Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce parere aveti despre blesteme ?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
DJProojekt

DJProojekt

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2020
Buna tuturor,sper ca am nimerit bine forumul  :)As  vrea sa va intreb, daca credeti ca blestemele de mama se prind de copil? Daca da, cum se pot anihila/anula ?

#2
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Ți-ai făcut cont de curând și ce ți-ai zis, hai să îi fac un pic de activitate! După nume pare a fi cont de viitor postac (ca mine) sau de troll, nu cred că te interesează atât de mult subiectul!

#3
mariustm32

mariustm32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 10.11.2015
Ceva mătănii merg de minune. Scuipi în sân de trei ori, semnul crucii de cateva ori, aghiazmă cât cuprinde...și ceva bani la popa...scapi, pana la urmatorul blestem.

#4
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
faci pace ce maica-ta, daca blestemul a fost spus pe bune, se prinde
daca nu, nu.

daca e moarta sau nu poti vorbi cu ea, indrepti situatia cum ar fi vrut ea si blestemul se va stinge
daca, repet, a fost intemeiat

#5
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 DJProojekt, on 23 ianuarie 2021 - 16:06, said:

As  vrea sa va intreb, daca credeti ca blestemele de mama se prind de copil? Daca da, cum se pot anihila/anula ?
da, e rău de tot.
Trebuie să mergi la vrăjitoare să te dezlege.
Te dezleagă alea de portofel așa de bine că uiți de orice blestem

#6
jafo

jafo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 703
  • Înscris: 06.11.2005
Da, se pot anihila.
Trebuie sa te duci la Curtea de Arges, sint in satele alea catre munte mai multi vrajitori (sau vrajitoare, dupa cum preferi) care dezleaga. Eu am fost de mai multe ori, in general cu femei (si, evident, la vrajitoare cu magia alba) si s-au mai linistit.
Ca sa nu se inteleaga gresit, sofer.
Si copilul avea deja 18-22 de ani, se insurase cu o schioapa care era si cam chioara. si cu vreo 8 ani mai mare. Se rugau sa-l desfaca.
Deci au putere.

Dar sa fii atent ca daca te duca cineva care nu crede, trebuie sa plece de acolo, sa stea la inceputul satului sa nu-l latre cainii. Altfel nu merge.

Pe mine m-au cam latrat.

Edited by jafo, 24 January 2021 - 07:46.


#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Mesaj moderator:
Am eliminat multe posturi din acest topic si voi supraveghea mai des daca este respectat sau nu regulamentul ariei: https://forum.softpe...iei-paranormal/
Daca nu va conformati, atunci va riscati! Posted Image

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 DJProojekt, on 23 ianuarie 2021 - 16:06, said:

Buna tuturor,sper ca am nimerit bine forumul  :)As  vrea sa va intreb, daca credeti ca blestemele de mama se prind de copil? Daca da, cum se pot anihila/anula ?

Blestemul se va prinde de copil doar daca esti crestin. In Biblie Cristos a zis: "Parintii vor manca agurida iar copiilor  li se vor sterpezi dintii". IEREMIA 31:29
Adica totul se transmite de la parinti la copii.

Deci daca esti crestin, acel copil este condamnat la moarte eterna, il va manca Iadul/Satana, va putrezi in focurile Ghenei. Nu mai are scapare.

Nu poti anihila blestemul.

Edit: am cautat si am gasit totusi o reteta. Nu stiu daca este pe bune. Cica ai putea scapa de blestem cu ceva saramura. O reteta de saramura, castraveti in saramura. Ma interesez si revin

Edited by MembruAnonim, 24 January 2021 - 10:46.


#9
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,422
  • Înscris: 15.11.2005
Dupa cum arata Iliescu in ziua de azi poti deduce singur ca nu au absolut niciun efect!

#10
DJProojekt

DJProojekt

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2020

 _-_, on 24 ianuarie 2021 - 10:26, said:

Mesaj moderator:
Am eliminat multe posturi din acest topic si voi supraveghea mai des daca este respectat sau nu regulamentul ariei: https://forum.softpe...iei-paranormal/
Daca nu va conformati, atunci va riscati! Posted Image

Multumesc

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 DJProojekt, on 24 ianuarie 2021 - 12:30, said:


Incearca cum ti-am scris mai sus, cica ar fi o reteta cu saramura care te scapa de blesteme. Nu incerca cu mercur, ca te omori singur. Prostiile alea cu scoaterea mercurului ce le-ai auzit de la ghicitoare sunt periculoase. Vor doar sa iti ia banii si gata.

Fa-ti acasa o reteta cu saramura si este posibil sa scapi de blestem. Mai sapa pe internet si gaseste reetta corecta.

#12
Aleinad123

Aleinad123

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 0
  • Înscris: 06.02.2021
Blestemele se pot stopa sau îndepărta prin mers la biserica timp de 9 vineri.
Se aprind 9 lumani în forma de cruce și în gând ceri îndepărtarea tuturor blestemelor de neam, personale, cu voie sau fără de voie, în mod optim. Tot în gand spui "ii iert și ii binecuvântez pe toți ce care m-au blestemat, pe mine și neamul meu"

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostAleinad123, on 06 februarie 2021 - 23:52, said:

Blestemele se pot stopa sau îndepărta prin mers la biserica timp de 9 vineri.

Fals. Initiatorul face asta si tot nu a scapat de blesteme. Daca mergea faza asta cu mersul la biserica/aprinsul de lumanari, blestemul era eradicat de mult. Fiecare poate aprinde o lumanare acasa.

O metoda buna este sa isi faca o solutie de saramura si a scapat de blesteme. Reteta nu o stiu. Sa o caute pe net.

Edited by MembruAnonim, 07 February 2021 - 16:23.


#14
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,025
  • Înscris: 04.09.2018
E vrajeala treaba cu blestemele, n-are nici o treaba cu realitatea ! Daca am zice toti din gura ce sa se intample altuia, si s-ar si intampla, ce ar fi ? N-ar mai face astia razboie si altele, ca s-ar rezolva asa treaba, zici "aaaa sa crape obama", si crapa, nu merge, e pura fantezie.

#15
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,204
  • Înscris: 08.01.2021
Nu-i asa simplu, pentru ca avem  descantecul! Președinții sunt păziți de câte un detașament întreg de deascantatori.


#16
ovydiks

ovydiks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 31.07.2018
eu tot incerc sa mi dau seama daca unii dintre voi chiar vorbiti serios

#17
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004
Închipuiri !

#18
imnotsmith

imnotsmith

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 26.01.2009
Căutare pe yt Dragoș Argeșanu, are clipuri utile.



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate