Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Kia RIO 1.0 T-GDi

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
241 replies to this topic

#37
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006
Unitățile de 8 inch de la Hyundai/Kia au primit AA și CarPlay fără fir de la ultima versiune de soft. Dacă nu mă înșel, cândva la finalul anului trecut. Dacă nu merge, mergi la reprezentanță și spune-le să verifice dacă ai ultima versiune de soft.

#38
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View Postalexcrist, on 17 martie 2021 - 17:20, said:

Unitățile de 8 inch de la Hyundai/Kia au primit AA și CarPlay fără fir de la ultima versiune de soft. Dacă nu mă înșel, cândva la finalul anului trecut. Dacă nu merge, mergi la reprezentanță și spune-le să verifice dacă ai ultima versiune de soft.

Super Posted Image Mai intai sa ma asigur ca nu sunt probleme de la telefonul meu (huawei p20 pro). Cat am butonat rapid in parcare, nu prea i-am dat de capat...

#39
corcodel10

corcodel10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,229
  • Înscris: 12.12.2011
Îmi spunea cineva de la Dacia că nu mai au diverse cipuri și că livrează mașinile fără radio, fără CB, urmând ca apoi să recheme clientul să îi adauge respectivele module/cipuri. Vremuri grele trăim. Asta e așa, un post în plus la activitate, bine că ai toate cele funcționale.

Km mulți si consumuri mici😀

#40
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 22.03.2007
Să-i faci rodaj!

#41
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View Postcorcodel10, on 17 martie 2021 - 17:26, said:

Îmi spunea cineva de la Dacia că nu mai au diverse cipuri și că livrează mașinile fără radio, fără CB, urmând ca apoi să recheme clientul să îi adauge respectivele module/cipuri. Vremuri grele trăim. Asta e așa, un post în plus la activitate, bine că ai toate cele funcționale.

Km mulți si consumuri mici��

Sar'mna. Nu cred ca au fost probleme cu cipurile pe cand a iesit masina de pe usa fabricii (27/07/2020, cred Posted Image). Problema cu wireless AA este posibil sa fie piesa dintre scaun si volan.

View Posttakis, on 17 martie 2021 - 17:29, said:

Să-i faci rodaj!

Facem, la inceput de aprilie urmeaza o plimbare de 900-1000 km pentru luarea in evidenta la impozite, inmatriculare...

Edited by Anthraxs, 17 March 2021 - 17:31.


#42
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006
Nu știu unde citisem, dar cică Hyundai cumva a prevăzut problema cu chipurile și și-a făcut stocuri din timp. Și cică acum ar fi printre producătorii care o duc cel mai bine ca producție (implicit Kia). Nu mai am sursa.

Și încă una mișto, tot dintr-o sursă pe care n-o mai am, cică următoarea problemă care se întrevede la producția auto e legată de stocurile de spumă pentru scaunele auto. Fiind produse obținute din petrol, și producția de petrol fiind serios în scădere anul trecut, cică s-ar întrevede o potențială problemă în câteva luni. :lol: Acum, cât s-o adeveri, 'om trăi și 'om vedea. :lol:

#43
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Paizda-i seama, fix hundai/chia prevazura, ceilanti e prosti si livreaza masinile fara bord si volan urmand sa-l monteze ulterior, la cerere. Bai ce vremuri grele traim!

#44
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,282
  • Înscris: 16.08.2016
Ceilalți închid fabrici. Asta se întâmplă când orice decizie se ia doar de contabili

#45
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010
Am rezolvat si cu Wireless Android Auto. Merge cu ultima versiune de pe apk mirror (6.2.610914).

Catch-ul e ca trebuie sa intri in developer settings (in android auto) de unde activezi wireless projection (cel putin pentru Huawei P20 pro).

Ca sa activezi developer settings trebuie sa intri Settings -> Apps -> Android Auto -> Click pe butonul de setari dreapta sus -> Scroll down jos de tot pana apare versiunea, si apasati de mai multe ori pe ea, pana se activeaza dev. settings.
Ulterior, de pe cele 3 butoane de sus, click pe developer settings si bifati "Add wireless projection to settings".

Cam complicat, dar asta e. Cred ca pe Android 11 ai wireless projection enabled by default.

Edited by Anthraxs, 19 March 2021 - 21:08.


#46
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006

View PostAnthraxs, on 19 martie 2021 - 20:59, said:

pe Android 11 ai wireless projection enabled by default.
Pe Android 10.

#47
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View Postalexcrist, on 19 martie 2021 - 21:41, said:

Pe Android 10.

Pe huawei p20 pro (android 10, emui 10) nu am avut.
Poate ca as fi avut in dev. settings si in versiunea deja instalata, dar nu am testat (am crezut ca problema e de la versiunea de AA).

Edited by Anthraxs, 19 March 2021 - 21:46.


#48
strehaia

strehaia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 08.07.2020

View PostAnthraxs, on 19 martie 2021 - 21:45, said:

Pe huawei p20 pro (android 10, emui 10) nu am avut.

Poate se cheama desktop mode :D

#49
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View Poststrehaia, on 19 martie 2021 - 22:34, said:

Poate se cheama desktop mode Posted Image

posibil, nu neg :D  inca's noob la d'astea

#50
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
ai plătit mult ptr ce oferă

#51
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View PostWebbbob, on 19 martie 2021 - 22:39, said:

ai plătit mult ptr ce oferă

asa e, trebuia sa imi iau vemveu adus după germania, tipla, mergea o bunica cu el duminica la bordel

Edited by Anthraxs, 19 March 2021 - 22:53.


#52
Webbbob

Webbbob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 636
  • Înscris: 22.03.2019
sunt opțiuni noi la 16-17k euro la care primești mai multa masina pe banii aia.

#53
Anthraxs

Anthraxs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 11.04.2010

View PostWebbbob, on 19 martie 2021 - 23:09, said:

sunt opțiuni noi la 16-17k euro la care primești mai multa masina pe banii aia.

Sunt convins ca sunt, dar fiecare isi cumpara ce vrea Posted Image eu unul am vrut o masina mica, fasneata, fiabila, si mai de oras.

Am platit prea mult? Poate (dar sa stii ca nu regret Posted Image)

Puteam sa imi iau altceva, mai mare, "cu mai multa masina"?
Normal. Am primit in mai putini bani, Stonic, (sora lui rio) dar cu elemente de design Crossover.

Am vrut Stonic? Nu.

Edited by Anthraxs, 19 March 2021 - 23:15.


#54
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006

View PostAnthraxs, on 19 martie 2021 - 21:45, said:

Pe huawei p20 pro (android 10, emui 10) nu am avut.
Huawei parcă n-are din fabrică aplicațiile Google. Nu știu cum mai e acum de când s-a dus Trump. Au revenit la relații mai bune?

Oricum, dacă aplicațiile Google sunt pe telefon din fabrică, AA e inclus în Android 10, fără să mai fie aplicație separată.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate