Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Ce vloggeri români intelectuali cunoașteți ?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#37
sandel1

sandel1

    Avat de 4 kg/75 cm. Ultimul, balastierele usl au distrus râul.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,094
  • Înscris: 24.02.2011

 connectorxp, on 29 ianuarie 2021 - 19:04, said:

Robert Adam de la Turatii.ro
Tipul face niște review-uri lungi, dar spune tot ce te-ar putea interesa despre o mașină. Nu se comparà cu păcălicii de la tvr sau protv.

#38
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 24.02.2017
Eu ii urmaresc pe : Cristian Presura si Zaiafet.

#39
Neaceasca85

Neaceasca85

    You do the math

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 89,126
  • Înscris: 14.10.2008
Ah, 99 Vehicles TV am urmarit o vreme.

#40
moscow

moscow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 26.01.2014
Politic - Malin Bot, Sabin Gherman
Auto - Atelierul de detailing, Masinistul
Divertisment - Ceva mărunt, micuțu, teatru radiofonic, Costel, cinepub
Sport - Dunărea Bătrână și Oțelul tv




#41
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,916
  • Înscris: 14.11.2004

 sandel1, on 29 ianuarie 2021 - 19:41, said:

Tipul face niște review-uri lungi, dar spune tot ce te-ar putea interesa despre o mașină. Nu se comparà cu păcălicii de la tvr sau protv.

Materialele se adreseaza celor care vor sa cumpere masina respectiva, eu le urmaresc pe repede inainte la modelele pe care nu le cumpar, dar unde sunt interesat stau si le sorb din priviri.

 moscow, on 31 ianuarie 2021 - 18:12, said:

Auto - Atelierul de detailing

Nu cred asa ceva. Sunt la polul opus intelectualitatii.

#42
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

 Vlad_22, on 27 ianuarie 2021 - 17:35, said:


Ce vrajeli si povesti de adormit copiii pe capul astora... Sigur are ala, atatea masini de lux, cu bani facuti ''cinstit''. Il cam tradeaza fata, sincer. Am cautat, Calin Donca se numeste tipul, insa sigur a reusit el, cumva, sa speculeze piata. Sigur n-a dat in cap pentru acea avere, insa video-urile de acest tip, trebuie urmarite cu ceva precautie si indoiala. Pe scurt, fara afaceri cu statul, e greu spre imposibil.

    Si eu sunt curios in legatura cu traseul pe care l-a urmat acesta pana a ajuns sa-si permita toate lucrurile astea. Oricum un om care chiar este serios in ceea ce face si isi vede de treaba lui nu isi cumpara ca disperatul atatea masini.  Ori e frustrat si atunci de aici si disperarea ori a facut banii prea usor. Din cate vazusem parca avea la un moment dat doua Lamborghini Urus. Recent mi se pare ca si-a luat un McLaren si zicea ca mai vrea sa-si ia unul (poate deja si-a luat inca unul). Are o problema cu dublurile.
   Mai stiam pe unul care facuse bani cu statul, fiind asociat cu fisul lui Hrebenciuc si isi luase M3, Cayenne, Range Rover, Porsche 911 turbo, motor Ducati etc De ani buni nu se mai aude nimic despre el.
  Asa si Calin asta... l-o fi bagat cineva la inaintare si apare el ca mare afacerist. El pana la urma din ce pretinde ca scoate bani? Din energie? E distribuitor sau producator de energie sau ce? M-am saturat de oameni care numai ei stiu cum au facut bani si repeta obsesiv cuvantul "munca" cand vine vorba de provenienta banilor. Asa e si Dorian Popa. Macar asta scoate bani din prostia celor care se uita la el.
  Am vazut ca a scris si o carte "Curajul de a fi bogat intr-o lume speriata de saracie". Saracul de el nu se regaseste in Romania de atatia saraci. Nu stie cum sa se exteriorizeze de atata saracie. Astea sunt problemele lui. La cate masini are nu stiu cand mai are timp sa si munceasca. Sau poate ca a rezolvat-o cu munca si acum ii vin banii fara sa mai trebuiasca sa faca nimic. Daca a reusit pe forte proprii sau cu ceva ajutor e ok, dar nu cred ca se pot scoate atatia bani in Romania asa usor.
   Daca vreti sa-i cumparati cartea e doar 25 Lei. Aveti aici link.

https://calindonca.c...ata-de-saracie/

#43
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015
Cei care chiar sunt realizați, nu dau sfaturi în online și nu vând cursuri și se roagă de tine să le cumperi... Ăștia sunt escroci.

#44
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

 Vlad_22, on 30 martie 2023 - 15:22, said:

Cei care chiar sunt realizați, nu dau sfaturi în online și nu vând cursuri și se roagă de tine să le cumperi... Ăștia sunt escroci.


    Asa e. Nu prea intalnesti milionari care nu mai pot de grija saracilor sa ajunga si ei milionari.
    Am intalnit tipul asta de scam cam pe la sfarsitul anilor '90, cand primeai pe email tot felul de solutii pentru a deveni bogat. Trebuia sa cumperi o carte sau un document care te-ar fi invatat cum sa ajungi bogat. Moda cu astfel de cursuri care te invata cum sa te imbogatesti e din America. Acolo cred ca s-au facut bani frumosi din asa ceva acum ceva ani. Acum nu stiu cat mai merge, dar naivi se gasesc mereu.

Edited by mrsme21, 30 March 2023 - 16:20.


#45
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,011
  • Înscris: 16.07.2015

 mrsme21, on 30 martie 2023 - 16:14, said:




    Asa e. Nu prea intalnesti milionari care nu mai pot de grija saracilor sa ajunga si ei milionari.
    Am intalnit tipul asta de scam cam pe la sfarsitul anilor '90, cand primeai pe email tot felul de solutii pentru a deveni bogat. Trebuia sa cumperi o carte sau un document care te-ar fi invatat cum sa ajungi bogat. Moda cu astfel de cursuri care te invata cum sa te imbogatesti e din America. Acolo cred ca s-au facut bani frumosi din asa ceva acum ceva ani. Acum nu stiu cat mai merge, dar naivi se gasesc mereu.
Ehe, cred că pun mai mulți botul în prezent, în ciuda tuturor mijloacelor și surselor de informare... Cum era expresia aia: "Apa, aerul și... fraierul"!

#46
milovme

milovme

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 01.11.2012

 Daredevil666, on 26 ianuarie 2021 - 23:10, said:

A se înțelege :
intelectual ≠ astrofizician

intelectual = mod de exprimare corect, idei originale, gândire provocatoare, simț de observație, spirit inovativ, etc.

Anchetele comisarului Antonescu. Canalul de yt cred ca e TVR1

#47
mrsme21

mrsme21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 06.09.2021

 milovme, on 31 martie 2023 - 00:28, said:



Anchetele comisarului Antonescu. Canalul de yt cred ca e TVR1

   Apropo de Anchetele respective. Au aparut pe YouTube persoane care prezinta diferite cazuri asemanatoare. Una este Andreea Petcu

https://youtube.com/@andreeacrime

#48
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,560
  • Înscris: 18.10.2011
Ce inseamna, de fapt, intelectual? Unul care a terminat studii superioare? Inclusiv ceva privat, dubios, sau de stat dar unde se trece precum se lua bacul?

Cineva cu o meserie clasica de intelectual (medic, avocat)? Pai, daca discuta meseria lui, deja isi restrange mult aria de audienta, nu credeti?

Ce ati vrea sa discute, meseriile lor? Lectii de viata? Sunt prea personale si experienta nu e transferabila. Multi s-au axat pe munca si nu prea au experienta bogata de viata, in afara de, stiu si eu, politisti, psihologi, in sfarsit, oameni care au avut contact cu fiinta umana in diverse ipostaze... Altfel, fiind intelectuali, profesionisti, ce sa discute in afara de meseria lor?

Nu stiu, nu prea cred in utilitatea sau transferul de experienta facut de astfel de emisiuni, bloguri etc. Multi dintre invitati nu spun tot adevarul, trunchiaza, coafeaza, tu nu stii tot, iti prezinta ca si cum ar fi niste supereroi. Unii mint de-a dreptul, am avut si cunoscuti care minteau ceva de neimaginat. Stiti povestile alea cu milioanrul care era sarac, dar de fapt nu prea era, caci avea bani si  spate de la tata etc.

Ursul pacalit de vulpe - sunt putin oameni care vand retete de succes, lasand la o parte faptul ca se mi se aplica mie, in situatia x, cu genetica y, la momentul z etc etc e foarte probabil sa nu ti se aplice si tie, deci...

Altfel, am ascultat de curand niste clipuri cu Tudorel Butoi, pare un om valabil.

#49
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,437
  • Înscris: 05.07.2018

View PostVlad_22, on 27 ianuarie 2021 - 17:35, said:

View Postmrsme21, on 30 martie 2023 - 12:46, said:

Omul de afaceri Călin Donca a fost reținut de DIICOT. A câștigat milioane de lei printr-o înșelătorie cu o monedă virtuală

Pacat ca s-a bagat si Dorian Popa in afacerile astuia cu fotovoltaicele.

https://www.instagra.../p/CqXfF5qoq4L/

#50
cetateanul_Vijai

cetateanul_Vijai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 05.05.2023
Ai postat pe topicul vlogeri români intelectuali când trebuia să postezi la vlogeri români cocalari.
La DP mă uit și eu ca divertisment, dar nu aș cumpăra niciodată ce promovează, trebuie sa fii foarte foarte prost să faci asta, repet, foarte prost. Omul promovează un căcat îmbrăcat frumos, că muncă, că Dumnezeu, corectitudine. Când ajungi la un nivel poți să te acoperi cu valori și termeni de ăștia care iau mințile prostilor.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate