Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Mortal Kombat

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Deocamdată e un trailer, filmul se pare că va ieși în aprilie. Sunt cumva curios și interesat de filmul ăsta pentru că-mi stârnește nostalgii, aveam doar 11 ani în 1992 când a apărut jocul. La prima impresie pare decent, rămâne de văzut..

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NYH2sLid0Zc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
mda, deja mascati..dar vaccin?

#3
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,393
  • Înscris: 06.02.2008
Îi vaccinează Scorpion cu "harponul" ăla din câte se pare.

#4
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 caiuscorneliu, on 19 februarie 2021 - 02:26, said:

La prima impresie pare decent, rămâne de văzut..

Având în vedere că-i producție Australia, cu regizor și actori care n-au prea mai făcut nimic înainte, de ce ar părea decent? Doar din trailer? O să fie un money grab pe titlu. Țac, pac, aia e tot.

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,841
  • Înscris: 01.11.2005
Cred ca o sa fie misto, ceva mai diferit decat un Wonder Woman, Captain Planet si alti eroi dintr-astia de Hollywood.
Mai ales ca in tinerete am rupt tastaturi la MK, asa ca filmul imi trezeste amintiri.

 SmurfK, on 19 februarie 2021 - 07:52, said:


Având în vedere că-i producție Australia, cu regizor și actori care n-au prea mai făcut nimic înainte, de ce ar părea decent? Doar din trailer? O să fie un money grab pe titlu. Țac, pac, aia e tot.
Nu conteaza ca e low budget atat timp cat actiunea urmeaza cursul jocului, cat personajele sunt acolo. Ca pentru 80-90% se uita la film pentru MK a fost jocul copilariei lor.

#6
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Acum 20-30 de ani toate filmele astea intrau in categoria "filme pentru copii". Probabil ca producatorii considera ca acei copii de acum 20-30 de ani au adaugat doar varsta, nu si creier, din moment ce astea sunt tot "filme pentru copii" la care se adauga mult sange si organe vizibile. Zombie, super eroi, de cand implinesti 12 ani astea n-ar mai trebui sa fie cu tine...

#7
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 29.12.2016
Pai si n-ai vazut primul film facut dupa joc atunci, in 1995?

https://www.imdb.com/title/tt0113855/

Edited by 2Unlimited, 19 February 2021 - 08:40.


#8
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.10.2004
ba dimpotriva..acum cu atat mai mult ai nevoie de relaxare si sa te rupi de problemele zilnice de adult, iar un film de genul asta exact asta face.

#9
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 smoke, on 19 februarie 2021 - 08:44, said:

ba dimpotriva..acum cu atat mai mult ai nevoie de relaxare si sa te rupi de problemele zilnice de adult, iar un film de genul asta exact asta face.
ca adult incerc sa am cat mai putine probleme, nu sa ma rup de ele uitandu-ma la filme facute dupa basme de copii
pentru relaxare sunt serialele clasice de comedie care nu se invechesc niciodata.
totusi... raze laser care ies din ochi, gheare metalice din maini...

Edited by spooky51, 19 February 2021 - 09:27.


#10
SOIMMALTEZ

SOIMMALTEZ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,578
  • Înscris: 04.11.2020

 2Unlimited, on 19 februarie 2021 - 08:40, said:

Pai si n-ai vazut primul film facut dupa joc atunci, in 1995?

https://www.imdb.com/title/tt0113855/

A fost si al 2-lea in 1997.
https://www.cinemagi...q=mortal kombat

#11
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.10.2004
bla bla spooky.  toti incearcam acelasi lucru.  accepta ca unora le place ceva diferit de ce iti place tie, si asta nu inseamna ca nu au creier asa cum ai mentionat mai devreme... ;)

#12
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008

 spooky51, on 19 februarie 2021 - 09:19, said:

totusi... raze laser care ies din ochi, gheare metalice din maini...
Unii se uita la comedii clasice pentru a se relaxa, altii la Family Guy...
Unii joaca jocuri de puzzle, altii shooter-e action sau horror...
Fiecare suntem diferiti, si avem gusturi diferite

#13
Maddow1

Maddow1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.04.2012
nu te poti c*ca in gusturile omului, e adevarat, dar nici sa vezi pe locul 1 in Box Office Transformers (dau doar un exemplu) nu prea e normal

#14
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 Maddow1, on 19 februarie 2021 - 09:52, said:

nu te poti c*ca in gusturile omului, e adevarat, dar nici sa vezi pe locul 1 in Box Office Transformers (dau doar un exemplu) nu prea e normal
la asta ma refeream... te mai uiti din curiozitate si la un film cu zombies si super eroi, for fun and mindless action, pentru efecte si chestii colorate care zboara prin aer, insa totusi, cand de ani de zile in box office sunt doar avenger, revenger, transformer si zombie killer parca e ceva ciudat. Superman e totusi un film la care se uitau copii, chiar daca e o legenda, e una a copiilor asa cum e si Praslea cel voinic.
Si Star Wars e ca un basm, insa implica ceva imaginatie, e un univers intreg cu politica, obiceiuri, e altceva, chiar daca si Jedi au puteri telekinetice si arunca in roboti cu borcane de muraturi...

#15
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Efecte speciale acceptabile, pare decent.
Desigur lipseste melodia.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/EAwWPadFsOA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#16
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,442
  • Înscris: 10.08.2005

 tehnics, on 19 februarie 2021 - 08:04, said:

Cred ca o sa fie misto, ceva mai diferit decat un Wonder Woman, Captain Planet si alti eroi dintr-astia de Hollywood.
Mai ales ca in tinerete am rupt tastaturi la MK, asa ca filmul imi trezeste amintiri.


Nu conteaza ca e low budget atat timp cat actiunea urmeaza cursul jocului, cat personajele sunt acolo. Ca pentru 80-90% se uita la film pentru MK a fost jocul copilariei lor.

Tati, cum adica tastaturi ?  Nu le-ai pe diskete si "Terminator" ?
Filmul este un fan-service sper ca plin de gore.

Edited by MarianG, 19 February 2021 - 10:43.


#17
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,531
  • Înscris: 30.08.2017
Film probabil low budget pentru cei care am crescut cu seria de jocuri MK. Cu siguranta o sa ma uit la el, pacat ca nu avem HBO Max in Romania.

Edited by george_alexandru, 19 February 2021 - 10:44.


#18
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

 tehnics, on 19 februarie 2021 - 08:04, said:

Nu conteaza ca e low budget atat timp cat actiunea urmeaza cursul jocului, cat personajele sunt acolo. Ca pentru 80-90% se uita la film pentru MK a fost jocul copilariei lor.

Nu e vorba de low budget, ci de faptul că cei care îl fac nu au treabă cu creatorii, nu mai sunt regizori, scriitori, nimic din cel original. Pur și simplu au cumpărat franciza și fac ce vor cu ea. Și avem un istoric la multe alte francize care au avut același traseu.

 spooky51, on 19 februarie 2021 - 08:27, said:

Acum 20-30 de ani toate filmele astea intrau in categoria "filme pentru copii". Probabil ca producatorii considera ca acei copii de acum 20-30 de ani au adaugat doar varsta, nu si creier, din moment ce astea sunt tot "filme pentru copii" la care se adauga mult sange si organe vizibile. Zombie, super eroi, de cand implinesti 12 ani astea n-ar mai trebui sa fie cu tine...

Acum 20-30 de ani eram needucați, iar imaginația noastră depășea cu greu granițele apartamentului. Tu te poți uita în continuare la filme românești, în care se mănâncă ciorba timp de 30 de minute și să-ți imaginezi că asta te face mai deștept. Nu eu te-am chemat pe topicul "Mortal Kombat". Tu ai intrat și îți imaginai cumva că e vorba despre o dramă istorică, sau nu-mi pot imagina ce sperai să găsești...

În rest, ne ducem la film să evadăm. Fiecare evadează unde vrea, iar unii vor să evadeze în lumi fantastice. Cum ziceam, ești liber să te uiți la orice, la știri, la orice te face să te simți băiat mare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate