Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Selena Gomez vrea să se retragă din muzică

* - - - - 5 votes
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,878
  • Înscris: 06.11.2018

Selena Gomez vrea să se retragă din muzică


Selena Gomez se gândește să se retragă din muzică pentru că nu crede că oamenii „o iau în serios' și ar dori să se concentreze pe film și televiziune.

Cântăreața și actrița, în vârstă de 28 de ani, a spus că vrea să-i dea carierei sale muzicale „o ultimă încercare' înainte de a decide să se îndepărteze definitiv de industria muzicală. Asta pentru că nu crede că oamenii  o „iau în serios' și nu ld pasă de materialele pe care le lansează.

Ea a spus revistei Vogue:

„Este greu să continui să faci muzică atunci când oamenii nu te iau neapărat în serios. Am avut momente în care am spus:” Ce rost are? De ce continui să fac asta? ” „Lose You to Love Me' am simțit că este cea mai bună piesă pe care am lansat-o vreodată și, pentru unii oameni, încă nu a fost suficientă. Cred că există o mulțime de oameni care se bucură de muzica mea și pentru asta sunt atât de recunoscătoare, dar cred că data viitoare când voi face un album va fi diferit. Vreau să-mi dau o ultimă încercare înainte să mă retrag din muzică'.

Dacă se îndepărtează de scena, Selena ar putea folosi timpul liber pentru a prelua mai multe roluri de film și televiziune. Ea a adăugat:

„Nici măcar nu am atins o parte din ceea ce vreau să fac. Abia aștept momentul când un regizor poate vedea că sunt capabilă de a face ceva ce nimeni nu a văzut vreodată “.

Ultimii ani din viața artistei au fost destul de grei. Aceasta a trecut cu dificultate peste relația grea încercată cu Justin Bieber, a suferit un transplant de rinichi și în continuare se luptă cu afecțiunea bipolară despre care a vorbit deschis în 2019. Aceasta s-a orientat și spre afaceri, lansând în urmă cu un an un brand cosmetic.

https://tvmania.ro/s...are-285126.html

#2
loock

loock

    Unas

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 29.03.2006
Parca avea si lupus...
Intre timp s-a cam trecut si buhait, nu mai e tinerica, si pt. actorie asta conteaza mai mult decat pt. muzica...


#3
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,683
  • Înscris: 22.01.2015
Chiar la asta-mi-era gandul si nu mai pot!  Ca Selena renunta(concurenta) si pleaca pe alta directie.  Ce sa vezi- tot showbiz!  Whu t.f. is?(am aflat cu pretenu Gogu)

#4
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 19.01.2015
Ea a mai fost actrita cand mai facea seriale pentru adolescenti la Disney (ex. Magicienii din Waverly Place in rolul lui Alex in 2007 - 2012), dupa care s-a dedicat special carierei sale de artista si s-a lasat de actorie o perioada buna pana acum.

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,482
  • Înscris: 10.08.2005
Si in filme cine o sa ia in serios ?

#6
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Nu mă văd peste 10 ani căutând și ascultând piesele ei!

#7
marianvasile

marianvasile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 10.05.2013
Doamne ajută! Să îl pocăiască și pe Justin!

#8
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016

View PostMikeSpike, on 11 martie 2021 - 05:47, said:

Chiar la asta-mi-era gandul si nu mai pot!  Ca Selena renunta(concurenta) si pleaca pe alta directie.  Ce sa vezi- tot showbiz!  Whu t.f. is?(am aflat cu pretenu Gogu)

Este ciudat cum de intrati pe un topic despre muzica, la o discutie / dezbatere despre generalitati in domeniu, si postati ca nu va intereseaza subiectul. Pe mine ma intereseaza subiectul. Iar piesa Selenei Gomez in colaborare cu DJ Snake are 2 freakin' billion wiews... Imi aduc aminte ca nu lipsea de la nici o nunta in perioada lansarii, era piesa cu care deschideam repriza de dance (oct-nov 2018).

Momentan trecem printr-o perioada in care niciun artist nu mai este luat in serios pentru ca nu mai poate concerta nicaieri. De cumparat muzica nici nu poate fi vorba, pirateria este la apogeu. Poate doar in show-uri de televiziune, insa aici totul depinde de rating...
Plus ca a mai avut si probleme grave de sanatate si mentale, iar Bieber i-a rupt moaca, a povestit public despre asta. Fata este de admirat. Nu are calcari grave pe langa, cum au avut Britney Spears, Miley Cyrus sau Lindsey Lohan...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ixkoVwKQaJg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by 2Unlimited, 11 March 2021 - 09:04.


#9
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 09:01, said:

De cumparat muzica nici nu poate fi vorba, pirateria este la apogeu.
Huh? Mai pirateaza cineva muzica in 2021, cand ai atatea servicii gen Spotify & co la preturi absolut ok pana si pt Romania? Posted Image

#10
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Da, se pirateaza. Ca dovada sunt torentele de unde se ia muzica la greu. Pe site-urile romanesti unde se urca muzica noua fiecare piesa mai rasarita are 2000-3000 de descarcari.

KISS FM - FRESH TOP 40 - 6 MARTIE 2021 [ALBUM ORIGINAL] = 1988 de downloadari

Edited by 2Unlimited, 11 March 2021 - 09:24.


#11
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

Quote

Selena Gomez vrea să se retragă din muzică

Excelentă decizie! :yes:

Să sperăm că va fi definitivă...

#12
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 09:22, said:

Da, se pirateaza. Ca dovada sunt torentele de unde se ia muzica la greu. Pe site-urile romanesti unde se urca muzica noua fiecare piesa mai rasarita are 2000-3000 de descarcari.

KISS FM - FRESH TOP 40 - 6 MARTIE 2021 [ALBUM ORIGINAL] = 1988 de downloadari

2000 de descarcari inseamna "la greu"? Posted Image
Sa fi vazut ce insemna "la greu" in perioada dc++, pe vremea aia 2000 de descarcari erau o nimica toata. Deci privind retrospectiv si facand comparatia 2021 - 2006 de fapt pirateria a scazut chiar bine de tot.

Edited by Lowrider, 11 March 2021 - 10:05.


#13
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Sa fi vazut? Am vazut. Inainte de DC++ a fost Napster. Si, desi tu spui ca se faceau mai multe descarcari, tin sa te contrazic. Si oricum, era aproape unica sursa de muzica. Viteza era mica, dura foarte mult sa iei o piesa. Acum se ia muzica de ordinul sutelor de giga de pe internet. Plus ca ceea ce am dat eu ca exemplu se intampla pe un singur site. Sunt zeci de site-uri de acest gen, la o cautare scurta pe goagle apar imediat. Apoi sunt site-urile de torenti, inclusiv al nostru, si mai exista si alte metode de descarcare.
Am mai spus acest lucru de cateva ori pe forum, datorita pirateriei, nimeni, niciodata, nu cred ca va bate recordul de vanzari al albumului lui Michael Jackson - Thriller.
Si se pirata si pe atunci muzica, trageam benzi si casete mocca la greu. Insa internetul a cam dat drepturile de autor peste cap...

#14
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,641
  • Înscris: 30.08.2017
Sa speram ca nu se razgandeste.

#15
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,987
  • Înscris: 18.09.2008
"Ce va recomanda?!"

"Vocea si talentul meu..."

Chiar, stie cineva un program bun de autotune? Azi ma simt in vana, m-am trezit devreme... sunt cu chef de cantat.

#16
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Eu a trebui s-o caut cu Google ca sa aflu cine e si figura ei nu-mi spune nimic, numele mi-e cunoscut parca, insa nimic altceva...

#17
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005

View Post2Unlimited, on 11 martie 2021 - 10:23, said:

Sa fi vazut? Am vazut. Inainte de DC++ a fost Napster. Si, desi tu spui ca se faceau mai multe descarcari, tin sa te contrazic. Si oricum, era aproape unica sursa de muzica. Viteza era mica, dura foarte mult sa iei o piesa. Acum se ia muzica de ordinul sutelor de giga de pe internet. Plus ca ceea ce am dat eu ca exemplu se intampla pe un singur site. Sunt zeci de site-uri de acest gen, la o cautare scurta pe goagle apar imediat. Apoi sunt site-urile de torenti, inclusiv al nostru, si mai exista si alte metode de descarcare.
Am mai spus acest lucru de cateva ori pe forum, datorita pirateriei, nimeni, niciodata, nu cred ca va bate recordul de vanzari al albumului lui Michael Jackson - Thriller.
Si se pirata si pe atunci muzica, trageam benzi si casete mocca la greu. Insa internetul a cam dat drepturile de autor peste cap...
Deviem putin de la subiectul original, dar let's agree to disagree.
Nu se mai vand albume pe format fizic la modul in care se vindeau in trecut (desi anul trecut am cumparat cateva, ale unor artisti mai tineri, gen NF) insa per total incasarile sunt mult mai mari, chiar vazusem un articol pe tema asta. Nu se mai vand albume complete, insa veniturile pe fiecare piesa in parte de pe Apple Music, Spotify, etc sunt mult mai mari decat daca ar fi vandut albume in format fizic.
Uitandu-ma in grupul de cunostinte, toti piratam pe atunci muzica, acum niciunul nu mai face asta, fiecare are minim Spotify instalat, unii au si Spotify si inca un serviciu suplimentar (Apple Music, Deezer, Amazon Music).
Sa piratezi muzica in 2021 chiar mi se pare o idiotenie, avand in vedere preturile la serviciile respective, dar na...

Revenind la subiect: in sfarsit i-a venit mintea la cap. Cam mult a durat, oare reuseste sa-l convinga si pe justin beaver? Promit ca-i dau follow pe insta daca reuseste asta Posted Image

Edited by Lowrider, 11 March 2021 - 10:52.


#18
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,673
  • Înscris: 29.12.2016
Aici sunt de acord cu tine. Justin Beaver :) ar trebui sa se retraga.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate