Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Posibil AIT?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
NumaiProbleme96

NumaiProbleme96

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.01.2021
Acum vreo 1 luna sa zic asa, m-am trezit intr-o dimineata, m-am dus in bucatarie sa-mi beau cafeaua, ca de obicei si dintr-o data nu imi mai gaseam cuvintele si ma tot blocam, am inceput sa ma panichez(cred ca a fost primul meu atac de panica), inima a inceput sa-mi bata cu putere si m-a luat o durere de cap deasupra urechii pe partea dreapta. M-am intins in pat si m-am pus sa dorm pentru ca nu stiam ce sa fac, dupa ce m-am trezit mi-am revenit si nu am mai patit de atunci ceva asemanator. In ziua de revelion, am avut dinou parca o stare de confuzie si ameteala care nu a trecut in totalitate nici pana in ziua de azi ( ameteala ), confuzie nu am mai intampinat. Scriu aici, sperand sa primesc un raspuns, deoarece medicul cardiolog mi-a dat doar medicamente de hipertensiune, eu avand in medie 130-90, mi-am facut EKG, a iesit bine, ecografie la inima, a iesit bine. Analize de sange, urina etc, in care a iesit colesterolul mare, trigliceridele foarte mari, si lipidele acelea iar mari. Mi-am facut si analizele acelea de endocrinologie, au iesit bine. Ideea e ca doamna doctor( de la privat ), m-a trimis acasa doar cu aceste tablete, eu fiind ametit in continuare, mi-a zis sa revin la control peste "1an" daca nu imi trece... fara sa-mi dea pastile de colesterol sau subtiere a sangelui. Ce ar trebui sa fac ? Mi-e frica sa nu fi avut un atac ischemic tranzitoriu, mentionez ca am 24ani, M, nu sunt obez, doar cu o usoara suprapondere de 4kg. Imi amorteste repede si decetul mic de la mana stanga cam de cand e si ameteala( daca are o relevanta ). Sanatate !

#2
Suno

Suno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 10.04.2011
Totusi mergi la medicul de familie (sau alt medic generalist) sa-ti recomande investigatii de specialitate de la  A la Z.
Aici pe forum vei auzi mai mult "pareri"..... Chiar daca sunt medici pe aici, nu pot da consultatii pe nevazute, doar sfaturi.....
Schimba eventual medicii la care ai fost sa afli si alte opinii.

Edited by Suno, 24 January 2021 - 01:30.


#3
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Te duci la neurolog.
Nu stiu ce inseamna " au iesit mari", "au iesit foarte mari", "analizele acelea de endocrinologie"?
Te duci la medicul de familie, sa te trimita el unde crede, ca de aia exista.

#4
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Ești ipohondru, atâta tot.

#5
carolinaherera

carolinaherera

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,344
  • Înscris: 18.12.2019
neurolog, posibil cervical ceva...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate