Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Yala inteligenta acces hotelier PNI SafeHome PTY500BR WiFi - Suport, Testare, Pareri

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Topic dedicat produsului: Yala inteligenta acces hotelier PNI SafeHome PTY500BR WiFi, dreapta, acces cu amprenta, cod, card, cheie, aplicatie de mobil Tuya Smart, integrare in scenarii si automatizari smart cu alte produse compatibile Tuya, Alexa si Google Assistant
suport tehnic, informatii, detalii, testare si pareri ale posesorilor, utilizatorilor, viitorilor utilizatori.

[ https://www.pni.ro/media/catalog/product/cache/949d51c48d65f2e67a8d66492b5143dc/P/N/PNIPTY500BR_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7206/yala-hoteliera-compatibila-tuya-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Compatibila cu aplicatia Tuya Smart


Yala inteligenta PNI SafeHome PTY500BR poate fi integrata in scenarii si automatizari smart cu alte produse compatibile Tuya. Din aplicatie puteti genera parole temporare sau parole dinamice cu utilizare unica si valabilitate limitata, pe care le comunicati de la distanta persoanei aflate in fata usii, puteti administra utilizatorii sau puteti vedea istoricul alarmelor si al actiunilor de deblocare/blocare a yalei. La fiecare deblocare a yalei, veti primi notificare pe telefonul mobil.

Protectii


Yala dispune de mai multe protectii pentru a garanta siguranta maxima in utilizarea in spatii cu acces public (hoteluri, pensiuni, birouri) sau cu acces limitat (depozite, locuinte): avertizare in caz de tensiune scazuta, gaura cheii ascunsa, blocare in caz de parola gresita si configurare doar pe baza de parola, amprenta sau card Administrator.

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7210/yala-hoteliera-compatibila-tuya-5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7208/yala-hoteliera-compatibila-tuya-3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Metode de acces


Yala poate fi deblocata in mai multe feluri: prin amprenta, card, parola, cheie mecanica sau din aplicatie. Sistemul suporta inregistrarea a maxim 3 administratori si a maxim 300 de utilizatori.

Alimentare


Corpul din interior al yalei se alimenteaza cu 4 baterii tip AA (bateriile nu sunt incluse). Daca tensiunea bateriilor scade sub 4.8V, veti auzi un mesaj de avertizare. In aceasta situatie, inlocuiti bateriile. Exista si o solutie de backup, un port micro USB pentru alimentarea yalei in situatii de urgenta.

[ https://cdn.mypni.com/leaflets/7212/yala-hoteliera-compatibila-tuya-6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Caracteristici generale
Alimentare 6V (4 x AA baterii alcaline)
Dimensiuni/greutate 60 X 27 X 265 mm / 2200 g
Tip deschidere yala
Consum in stand-by mai putin de 50uA
Frecventa wireless IEEE 802.11 b/n/g 2.4G Hz
Aplicatie dedicata Tuya Smart
Modalitati de deschidere Amprenta, card, parola, cheie, aplicatie
Pachetul contine
Unitate control acces Da
Manual instalare si utilizare Da
Accesorii instalare Da
Carduri acces 2 buc

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pentru membrii forumului  ce au vechime pe Softpedia mai are de 1 an, activitate pe topicurile dedicate acestei game de produse si nu numai, si cu experienta in domeniu continuam oferta de achizitie cu 50% reducere pentru testare si postare review pe acest forum/topic, si cu posibilitatea returnarii produsului, si a contravalorii, daca nu sunt multumiti de produs.
Sunt convins ca sunt oameni care iubesc acest domeniu si sunt curiosi sa il testeze, si de ce nu daca le place sa il pastreze cu un real avantaj/discount de 50% fata de pretul de pe site-ul producatorului

Oferim pentru testare 5 produse cu discount de 50% pentru membrii forumului interesati de produs

Orice membru vechi sau nou de pe acest forum poate folosi codul de reducere PNI10 pe site-ul www.pni.ro si primeste automat 10% discount la orice comanda la orice produs.
Va astept cu cereri pe PM, dupa care sa construim impreuna un topic documentat care sa ajute atat vechii cat si noii utilizatori.

Attached Files


Edited by suport_PNI, 09 February 2021 - 15:24.


#2
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
1. nu am inteles daca vine cu propria-i broasca. Daca da exista undeva niste cote de dimensiuni?

2. cote de dimensiuni pentru yala?

#3
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,487
  • Înscris: 18.06.2007
vă felicit pentru inițiativă. mai ales că este doar începutul, ulterior sigur veți aduce produse dezvoltate pentru piața locală.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Problema la toate aceste yale vine din faptul ca in Romania e un haos total la dimensiunile broastelor.

In US aparent este mai standardizat, dar in Romania (UE), fiecare a facut dupa cum l-a taiat capul, ceea ce face foarte improbabila potrivirea.

#5
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,436
  • Înscris: 29.04.2008
De aceea am si cerut cotele. Sunt in manual cote generale, dar pe mine ma intereseaza sa nu fac usa swaitzer si as vrea sa vad cotele intre gaurile de montaj.

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Singura chestie... Nu prea seamana cu nicio yala hoteliera pe care am vazut-o in lumea asta - nicaieri nu se foloseste yala cu cod - chiar daca suporta si card. Ori card, ori cheie ( la cele vechi ), fara alte alternative.

Si am stat la cateva sute de hoteluri, de la 2 la 5 stele prin toata Europa.
Nu mai zic de accesul smart.

E pur si simplu o yala smart ptr acasa.

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,541
  • Înscris: 30.08.2017
M-ar interesa si pe mine, dar parca nu as vrea sa o iau, apoi sa-mi dau seama ca nu se potriveste.

Edited by george_alexandru, 03 February 2021 - 10:23.


#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
;)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CQ-9HTNax7U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 eiffel, on 03 februarie 2021 - 10:04, said:

Singura chestie... Nu prea seamana cu nicio yala hoteliera pe care am vazut-o in lumea asta - nicaieri nu se foloseste yala cu cod - chiar daca suporta si card. Ori card, ori cheie ( la cele vechi ), fara alte alternative.

Si am stat la cateva sute de hoteluri, de la 2 la 5 stele prin toata Europa.
Nu mai zic de accesul smart.

E pur si simplu o yala smart ptr acasa.

Yala hotel = yala care nu rezista la exterior expusa mediului.

Asta e prima problema.

A doua e faptul ca nu va functiona la o tensiune mai mica de 1.2V. Adica va folosi doar 50% din capacitatea bateriilor alcaline si vreo 10-20% din capacitatea unui acumulator NiMH in caz ca nu vrei sa folosesti baterii alcaline pentru ca curg si corodeaza.
Adica nu e nici prea economica nici prea ecologica.

Edited by underb, 03 February 2021 - 10:39.


#10
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Sincer,e mai mult pentru birouri.Nu cred ca e de exterior si nici nu e facuta dintr-un material mai tare ca sa nu poata fi vandalizata.

#11
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
@PNI - aduceti multe produse interesante dar la unele poate ar fi mai bine daca ati cere un feedback inainte de a le aduce, nu dupa.

Edited by underb, 03 February 2021 - 10:34.


#12
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020

 george_eu25, on 03 februarie 2021 - 10:31, said:

Sincer,e mai mult pentru birouri.Nu cred ca e de exterior si nici nu e facuta dintr-un material mai tare ca sa nu poata fi vandalizata.
E ptr. apartamente. Daca vrei sa-ti vandalizez yala ta clasica iti bag niste superglue in butuc... Nu e mare branza.
majoritatea au acum usi metalice deci cotele sunt importante. Insa yalele din comert sunt standardizate... Eu am schimbat recent o yala clasica si nu am facut nicio modificare.

Edited by GlCA_Contras, 03 February 2021 - 11:30.


#13
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,541
  • Înscris: 30.08.2017

 george_eu25, on 03 februarie 2021 - 10:31, said:

Sincer,e mai mult pentru birouri.Nu cred ca e de exterior si nici nu e facuta dintr-un material mai tare ca sa nu poata fi vandalizata.

Și eu sunt curios cum se comportă la exterior. La mine intrarea e ferita de intemperii, dar e vorba de umiditatea aerului, mult mai ridicată la exterior.

#14
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 26.01.2014
am vazut pare-mi-se prin lantul "hotelier" formula 1 din franta
totusi la hotel trebuie implementat mai bine
aplicatie PC care sa tina evidenta camerelor, codurilor de acces, emitere de bon fiscal odata cu codul de acces pt 24 de ore (practic pana la ora 11:00 a doua zi, cand expira automat codul)
imprimare carti de vizita cu numarul camerei si codul de acces,
yala e doar o părticică din rezolvare

nu cred ca se pune problema vandalizarii sau fortarii... este doar control acces intr-un perimetru civilizat!

nu sunt familiarizat cu aplicatia si cu securizarea/securitatea...
sper ca nu oricine are instalata aplicatia si are acces intim la yala, sa o poata "programa"

Edited by apocalipsul, 03 February 2021 - 13:30.


#15
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 26.01.2014
probabil ca șildul blocheaza, de nu mai poti apasa pe glanta gen... deci teoretic șildurile impreuna cu drucărul pot fi montate pe o alta broasca, nu?

#16
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Acest model de yala se foloseste frecvent la apartamentele / camerele ce se inchiriaza in regim hotelier. Acest tip de cazare este foarte popular in Europa, si mai nou si in Romania.
Exemplu: O persoana are 10 apartemente de inchiriat inttr-un oras mare ( Cluj, Brasov, etc) Cu aceasta yala ( optional si cu o camera cu IP pe usa de intrare) se poate gestiona foarte eficient accesul clientilor in apartament. Se genereaza si se transmite codul de acces clientului de la distanta. Se monitorizeaza accesul in incinta + alte functii utile din aplicatie.

underb: Comercializarea acestor produse este "cauzata" de cererea din piata  si de vanzarile pe care deja le-am avut pe acest produs.  
             Yala este "desteapta" si avertizeaza in aplicatie daca bateriile sunt descarcate. Astfel puteti evita incidente de genul: curs baterii si coroziune.
             Chiar daca uitati si vor curge bateriile, locasul de baterii este pozitionat in partea de jos a sildului fara acces la electronica / piese deci daunele vor fi minime.

Da se poate folosi si la birou si acasa fara probleme. Am primit feedback bun de la clienti care folosesc yale de acces ( amprenta, cod) PNI dupa 3-4 ani de utilizare.  Se utilizeaza/monteaza la interior dar poate fi montata si intr-un loc protejat: terasa, garaj, antreu acoperit.

Revenim si cu o diagrama cu cotele exacte ale yalei.  

Yala functioneaza ca un intreg. Nu poate fi montata pe bucati: doar sildurile, sau doar broasca. Blocarea este motorizata, si se face din Broasca.

#17
suport_PNI

suport_PNI

    Active Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 1,827
  • Înscris: 21.01.2013
Am adaugat si cotele de montaj, schita de dat gauri, dimensiunile broastei sus in corpul topicului .

#18
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 09.01.2015
Pe asta o am eu:
https://s.click.alie....com/e/_dXDRzvq
O folosesc la un apartament. Se pot folosi decat manerele, pe broasca veche, dar nu mai poti folosi butucul vechi, in sensul ca toata blocarea se face din manere. Adica, cand este permis accesul, poti actiona manerele, cand nu este permis accesul, manerele sunt blocate.
Daca iei si broasca, atunci cand vrei sa incui, la ridicarea manerelor este actionata si limba pentru incuiat.
O poti conecta la net si vezi cand este actionata iala, pe telefon.
Difera aspectul.

Edited by ph13xlv, 09 February 2021 - 19:37.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate