Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Alegere portofel electronic

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
PicuMotanu

PicuMotanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 31.05.2020
Salut Softpedia!

Am si eu o problema. Am folosit pana acum Exodus wallet ca portofel de desktop dar are taxe prea mari si e prea dificil de folosit la sume mici.
Vreau sa va intreb ce portofel de desktop (numai de desktop) imi recomandati sa folosesc, in care sa fie anonim, sigur si cu taxele mici.
Ma gandeam la Electrum wallet, dar nu stiu daca e dificil de utilizat. Se pot ajusta taxele la Electrum? Ce parere aveti?

La Exodus trebuie sa am suma de cel putin 100 de dolari ca sa pot sa transfer sau sa fac plati cu crypto.

#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004
taxele nu au absolut nicio legatura cu portofelul. taxele sunt pe tranzactiile scrise in blockchain-ul eth. daca vrei sa tranzactionezi token-uri pe reteaua eth, astea sunt taxele, indiferent ce portofel folosesti.

pt taxe mai mici, tranzactionezi pe alt blockchain. eu de ex am inceput sa ma uit la bsc (binance smart chain). ca ex, o tranzactie care ma costa cel putin 50$ pe eth, e 16 centi pe bsc. numai ca acolo e deocamdata un fel de vest salbatic, foarte multe tepe.

#3
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
In 2018 si 2019 am folosit Jaxx (acum se numeste Jaxx Liberty) si a fost totul ok... fara verificare, cu send & receive atat sume mici cat si sume mari.
jaxx.io
Cu verificare, poti sa mergi la sigur pe blockchain.com

Ideea e sa te feresti (daca poti) de cumparaturi cu Bitcoin si ETH deoarece au taxe de retea/comisioane foarte mari... insa cu XLM sau XRP (chiar si LTC) sunt rdicol de mici.
Ideale pentru cumparaturi (pe net) cu cripto sunt tot cardurile VISA de cripto dar pentru a avea unul trebuie neaparat facuta verficarea!

Edited by rz, 07 March 2021 - 13:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate