Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

XIAOMI Redmi Note 10 / PRO / PRO MAX

* * * * - 7 votes
  • Please log in to reply
1202 replies to this topic

#19
bombanitorul

bombanitorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 536
  • Înscris: 28.04.2014
Rednic Note 10 pro are și wireless charging?

#20
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
La prețul ăsta deloc

#21
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,404
  • Înscris: 08.02.2011
$1225 cu livrare in 7 zile din Franta pentru varianta Pro, s-au scumpit si telefoanele acum dupa placile video sau cum ?

#22
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
Este doar o ofertă ca să nu stea imaginea goală(de obicei pt produse ce nu sunt pe stoc - și Mi MIX apare cu 10.000$ dar este imposibil să-l ai chiar dacă dai banii), eventual poate pică vreun gușter care vede recenziile pozitive anterioare și se grăbește să cheltuiască banii aiurea.

#23
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
RON 1,140.52  80%OFF | Global Version Xiaomi Redmi Note 10 Pro  64GB/ 128GB Smartphone 108MP Camera Snapdragon 732G 120Hz AMOLED Display
https://a.aliexpress punct com/_mrVIAjd

. În locul cuvântului "punct"

#24
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
Nu sunt adeptul Samsung, in ultimii 5 ani am avut telefoane Xiaomi, dar Redmi Note 10 Pro nu pare sa tavaleasca pe jos cu Samsung Galaxy M51, telefon care frecvent poate fi cumparat redus la 1400-1500 lei. Sa speram ca pretul (la noi) va face din Redmi Note 10 Pro un castigator.
https://www.kimovil....0-pro-6gb-128gb

#25
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010
Xiaomi are 120hz la ecran, samsung nu. Eu il iau pt partea de root, custom roms stiu ca redmi note are cel mai mare fanbase

#26
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

 w140, on 14 martie 2021 - 11:50, said:

Nu sunt adeptul Samsung, in ultimii 5 ani am avut telefoane Xiaomi, dar Redmi Note 10 Pro nu pare sa tavaleasca pe jos cu Samsung Galaxy M51, telefon care frecvent poate fi cumparat redus la 1400-1500 lei. Sa speram ca pretul (la noi) va face din Redmi Note 10 Pro un castigator.
https://www.kimovil....0-pro-6gb-128gb

Deci Redmi este mai ușor, este din sticlă, are procesor mai bun, ecran net superior, încărcare mai rapidă, are un ip53(nu mi se pare important dar au dat ceva bani pt diplomă), este mai ieftin la lansare decât Samsung după 6 luni, ufs 2.2 vs 2.1, camera principală mult peste.
Pierde doar la UWA și capacitatea bateriei.
Deci de ce este Samsung mai cu moț în această comparație?

#27
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008
Din care parte a frazei scrise de mine se intelege ca eu sutin cum ca Samsung este peste Xiaomi?, ...am precizat doar ca la aproximativ acelasi pret Xiaomi nu mai sterge pe jos cu Samsung, in sensul ca la specificati cat de cat apropiate nu mai cumperi Xiaomi la jumate de pret fata de Samsung. Pe scurt, Xiaomi a ridicat preturile si/sau Samsung a coborat pretul.
Am precizat faptul ca nu sunt fan Samsung, am detinut si detin Xiaomi, dar asta nu ma impidica sa inteleg ca "prapastia" de raport pret-calitate dintre Xiaomi si Samsung nu mai este asa evidenta.

Edited by w140, 15 March 2021 - 14:26.


#28
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
A ajuns telefonul, au dreptate cei de la gsmarena, best buy. Camera e geniala

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pe ce retea/retele il folosesti? Merge direct VoLTE? Dar 4G+? Poti face niste teste de viteza?

#30
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009

 ReKo, on 15 martie 2021 - 15:54, said:

A ajuns telefonul, au dreptate cei de la gsmarena, best buy. Camera e geniala

Ce ai folosit înainte?

Cu M51 chiar șterge pe jos dpdv hardware. Probabil M52 să fie ceva mai apropiat, dar probabil la un preț mai ridicat, din nou.

Edited by Alxdava, 15 March 2021 - 19:24.


#31
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

 Alxdava, on 15 martie 2021 - 19:21, said:

Ce ai folosit înainte?

Cu M51 chiar șterge pe jos dpdv hardware. Probabil M52 să fie ceva mai apropiat, dar probabil la un preț mai ridicat, din nou.

Google Pixel 3a

@simple_dreams
inca nu am bagat sim-ul in el, maine o sa fac switch-ul

Edited by ReKo, 15 March 2021 - 21:50.


#32
dragos_ene

dragos_ene

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.04.2007
Salutare, e mai buna camera decat la pixel 3a?! Inclusiv pe low light?

Edited by dragos_ene, 16 March 2021 - 08:43.


#33
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,415
  • Înscris: 30.04.2008

 Alxdava, on 15 martie 2021 - 19:21, said:

...
Cu M51 chiar șterge pe jos dpdv hardware. Probabil M52 să fie ceva mai apropiat, dar probabil la un preț mai ridicat, din nou.

Chiar daca nu impartasesc parerea ta, sunt de acord ca ficare are dreptul la propria-i opinie.

#34
ionut_lazar2001

ionut_lazar2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 07.10.2009

 ReKo, on 15 martie 2021 - 21:50, said:

Google Pixel 3a

@simple_dreams
inca nu am bagat sim-ul in el, maine o sa fac switch-ul

Chiar te rog sa revii cu  impresii despre el dupa ce il folosesti ceva timp.

#35
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Eu am cautat tot ce imi lipsea la pixel, baterie mai mare si sunet mai bun. Din pacate este destul de mare fata de ce sunt eu obisnuit, dar o sa ma obisnuiesc in timp (pentru cei care vin de pe telefoane mici, e cam dificil)

Pozele straight out camera sunt mai fade si mai desaturate fata de Pixel, acolo sunt ceva mai aproape de realitate, dar daca tragi un pic de slide-uri ajungi tot acolo. La filtre raspunde mult mai bine, exista mai multa informatie in poza.
Dynamic range mult mai bun pe Xiaomi.
Low light mai slab (nu am incercat night mode, dar fara stabilizare pe el...slabe sanse sa iasa ceva bun)

Nu ma joc pe telefon, nu l-am testat in jocuri.

Ma asteptam sa fie cam mare diferenta cu sistemul de operare, venind de pe android stock cu ultimele update-uri, nu sunt chiar asa multe aplicatii instalate, pe unele le poti dezinstala, pe altele nu, dar macar le ascunzi prin meniu pe acolo, asta pana fac update-ul la MIUI 12.5 si poti sterge orice aplicatie (din ce am auzit)

@simple_dreams, il folosesc pe digi, am dat acum un speedtest indoor si imi arata 13Mpbs. Nu stiu despre restul, volte, 4g plus or smth like that. Sunt utilizator habarnist, plug and play, dar pare ca merge bine :)

#36
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,826
  • Înscris: 30.03.2009
Sunetul stereo cum ți se pare? Ecranul?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate