Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Unghie infectata dupa folosire Dr. Scholl's Fungal Nail Treatment?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
vasipop2211

vasipop2211

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.04.2019
Timp de cativa ani aveam cuperca la ambele degete mari ale picioarelor si am hotarat sa cumpar https://www.ebay.co....872.m2749.l2649 . Unghia era galbena inainte sa incep sa folosesc acest tratament, dar acum devine rosie. Sa fie o infectie? Am atasat o poza

Attached Files


Edited by vasipop2211, 24 January 2021 - 03:27.


#2
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Cu multi ani in urma, am avut si eu aceeasi problema. Tratamentul folosit de mine cu succes: badijonare cu tinctura de propolis. Facuta dupa o spalare temeinica cu apa si sapun, de cate ori e posibil, eu o faceam de 3-4 ori pe zi. Unghia ingrosata si patata a cazur singura dupa ce sub ea a aparut o noua unghie roz, curata.

#3
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
n-am avut niciodata asa ceva. recomand asics, adidas etc..si sosete cat mai putin sintetice.

#4
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,583
  • Înscris: 11.03.2006
Daca e infectie, se umfla, pulseaza si doare.
Pare ca se desprinde unghia si o sa cada pana la urma.

#5
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
Du-te la doctor. Foarte probabil o sa-ti recomande altceva. Mie mi-a trecut cu Triderm de ex.

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,817
  • Înscris: 30.08.2006
Unghia a devenit poroasa de la actiunea ciupercii. Cand ai dat cu solutie pe ea, s-a impregnat usor in zona afectata si  compusii au reactionat intr-un fel mai neasteptat schimband culoarea zonei afectate.
Gasesti la orice farmacie solutie eficienta pentru micoza piciorului. Eu am folosit Exoderil.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate