Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Proiect modelare 3D

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
Salutare colegi.

Nu demult am demarat o campanie pe Indiegogo.com , in care prezint un produs. Eu , in calitate de necunoscator , am incercat si pot sa spun ca am reusit cat decat sa fac un filmulet de prezentare al produsului.
Ma intereseaza care este costul pentru a crea acel produs in format 3D pe care ulterior sa il pot folosi in animatii , prezentari etc ?
Este vorba despre un cilindru din care se expandeaza doua ecrane(una servind ca display , alata ca tastatura si touch control)

Voi lasa un video de pe youtube cu produsul , am proiectul in Sketchup .

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1A3RsNjc1ds?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Sunt interesat de un pret pentru un produs profesional. Multumesc!

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
un filmulet de prezentare a unei rachete interstelare care sa zboare cu warp 2 poti sa faci? :)

#3
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View PostFane, on 18 martie 2021 - 18:03, said:

un filmulet de prezentare a unei rachete interstelare care sa zboare cu warp 2 poti sa faci? :)

Bineinteles. Doar ca eu aici caut ceva , nu am venit sa ofer.

#4
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013
Cauta pe site-urile de freelancer "3d modelling and rigging". Asta ai nevoie. Cat sa coste... probabil si 100$ daca gasesti un student flamand. Pe tine te-a doborat shaderul, rendering engine-ul, nu obiectul in sine. Chiar si asa daca iti da un obiect smecher daca nu ai un calculator potent nu o sa poti face o animatie calumea sau o sa dureze 7 zile pt 90 de secunde :)).

#5
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011
Acolo e vorba si de texturare.. care e in stransa legatura cu modul in care e modelat (low poly presupun ca e ceea ce cauti).
In functie de nivelul de detaliu cerut pretul poate creste.. si la fel si in fct de feedback-ul tau pe parcurs, adica modificari.
100$ e o glumita buna.

#6
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009

View Postpotae, on 18 martie 2021 - 19:59, said:

Cauta pe site-urile de freelancer "3d modelling and rigging". Asta ai nevoie. Cat sa coste... probabil si 100$ daca gasesti un student flamand. Pe tine te-a doborat shaderul, rendering engine-ul, nu obiectul in sine. Chiar si asa daca iti da un obiect smecher daca nu ai un calculator potent nu o sa poti face o animatie calumea sau o sa dureze 7 zile pt 90 de secunde Posted Image).



Am gasit o rusoaica zice ca imi poate face la 250 de dolari, altii mai putin iar altii de departe mai mult -500- 1200 .

#7
potae

potae

    Sorosist frumos si liber

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 20.08.2013

View PostPieptoasa, on 18 martie 2021 - 21:06, said:

Acolo e vorba si de texturare.. care e in stransa legatura cu modul in care e modelat (low poly presupun ca e ceea ce cauti).
In functie de nivelul de detaliu cerut pretul poate creste.. si la fel si in fct de feedback-ul tau pe parcurs, adica modificari.
100$ e o glumita buna.

No offense, texturarea nu are treaba cu modelul in sine, alta decat mapare si normals ca sa fakeuiasca depths. O textura standard 1024x1024 cu normal map-ul aferent intr-un fel arata intr-un render fara pretentii gen OpenGL, un picut mai bine intr-un PBR gen Google Filament si poate arata cu adevarat deosebit in ceva precum Octane. Nu cred ca vrea low poly, ca n-o sa foloseasca asset-ul intr-o aplciatie 3D real time gen joc, sa zici ca ai nevoie de putine calcule sa se miste totul repede :)). De asta zic ca nu prea le ai.

View Postcalle, on 18 martie 2021 - 21:31, said:

Am gasit o rusoaica zice ca imi poate face la 250 de dolari, altii mai putin iar altii de departe mai mult -500- 1200 .

E un pret OK. 1200 e exagerat, si-o incearca.

#8
calle

calle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 04.03.2009
am gasit pe cineva si am batut palma si primii bani in avans la un pret de 700 lire. de banii astia imi face modelul 3D si un fimulet de 20 secunde conform specificatiilor.

#9
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,481
  • Înscris: 31.07.2011

Quote

No offense, texturarea nu are treaba cu modelul in sine, alta decat mapare si normals ca sa fakeuiasca depths. O textura standard 1024x1024 cu normal map-ul aferent intr-un fel arata intr-un render fara pretentii gen OpenGL, un picut mai bine intr-un PBR gen Google Filament si poate arata cu adevarat deosebit in ceva precum Octane. Nu cred ca vrea low poly, ca n-o sa foloseasca asset-ul intr-o aplciatie 3D real time gen joc, sa zici ca ai nevoie de putine calcule sa se miste totul repede :)). De asta zic ca nu prea le ai.

nu consuma calorii pe detalii pe care nu le intelegi ca induci in eroare si initiatorul.
cu ce am bolduit e clar cu cine discut.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate