Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Poco X3 Pro

- - - - -
  • Please log in to reply
262 replies to this topic

#163
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Salut. Acest telefon are probleme cu caldura in jocuri? Am auzit ca ajunge si la 45 de grade

#164
buRn4media

buRn4media

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 09.06.2014
Poate is caz singular dar am avut probleme cu displayul,schimbat in service si la o luna jumate a trebuit sa dezinstalez call of duty la care ma jucam cam o ora pe zi.aceeasi problema,se incinge si ecranul o ia razna,se apasa singur si nu isi revine decat cu restart.si restartul e greu de efectuat pt ca abia reusesc sa dau comanda de restart pt ca imi joaca ecranul si nu pot apasa pe el.o sa il trimit iar in service dar oare le convine ?primul a costat pe garantie 450 ron,asta probabil tot atat.pe telefon am dat 1100 ron

#165
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013

View PostbuRn4media, on 03 ianuarie 2022 - 13:46, said:

Poate is caz singular dar am avut probleme cu displayul,...
Inteleg. Eu mă joc last island of survival, dar sunt constient ca atunci cand va fi un raid online telefonul va fi solicitat maxim.
Eu am un motorola moto g 5g plus, se descruca bine... Dar as vrea sa iau un alt telefon iubitei mele pentru acest joc. Daca chiar are asemenea probeleme cu supraincalzirea, merg tot pe moto. Snpadragon 765 dar nu se supraincalzeste si merge acceptabil

Edited by Ciubex, 03 January 2022 - 15:18.


#166
danidica

danidica

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,583
  • Înscris: 09.09.2013
Am comandat un moto g100

#167
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Mi-a venit in sfarsit husa pentru telefon. Imi trebuia una in care sa tin tot ... fara sa mai am si portofel separat.
E super ... Am buletin sub telefon , iar in locul pentru carduri am permisul + ceva carduri ... am testat si intra cam 8 carduri desi e facut pentru 4 buc . Intradevar se cam umfla si se deformeaza cu 8 carduri dar in timp se aseaza. Eu am permis + 3 carduri deci e perfect ... Banii  impaturiti in doua se pot pune inauntru si inchizi husa cu cele 2 capse peste bani si nu cad de acolo.
daca sunteti interesati : link

Edited by excentryc, 14 January 2022 - 13:11.


#168
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
@excentryc cele 3 carduri sunt bancare sau de alta natura?
Nu ai putea ca in locul lor sa platesti cu telefonul, cu NFC?

#169
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View PostCiubex, on 14 ianuarie 2022 - 14:17, said:

@excentryc cele 3 carduri sunt bancare sau de alta natura?
Nu ai putea ca in locul lor sa platesti cu telefonul, cu NFC?
Ba da ... plata o fac cu NFC-ul.
Dar ...  cateodata nu le merge POS-ul wireless sau  daca trebuie sa scot bani ... sunt situatii cand ai nevoie de el fizic (din pacatate).
Sincer mi-ar placea sa am doar telefonul si daca se poate chiar si CI / permis tot pe telefon sa fie, ar fi minunat.

#170
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Caci eu folosesc pe telefon Curve si doar 1 card am la mine, tot Curve-ul, 8n aplicatia Curve am adaugat tot 3 carduri, unul e cel default, celelalte is de rezerva.
In el mi-am adaugat niste carduri, dar o dam in offtopic.
Cat timp a durat livrarea husei?
Se impaca bine cu sticle de protectie?

#171
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 29.09.2010
Eu nu stiu ce sa iti zic referitor la folii de protectie, este ok sa il protejezi dar mai intalnesti si ciudatenii.
Exemplu aici, nu i-am dat de cap inca fenomenul nemaifiind intalnit pana acum, zona aceea disparand dupa cateva apasari usoare.
Ali l-am utilizat pentru partea de accesorii, cel putin prin magazinele fizice slabe sanse sa ii gasesti accesorii.

#172
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005

View PostCiubex, on 14 ianuarie 2022 - 15:59, said:

Cat timp a durat livrarea husei?
Se impaca bine cu sticle de protectie?
1. Din păcate da ... comanda in 4 octombrie. Venit în ro in decembrie ... Dar poșta română mi-a livrat-o in ianuarie.
Dar cred că acum n-ar mai dura atât.
2. Foarte bine. Am folie și nu-i nici o problemă.

Eu folosesc Gpay unde am toate cardurile necesare.
Mi-am făcut griji pentru partea cu NFC-ul. Dar merge fara nici o problemă.
Cad apropii telefonul de pos citește NFC-ul și nu cardurile  Cred că are folie de protecție pentru carduri.

#173
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View Postexcentryc, on 23 noiembrie 2021 - 10:43, said:

Eu unul n-am gasit (si chiar am cautat)... si singura varianta a fost sa trec pe ROM-ul de indonezia , ceea ce am si facut.


salut. cum ai facut sa treci pe rom de indonezia?  ma intereseaza call recorder,  De unde ai luat romul?  ai rootat telefonul?

#174
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Deblochezi bootloader-ul si apoi flash-uiesti firmware-ul oficial de Indonezia, mai multe detalii aici: ("Method 2: Fastboot Update"): https://c.mi.com/oc/.../detail?guide=2
Cauta dupa: "POCO X3 Pro Latest ID Stable Version Fastboot File Download"

#175
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
De aici se poate descărca după căutarea prealabilă

https://xiaomifirmwa...dater.com/miui/

#176
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006

View PostCiubex, on 07 februarie 2022 - 22:44, said:

Deblochezi bootloader-ul si apoi flash-uiesti firmware-ul oficial de Indonezia, mai multe detalii aici: ("Method 2: Fastboot Update"): https://c.mi.com/oc/.../detail?guide=2
Cauta dupa: "POCO X3 Pro Latest ID Stable Version Fastboot File Download"


nu reusesc sa deblochez bootloaderul. nici  miui pc suite nu se conecteaza, are dambla  poco asta, vrea upgrade dar nu l face.

Attached Files



#177
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Sincer nu stiu ce aplicatie e aia, vezi insa pentru deblocare ai nevoie de aplicatia de aici: https://en.miui.com/...ownload_en.html
Inainte pune-ti telefonul in modul Fastboot si conecteaza-l la PC pentru a-ti instala driverele. Totodata ai nevoie de drivere si pentru a iti conecta telefonul la PC pentru transferul de fisiere.
De asemenea, intra in contul tau intr-un browser pe PC: https://i.mi.com/ si vezi pe la setari daca ai cumva verificat numarul de telefon.

Edited by Ciubex, 08 February 2022 - 10:26.


#178
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
Pe langa ce ti-au comunicat colegii mai sus ... dupa ce flash-uiesti noul rom trebuie sa blochezi la loc bootloaderul  ca sa iti functioneze aplicatiile bancare. de ex . Gpay
Telefonul nu este root-at. nici n-am nevoie plus ca la fel nu cred ca iti vor mai functiona aplicatiile bancare daca ai root.
Deblocarea bootloaderului dureaza 165 de ore ! Asa ca rabdare! Nu exista nici o metoda de a debloca mai repede, asa ca nu incerca chestii ciudate ( aplicatii care pot avea virusi sau sa platesti nu stiu ce !!!)

Edited by excentryc, 08 February 2022 - 10:42.


#179
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Blocarea bootloader-ului se face din aplicatia de flash-uire a rom-ului stock.
Iata de unde am luat poza atasata: https://www.waysquar...-fastboot-mode/

#180
plete

plete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 03.01.2006
n am nevoie de root sau altceva, vreau ca la mate 10 pro care il mai am sa imi functioneze call rec avea nativ  . Atat ! cel cu 165 ore e  top !  multumesc

Edited by plete, 08 February 2022 - 21:08.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate