Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Sugestii OPERATIE STRABISM! CLINICI/DOCTORI.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
jodyross

jodyross

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2021
Salut. Am 25 de ani si am strabism, ochiul drept imi sta putin in sus si spre lateral.... ( divergent presupun ca este) Este foarte frustrant deoarece evit mereu conctactul vizual cu lumea din jur...Tin sa mentionez ca am mai fost operat de strabism acum 8 ani (tin sa mentionez ca am si ambliopie) Sa zicem ca prima operatie a fost un succes,imi statea putin in interior ,in fine, se observa ff putin...am fost operat in orasul  Bacau pe vremea aceea.
Am tot citit,documentat, uitat peste pareri si pareri si as dori sa fac pasul in a 2-a interventie de strabism din viata mea pt ca efectiv, simt cum sunt evitat si dat la o parte datorita defectului asta ,e ff frustrant si stim cu totii realitate ca atunci cand ai defectul asta,esti evitat si privit doar cu mila.
Sunt un tip foarte optimist si sunt sigur ca exista bucurie si succes dupa strabism..in urma unei operatii cu succes.. Tot vad pe aici clinica infosan, oftapro sau oftalmix...
Sau doamna dr. Cioplean Daniela.. sau Andreea Ciubotaru.. pe care mi-o sfatuiti ? As aprecia mult parerile voastre.. simt ca nu mai pot si doresc neaprat sa fac schimbarea asta..si mi-e super teama sa nu fie vreun esec.. tot ce imi doresc este sa am si eu vedere normala, fara ca cineva sa se uite insistent la problema ochilor mei..
Incepe sa apara anxietatea si depresia..

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
O cunoștința cu probleme destul de grave, adică strabism și nu vedea deloc cu acel ochi din naștere, s-a operat cu succes la Cluj.
Cost decent din ce rețin, nu știu însă numele clinicii dar sunt sigur ca îl găsești pe google.

Bafta multă și sănătate !

#3
jodyross

jodyross

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.04.2021
Merci,apreciez.. Astept si niste pareri din zona Bucuresti.. cu siguranta sunt multe feedback-uri de la doctorii/clinicile din Bucuresti..sunt foarte stresat si vreau sa fac alegerea buna.

Edited by Dany_Darke, 18 April 2021 - 23:55.
nu mai cita fara rost. se presupune ca tocmai ai citit regulamentul


#4
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,104
  • Înscris: 09.01.2007
Ai si probleme functionale sau doar estetice ?

#5
MarcoSemedo

MarcoSemedo

    în oraș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,818
  • Înscris: 14.12.2019
Operația e invazivă, cu perioadă lungă de recuperare și efect pur estetic, temporar, și negarantat.


Ești sigur că divergența ta e atât de serioasă? Poți să pui o poză asemănătoare?


Am avut în istoria noastră recentă un lider cu strabism și nu părea dezavantajat deloc de această problemă.


[ https://i.imgur.com/A9TPy8y.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://image.stirileprotv.ro/media/images/680xX/Dec2014/61609332.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate