Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Mars LIVE- transmisiune 24/7 de pe Marte

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
AlexPeter

AlexPeter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.02.2021
Acum ca a inceput  luna lui Marte, zeul razboiului , putem vedea transmisiune video si imagini  de pe Marte, 24/7, in direct, multumita camerei video de pe roverul Perseverence si de pe drona-elicopter .
Doar din craterul Jezero si timp de 687 de zile.  
Ca semnalele sa ajunga de pe Marte pe Terra dureaza  intre 3 si 22 minute.  

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/6B_6K-splRU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/w9zFaCNXTCY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Mă rog, nu e chiar un stream live, mai degrabă un newsfeed video.

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
Trebuie sa ajunga si drona chinezeasca pe Marte (Tianwen-1)... o sa avem mai multe surse de imagini.

Edited by andreic, 01 March 2021 - 11:54.


#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015

 andreic, on 01 martie 2021 - 11:52, said:

Trebuie sa ajunga si drona chinezeasca pe Marte (Tianwen-1)... o sa avem mai multe surse de imagini.

Sunt foarte curios de imaginile transmise de sonda chinezeasca sa le compar cu cele actuale.Posted Image

#5
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 andreic, on 01 martie 2021 - 11:52, said:

Trebuie sa ajunga si drona chinezeasca pe Marte (Tianwen-1)... o sa avem mai multe surse de imagini.
Andrei, eu nu pot procesa niste lucruri . . .  la ce ajuta toate astea ? Te fac sa dormi mai bine ?
Mai e un topic despre teraformarea planetei . . . . Venus . . .  mi-am zis : " unii nu pot dormi ca exista teren mult pe alte planete si se gandesc cum sa ajunga primii sa le ocupe ?

Cred ca e un trend  grav de gandire , cu ceva ani in urma era Calinescu la PRO-TV si zicea ceva de imbecilismul la francezi . . . . acum vad ca ne apropiem de aceasi soarta .
Deci sunt miliarde de alte probleme nerezolvate aici pe Terra  , si unii se strofoaca ce e pe Marte ?  Nu degeaba Jules Verne e francez, e acelasi imbecilism si idiotenie perpetuata ca stiinta. E fals denumita stiinta, e prosteala pe bani multi si fara utilitate, fara rezultate.

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,539
  • Înscris: 01.08.2006
Nu o fi chiar Live, ca precis daca filmeaza vreun martian editeaza filmarea sau taie ce nu trebuie sa apara.

#7
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003

 pacopaco1967, on 01 martie 2021 - 12:31, said:

Andrei, eu nu pot procesa niste lucruri . . .  la ce ajuta toate astea ? Te fac sa dormi mai bine ?
Pai omul inteligent este din fire curios si doreste sa se extinda in toate directiile, cunostinte, spatiu samd. Stii vorba aia genius is restless.

Edited by andreic, 01 March 2021 - 12:45.


#8
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,303
  • Înscris: 02.02.2006

 pacopaco1967, on 01 martie 2021 - 12:31, said:

e prosteala pe bani multi si fara utilitate, fara rezultate.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/lARpY0nIQx0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 bai3tzash, on 01 martie 2021 - 12:37, said:

precis daca filmeaza vreun martian editeaza filmarea sau taie ce nu trebuie sa apara.
Vrei sa-l vada boii de pe Pamant? ;)

#10
Driade

Driade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 14.08.2018

 pacopaco1967, on 01 martie 2021 - 12:31, said:

Andrei, eu nu pot procesa niste lucruri . . .  la ce ajuta toate astea ? Te fac sa dormi mai bine ?
Mai e un topic despre teraformarea planetei . . . . Venus . . .  mi-am zis : " unii nu pot dormi ca exista teren mult pe alte planete si se gandesc cum sa ajunga primii sa le ocupe ?

Cred ca e un trend  grav de gandire , cu ceva ani in urma era Calinescu la PRO-TV si zicea ceva de imbecilismul la francezi . . . . acum vad ca ne apropiem de aceasi soarta .
Deci sunt miliarde de alte probleme nerezolvate aici pe Terra  , si unii se strofoaca ce e pe Marte ?  Nu degeaba Jules Verne e francez, e acelasi imbecilism si idiotenie perpetuata ca stiinta. E fals denumita stiinta, e prosteala pe bani multi si fara utilitate, fara rezultate.

  Imi face impresia ca din cauza celor care gandesc ca tine exista probleme nerezolvate aici, pe Pamant...unul ca Alan Turing s-a "strofocat" cu algoritmi si computatii(chestii absolut inutile dupa criteriile tale...) si datorita lui nu ai scris cele de mai sus pe peretii unei toalete sau pe geamul garniturii de metrou.

#11
XORIAN_L

XORIAN_L

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,202
  • Înscris: 01.10.2009
Daca se emit filmari 360 VR, nu mai este nevoie de colonii pe Marte.

#12
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Toti astia care postam azi in cel mai fericit caz vedem la amurgul vietii noastre ceva concret in termenii nostri. Dar ma bucur ca incepem sa ,,evadam din Alcatraz,,.   Care si cum vor stabili copii si nepotii.    Ps.  ca fapt divers ceva saptamana in urma nu-sh ce canal Tv spunea ca au aparut cazuri de Aviara la om!  Aka modificarea a avut loc,undeva prin Rusia!   Bairam.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate