Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Servicii curatatorie la domiciliu - sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
alexC21

alexC21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.03.2019
Salutare, in urma pandemiei am ramas fara loc de munca si din economiile stranse am infiintat un SRL cu domeniul de activitate servicii de curatenie.

Am cumparat un aparat profesional de injectie extractie, detergenti de cea mai buna calitate pentru a curata tapiserii auto,canapele,saltele,covoare etc.
Fiind la inceput ofer preturi sub nivelul pietei dar totusi duc lipsa de clienti.. Am incercat sa pun anunturi pe site-urile de profil,facebook etc dar fara succes.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa dezvolt mica afacere? Multumesc anticipat!

#2
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010
in ce localitate prestezi?

#3
alexC21

alexC21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.03.2019
Bucuresti , Ilfov.

#4
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Mergi pe recomandari.... La clientii la care mergi emite un voucher de 50% reducere pentru un prieten...un client multumit o sa dea voucherul la un prieten.
Daca ai servicii de calitate o sa ai clienti din recomandari.

Nu stiu cum e in Bucuresti, dar in Timisoara e saturata piata pe segmentul asta si preturile au scazut foarte mult.... Un coltar/canapea costa maxim 100 Ron curatarea.

Edited by mirel3003, 08 February 2021 - 14:48.


#5
canarel

canarel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,521
  • Înscris: 13.10.2010
succes!
din gura-n gura se duce vestea. in plus tb sa ai si aspiratoare, si personal care sa faca tot ce pp o curatenie.
iar acum a stat mult lumea pe-acasa si si-au mai facut si singuri.

#6
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
Fa si niste fluturasi mici, de pus prin posta. Scosi la imprimanta, mai multi pe aceeasi pagina. Ideea e sa te cunoasca multa lume, ca apoi or veni si clienti. Asta in teorie, ca nu stiu cat de saturata sau nu e piata de astfel de servicii.

#7
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Mi-am baut energizantul asa ca:  Aici in Uk sant furgoane ,,pas mediu,,care au in spate rezerva apa si galagie de substante curatenie.Se pot racorda la sursa dea apa curenta a cladirii de spalat in 10 minute. Au ceva bête telescopice(pe care merge tubul cu apa si detergent).In varf au ceva perii.  DECI pot spala si la etajul 3 fara probleme.  La birouri stiu din It si Uk ca sant masini cum vezi prin filmele de groaza. Ala care spala mocheta cu casti si moare aiurea.  Daca te extinzi(ce zici tu e putin,fara plan bizinis la banca sa te sustina),vei descoperi singur. Si ca fapt divers,incearca primul an sa lucrezi cu neamuri(nu-I ideal dar... iti vei da seama).  In It am vazut si lucrat la indepartarea ,,GRAFFITTI,, de pe pereti rezidentiali&co. Pt primaria locala. Dar am simtit ca tre sa ai ceva,,verisor,, in system. Si cand MikeSpike ,,simte,,    SIMTE!   Bafta si nervi de de Ti!

Acum am vazut,la domiciliu nu se fac bani.  Sedii/hoteluri/cladiri administrative.  Ce zici e numa pt salarii si consumabile.  Daca ai bulan!!

Stai sa-mi fumez treaba.  Cand aveam varsta de ,,visat,,  as fi mers pe serviciul asta.:  ma intorc.

#8
alexC21

alexC21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 15.03.2019
Va multumesc tuturor pentru sfaturi. Sunt idei de care o sa tin cont cu siguranta.
Nu caut sa extind gama de servicii pentru ca asta presupune o investitie destul de mare in aparatura, lucru pe care nu mi-l permit momentan.
Planuiesc sa raman la curatarea materialelor textile din locuinte/autoturisme sperand ca asta ma va tine pe linia de plutire.

#9
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Costa,dar merita!  Trebuie sa intri pe piata locala/judeteana/regionala.    Cel mai usor cuvant e ,,spurghi,,!  Se vrea a fi decolmatarea canalelor pluviale stradale din localiati. Si activitati conexe.Intretineri strazi. Dar o masina profi sare de 150k. Si sant 2/3 angajati.  Mananci mamaliga 1,2 ani dar daca supravietuesti   sky is the limit!  Mai ales in Ro.

AlexC21(parca ar fi ceva exploziv) !  La domiciliu te lupti cu casnica sotie,housekeeper filipineza/aspiratoare performante luate ,,de fitza,,.  Pe domeniul auto nu poti concura cu spalatoriile auto normale.  Daca mergi pe drumul asta.... Succese.  Sau cat din viata esti dispus sa sacrifice/strangi pt idea ta?

#10
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,893
  • Înscris: 25.12.2016
E mai greu cu servicile de genul asta la clientii casnici, pentru o canapea si doua fotolii pune omul mana si-si face singur.

Mai bine incerci pe segmentul firmelor mici. Sunt foarte multe in zona Bucuresti-Ilfov, ar fi mai usor de intrat astfel pe piata.

#11
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Intră pe cluburile auto de pe fb și de pe net și fă ofertă.

Cei din cluburi sunt nebuni cu mașinile, dacă ai preț bun și calitate te vor căuta ei.
Ai grijă cu ce faci la mașini să nu plătești după aia gloabă dacă strici ceva...

#12
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,682
  • Înscris: 22.01.2015
Stii ceva Op? Vremea fluturasilor a plecat demult din gara de nord.  Fa-ti portofoliu regizat/filmat cum ca .. bagi guvintele tale,,. Nu esti capabil. Rezerva-ti ceva suma din ce ai si fa-ti publicitate la anumite ore din zi.  Tre sa stii care-s alea.  Mesaj scurt si penetrant(secundele costa in audiovisual). Si deja ai primit prea mult din experienta mea!  MARSH IN REAL LIFE!  BITCH!!!

#13
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,937
  • Înscris: 26.05.2007

 MikeSpike, on 08 februarie 2021 - 15:05, said:

Mi-am baut energizantul asa ca:  Aici in Uk sant furgoane ,,pas mediu,,care au in spate rezerva apa si galagie de substante curatenie.Se pot racorda la sursa dea apa curenta a cladirii de spalat in 10 minute. Au ceva bête telescopice(pe care merge tubul cu apa si detergent).In varf au ceva perii.  DECI pot spala si la etajul 3 fara probleme.  La birouri stiu din It si Uk ca sant masini cum vezi prin filmele de groaza. Ala care spala mocheta cu casti si moare aiurea.  Daca te extinzi(ce zici tu e putin,fara plan bizinis la banca sa te sustina),vei descoperi singur. Si ca fapt divers,incearca primul an sa lucrezi cu neamuri(nu-I ideal dar... iti vei da seama).  In It am vazut si lucrat la indepartarea ,,GRAFFITTI,, de pe pereti rezidentiali&co. Pt primaria locala. Dar am simtit ca tre sa ai ceva,,verisor,, in system. Si cand MikeSpike ,,simte,, SIMTE!   Bafta si nervi de de Ti!
Acum am vazut,la domiciliu nu se fac bani.  Sedii/hoteluri/cladiri administrative.  Ce zici e numa pt salarii si consumabile.  Daca ai bulan!!

Stai sa-mi fumez treaba.  Cand aveam varsta de ,,visat,,  as fi mers pe serviciul asta.:  ma intorc.

1. Uat iz furgoane ?
2.Ce zici ca pot spala la etajul 3 ? Canapeaua ?
3. Cum spala ala cu casti de zici ca moare ?
4. de de ce ? Esti complet confuz !

 MikeSpike, on 08 februarie 2021 - 16:19, said:

Stii ceva Op? Vremea fluturasilor a plecat demult din gara de nord.  Fa-ti portofoliu regizat/filmat cum ca .. bagi guvintele tale,,. Nu esti capabil. Rezerva-ti ceva suma din ce ai si fa-ti publicitate la anumite ore din zi.  Tre sa stii care-s alea.  Mesaj scurt si penetrant(secundele costa in audiovisual). Si deja ai primit prea mult din experienta mea!  MARSH IN REAL LIFE!  BITCH!!!

Asa direct, MARSH ? Multumim de indemn !

Edited by ChemTeacher, 08 February 2021 - 17:39.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate