Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Canapeaua cea mai comodă, dar și aspectuoasă

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Young_Soul

Young_Soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.11.2009
Există asa ceva?
Am vizitat o gramada de magazine de mobila si ce am gasit apropiat de cerintele din titlu sunt canapeaua cu recliner, dar care nu e cea mai moderna si aspectuoasa, si canapeaua Varese de la Mobexpert care e comoda, are stil, dar nu are cel mai modern look.
Nu stiu unde as putea gasi o canapea care sa intruneasca macar aceste 2 minime conditii: confortabila si aspectuoasa.
Voi ce recomandati?

Edited by Young_Soul, 11 February 2021 - 11:08.


#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
Cand vei dori sa participi la concursul miss Canapea atunci iti vei cumpara canapeaua cu look-ul cel mai trendy si o folosesti drept bibelou.
Insa cand ai nevoie de canapea ca stai sau sa dormi pe ea atunci iti cumperi canapeaua cea mai comoda de pe lumea asta,facand rabat la aspect.
Este foarte greu sa gasesti o canapea care sa intruneasca ambele conditii cum de asemenea este destul de greu sa gasesti o canapea comoda.
Si inca ceva,foarte important,care nu trebuie uitat.Si anume ca ce mie imi place tie iti displace si ce mie imi convine pe tine nu te atrage.

#3
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
cumpara-ti canapea ca si cum ar trebui sa dormi in fiecare zi pe ea
eu am ales o asemenea canapea care sa fie moale, confortabila si se face pat prin rabatarea unui corp, nu doar desfacand un pat pliant.
daca prietena s-ar supara pe mine si m-ar trimite sa dorm pe canapea eu as fi cel castigat deoarece canapeaua e mult mai comfortabila decat patul.

#4
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Cam ce modele ti-au placut si care nu ti se par asa frumoase?

#5
bvygKLM

bvygKLM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 07.01.2021
Eu nu cred ca, vreodata, o canapea o sa fie mai confortabila la somn decat o saltea de pat.

Motivul e simplu. Ce e confortabil la stat pe canapea(moale, te afunzi), nu e confortabil la somn(pozitie buna - relativ tare) .

#6
ZamrA

ZamrA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 27.09.2015
Canapea confortabila doar tu poti sa gasesti, ca este pentru tine confortabil poate pentru mine nu e. Canapeaua mea pentru mine e de vis, stau super bine pe ea, dar pentru taicamiu e un cosmar. El cand vine la mine isi ia un scaun de la bucatarie ca nu poate sta pe canapea. Asa ca n-ai nici o sansa sa afli raspunsul la intrabarea ta aici pe forum ci doar la pas prin magazine testand canapele

#7
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
De la Rovere (rovereshop.ro) găsești ce vrei, dar pentru ceva frumos să te aștepți să dai cât pe o mașină second-hand.

#8
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020
Am auzit ca s-a deschis un nou magazin mare de mobila in Militari, incearca.

#9
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009
Ce înseamnă aspectuos în viziunea ta?
Pentru unii, aspectuos poate însemna cu rama de lemn, sculptat și aurit, cu stofa în dungi sau cu floricele .
https://www.modela.r...riginal-cod082/
Pentru alții, un design modern/minimalist, o singura culoare.
https://www.mobilier...BCABEgLJ7fD_BwE

Edited by corinadaniela, 11 February 2021 - 13:10.


#10
Young_Soul

Young_Soul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 29.11.2009

 rex, on 11 februarie 2021 - 11:39, said:

cumpara-ti canapea ca si cum ar trebui sa dormi in fiecare zi pe ea
eu am ales o asemenea canapea care sa fie moale, confortabila si se face pat prin rabatarea unui corp, nu doar desfacand un pat pliant.
daca prietena s-ar supara pe mine si m-ar trimite sa dorm pe canapea eu as fi cel castigat deoarece canapeaua e mult mai comfortabila decat patul.

Si care e acea canapea? Ce model si de unde?

 Mr. Incredible, on 11 februarie 2021 - 11:39, said:

Cam ce modele ti-au placut si care nu ti se par asa frumoase?
La capitolul confort cele cu recliner de la diverse magazine mi se par de departe cele mai bune. Dar din pacate au stilul anilor 80-90.

 britneysbitch, on 11 februarie 2021 - 12:54, said:

De la Rovere (rovereshop.ro) găsești ce vrei, dar pentru ceva frumos să te aștepți să dai cĂąt pe o mașină second-hand.

Asta e genul de informatie pe care o cautam. Nu auzisem de acest magazin. Oricum, ca aspect canapelele de aici nu sunt foarte departe de celelalte magazine. Si preturile sunt exorbitane

 corinadaniela, on 11 februarie 2021 - 13:09, said:

Ce înseamnă aspectuos în viziunea ta?
Pentru unii, aspectuos poate însemna cu rama de lemn, sculptat și aurit, cu stofa în dungi sau cu floricele .
https://www.modela.r...riginal-cod082/
Pentru alții, un design modern/minimalist, o singura culoare.
https://www.mobilier...BCABEgLJ7fD_BwE

Si prima optiune e aspectuoasa, dar nu sunt adeptul stilui respectiv.
Prefer design-ul modern si as inclina spre a 2a varianta, insa nu ma incanta lateralele acelea.

#11
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008
Cea mai buna canapea este Flexform GroundPiece (Citterio Design) https://www.flexform...roundpiece#gref     , nu  este extensibila dar are module late, pe structura metalica si umplutura de puf.

 britneysbitch, on 11 februarie 2021 - 12:54, said:

De la Rovere (rovereshop.ro) găsești ce vrei, dar pentru ceva frumos să te aștepți să dai cât pe o mașină second-hand.
"...Oricum, ca aspect canapelele de aici nu sunt foarte departe de celelalte magazine. Si preturile sunt exorbitane"

Aici apare problemaPosted Image , o canapea serioasaPosted Image , pt o casa serioasa,  ajunge la 10-20.000euro.Posted Image
...sau Natuzzi, doar de la 3.000euro in sus.

Succes!

Edited by superm, 11 February 2021 - 14:17.


#12
andbozo

andbozo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,312
  • Înscris: 25.06.2006
Trage o fuga pe la Divanisimi. Mie alea mi-au placut cel mai tare, dar erau in afara bugetului meu.

#13
DDooGG

DDooGG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 29.11.2020
Pe canapeaua aspectoasa din living nu se doarme , de dormit exista pat cu saltea ortopedica .
Deci ce vrei sa faci cu canapeaua , sa stai la tv si la relaxare cu-n pahar aproape sau vrei sa si dormi pe ea ?

#14
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,476
  • Înscris: 04.05.2006
Sa stii ca exista si canapele frumoase de living, care se transforma in paturi foarte confortabile....
Insa pretul.....e pe masura (de pe la 5000 euro)

#15
romanul10

romanul10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 700
  • Înscris: 07.05.2020
Eu am o canapea de la second-hand si e foarte buna. Sunt multumit de ea. Cauta si pe la Casa Rusu.

#16
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,561
  • Înscris: 12.10.2005

 britneysbitch, on 11 februarie 2021 - 12:54, said:

De la Rovere (rovereshop.ro) găsești ce vrei, dar pentru ceva frumos să te aștepți să dai cât pe o mașină second-hand.

Prima data cand am intrat la ei (au un showroom la 100m de unde locuiesc) am crezut ca lesin cand am vazut preturile. Totusi, am ajuns de-a lungul timpului sa am 3 canapele de la ei (1 acasa, 2 la birou). Aia de acasa are deja vreo 7 ani si arata si se simte ca in prima zi. Preturile sunt intr-adevar foarte mari dar vin si cu o calitate pe care nu o gasesti in veci la mobila mai ieftina. Daca bugetul nu e o problema, recomand.

#17
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Incearca la Euromobila ... de exemplu acest model este confortabil: https://canapele.ro/.../canapea-salia/

#18
mmmgigi

mmmgigi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.06.2008
Vezi la Divanissimi cele cu puf si pene de gasca.
Eu am testat modelul Ground la ei in showroom. Este f. f. comod. Probabil cam asa ceva o sa comand. Arata si bine.
Am fost si la Rovere, am testat cateva, dar erau prea tari pentru mine. Sincer nici ca design nu mi-au placut.

View Postsuperm, on 11 februarie 2021 - 14:17, said:

Cea mai buna canapea este Flexform GroundPiece (Citterio Design) https://www.flexform...roundpiece#gref , nu  este extensibila dar are module late, pe structura metalica si umplutura de puf.

aia este practic Ground-ul de la Divanissimi. design, structura ...

Edited by mmmgigi, 16 February 2021 - 15:35.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate