Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Ciclu Deca-durabolin în scop terapeutic

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Intuitiv

Intuitiv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2021
Vă salut,
În urma unor forțări de lungă durată la sală, articulațiile umeriilor au început din cauza uzurii să cedeze, în special la umărul stâng care îmi pocnește în toate direcțile și nu mai este fix la locul lui. Senzația de disconfort a început în decembrie însă atunci nu era durere propriu-zisă ci doar o jenă. Ulterior a început să se audă din ce în ce mai tare și simt că pot să îmi disloc umărul când vreau.  La ridicarea umerilor aceștia scot un zgomot foarte puternic, se simte cum se freacă cele 2 oase (cartilaje), și aceste pocnituri sunt însotite de dureri foarte mari.
Bineînțeles, am folosit diverse creme, diverși plasturi, am făcut repaus de la sport, am încercat să fac exerciții pentru durerea umerilor, am luat medicamente cu glucosamină, cortizol, colagen, în special celebrul Animal Flex dar degeabă. Atunci am hotărât să îmi fac RMN și aparent am rupturi parțiale de cartilaj iar în urma unui consult la ortoped diagnosticul a fost „Instabilitate multidirecțională a umărului” cu specificația că nu am ce să fac pentru că aparent corpul meu suferă de insuficiență de colagen, medicamentele nu având cu ce să ma ajute. Pe langă asta, mi-a spus doctorul că același lucru se poate să îl pățesc și la umărul drept. Am făcut și fizio-kinetoterapie și nici asta nu m-a ajutat. Practic am făcut tot ce se putea face pentru a încerca eliminarea durerii și disconfortului însă fără folos. Simptomele nu s-au ameliorat deloc.
Menționez că sportul este viața mea, pe lângă fitness practic și basketul și boxul și nu îmi pot imagina viața fără a-mi fructifica pasiunea sportivă și nu vreau ca această problemă să îmi fie un impediment. În acest sens, am ajuns să aflu întâmplător de steroidul Deca Durabolin, despre care am citit că ar fi folosit și în scopuri terapeutice, rezultatele fiind pozitive. După toate lucrurile pe care le-am încercat și bani cheltuiți pe doctori care nu mi-au spus nimic concret, cred că asta ar fi singura soluție să încerc să mă „repar”, întrucâ am impresia că această afecțiune mă va afecta din ce în ce mai mult, mai ales psihic.
Scriu acestea cu scopul în care este cineva pe forum care a folosit Deca Durabolin și observat efecte benefice terapeutice și ar vrea să mă ajute și pe mine în direcția asta întrucât simt că mă cuprinde depresia. Fac sport de când sunt mic și nu știu ce o să fac dacă nu îl pot practica.

#2
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,859
  • Înscris: 06.10.2008
In primul rand cred ca poti practica in continuare sportul moderat cu sau fara acele probleme de umar. Ca doar nu te pregatesti cumva de Mr. Olympia sa fii 100% apt.
Am avut probleme la ambii umeri, am stat 4 respectiv 5 luni pe tusa, nu am facut nici macar impins cu gantere de 5kg, asa de tare ma durea. Dupa 1 luna am zis sa incerc cu 60kg cu bara crezand ca mi-a trecut, dar nu.  Dupa 5 luni a trecut de la sine, am bagat din prima 90kg la impins. Deci se repara ei cumva si singuri.
Daca doctorul a zis ca nu ai ce sa faci, inseamna ca nu ai. Indiferent ca e doctor sportiv sau nu, cred ca stie meserie mai bine ca noi.
Sunt curios unde ai sa gasesti legal decadurabolin si cine o sa iti prescrie asa ceva.
Ilegal gasesti dar nu o sa stii niciodata ce bagi in seringa aia si ce doza e acolo.
Nu stiu daca repara si cartilaje, dar la fracturi ajuta mult.
In ultimul rand, o sa iti opresti productia naturala de testosteron pentru o doza terapeutica. Nu stiu daca merita.
Eu zic sa cauti raspuns la problemele ridicate de mine.

#3
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,680
  • Înscris: 24.10.2015
Vezi in primul rand sa nu ai dezechilibre musculare. Majoritatea lucreaza mai mult pectoralii, deltoizii anteriori, marele dorsal si mai putin trapezul inferior plus median (plus alti muschi care trag omoplatii). Daca ai un disbalans al fortelor din jurul articulatiei umarului poti lua mama suplimentelor, durere dispare si reapare. In plus, pentru o vreme schimba exercitiile pentru unele care uzeaza mai putin tendoanele si articulatiile umarului. De evitat impinsul cu priza foarte larga, impinsul de la ceafa, tractiuni la ceafa. Pentru o perioada fa toate trasurile si impinsurile cu priza neutra si coatele nu mai departate de 45 grade de corp. Revizuieste tehnica la tractiuni si ramaturi, sa ai o amplitudine buna si din omoplati. Adica in faza de "jos" lasi omoplatii sa se intinda si in faza de varf ii apropii ma maxim si mentii pozitia 1-2 secunde. Nu pune foarte greu in cazul acesta, privilegiaza seriile mijlocii si lungi de 10-15 repetari. Nu scade sub 8.

Edited by vinciun, 10 April 2021 - 17:41.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate