceasta aplicatie de la notificari.

Incercati si voi la notificari sa puneti Magazin Play sa vedeti in ce hal poate sa faca. Acum sigur nu va mai face.

#111
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
Nu mai primesc notificari dupa update facut azi.

#112
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
Merg notificarile, dar după update a trebuit să dau permisiunile din nou

#113
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
Am scos de la notificări Magazin Play și nu mai vibrează și mă anunță in nici un fel însă o face când trebuie făcut backupul zilnic a WhatsApp in Drive și pe asta nu am cum sa o elimine pentru că tone de aplicație, nu mai primesc nici o notificare după asta... Un bug.

#114
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
In schimb tot primesc notificări aiurea că banda e conectata, inclusiv vibrație.
Vibrează și notifică la efectuarea backupului zilnic al WhatsApp... Pe Android Pie.

Aveți idee daca Mi Fit poate sa sincronizeze un Amazfit Bip U Pro? La ceasuri apar doar Verge Lite (merge, am testat) și Bip/Bip Lite.

#115
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Dezactiveaza MiFit de la notificari daca te deranjeaza. Cu Whatsapp nu ai ce face, doar sa faci backupul saptamanal.

#116
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
Inainte de aceasta ultima actualizare totul era ok, nu am modificat setarile.
Merge cam aiurea, nu m-ar deranja daca ar vibra si notifica doar cand ies sau reintru in raza telefonului dar cateodata sunt langa telefon si primesc din nou notificare.
Whatsapp face backup zilnic dar dureaza putin, totusi e enervant. Ce s-o fi intamplat, ce nu se pupa cu Pie....?

Cum e cu Bip U Pro?

#117
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
problema si mai mare e ca o gasesc deconectata si nu se mai conecteaz decat daca Force Stop app Mi Fit...

#118
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Dezactiveaza si reactiveaza blushutul, cel putin asa e la mine. Dar la fel imi face si cu ceasul, nu e de la aplicatie.

View Postdanghetau, on 30 ianuarie 2022 - 09:59, said:

Cum e cu Bip U Pro?
Nu merge. Au astia de la xiaomi nspemii de aplicații. Auzisem ceva de xiaomi health care ar trebui sa le conecteze pe toate.

Edited by lucifer76, 31 January 2022 - 11:19.


#119
aidept1

aidept1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 22.01.2018
nu mai vrea cu dezactivarea BT, asa faceam inainte. Pana nu ii dau Force stop la app ramane pe Connecting... si adio! Deranjant sa te trezesti cu ea atat de des deconectata, mai ales ca te bazezi sa primesti nu neaparat notificari, dar cand suna telefonul si e dat pe silent...

#120
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
Sunt culmea astia cu blocarea ecranului, de fiecare data cand fac dus si nu dau banda jos, ma trezesc cu o activitate facuta. Aseara pe la 2 ma bazaia ca am facut 250 de minute, ca am facut 250% peste activitatea normala, kcal la greu...

#121
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007

View Postaidept1, on 31 ianuarie 2022 - 11:25, said:

nu mai vrea cu dezactivarea BT, asa faceam inainte. Pana nu ii dau Force stop la app ramane pe Connecting... si adio!
Cu Wear face la fel?

View Postdanghetau, on 31 ianuarie 2022 - 11:27, said:

Sunt culmea astia cu blocarea ecranului, de fiecare data cand fac dus si nu dau banda jos, ma trezesc cu o activitate facuta.
Ecranul se poate bloca. Eu o pun la incarcat cand fac dus, oricum din cand in cand mai trebuie sa o dai jos ca sa respire pielea.

Edited by lucifer76, 31 January 2022 - 11:49.


#122
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
Stiu ca se poate bloca doar ca blocarea nu e ca la smartwachuri, sa deblochezi cand atingi pictograma de deblocare sau vreun buton fizic...
Aici deblocarea se face prin glisare sau atingere, oricare dintre cele doua ai alege, apa ii vine de hac fara prea multe "batai de cap", e total ineficienta blocarea.

#123
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
In fiecare an incep activitatea eliptica in primele zile ale lunii februarie, odata cu inceperea curselor de ciclism pe sosea.
Anul trecut am avut diferite smartwatchuri de la Amazfit, de regula fac 40 de minute, exact cat sa ard 300 kCal.
Ce sa vezi, in aceleasi conditii GTR 2 arata 300 kCal iar Mi Band 6 arata 500 kCal. E destul de optimist si nu cred ca e un caz singular.

Ce ma intriga este ca tot antrenamentul apare ca fiind facut la VO2 max, valori mari ale pulsului, valori pe care le suport usor desi sunt bradicardic, in timpul somnului coboara pe la 40 iar normal maxim 55-60. Asta de cand sunt, nu de cand practic cliclismul.
Daca as tine pulsul la 120-140 unde e activitate aerobica... ma plictisesc, parca merg in reluare.
Nu stiu daca sa iau de bune aceste valori ale benzii, la voi cum este in cazul activitatilor, vi se par verosimile valorile?

#124
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nu e ok la puls, cele mai ok pentru a măsura pulsul in diferite tipuri de antrenamente sunt Apple Watch și mai nou Huawei GT3 .

#125
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,744
  • Înscris: 21.08.2008
Pulsul nu e o problema, am măsurat în paralel cu alte dispozitive și e ok.
Măsurarea energiei consumate mă intrigă, unul 300 și altul 500.
Nu e o problema foarte mare că nu fac vreun studiu științific, doresc sa văd evoluția și să am o motivare.
Că la un cantar: chiar daca nu arata 75 de kg că în realitate, pot sa văd evoluția daca folosesc același cantar.

#126
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Exporta in Strava, are o estimare mult mai conservatoare a efortului.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate