Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Infectie vaginala/ disconfort intim

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AndreeaDomuta12

AndreeaDomuta12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.01.2021
Buna, fetelor!
Ma confrunt de ceva vreme (multa vreme) cu disconfort intim, la modul ca simt arsuri in zona intima respectiv si zona urinara, inainte si dupa urinat. Am mers la o gramada de medici ginecologi, efectuand de fiecare data cate un examen bacteriologic al secretiei vaginale, si ecograf. Mi s-a spus de la inceput ca ma confrunt si cu ovare micropolichistice insa nu mi s-a dat nici un tratament pentru asa ceva. Totodata ma confrunt si cu niste dereglari ale menstruatiei. Recent am fost la un domn doctor urolog pentru ca deja ma saturasem sa incerc N tratamente pentru infectii urinare, vaginale. Am incercat o gramada de ovule, pastile. Tot ce s-a putut, inclusiv Tavanic si Lomexin 1000mg.
Mi s-a spus ca in urina eu nu am nimic, ca este totul in regula iar problemele mele nu tin de dansul, sa consult un medic ginecolog. Ulterior am mers din nou la un alt medic ginecolog, am facut un examen bacteriologic al secretiei vaginale si intre timp pana la sosirea rezultatelor mi s-a dat un tratament pe baza de ovule. Totul ok, pana cand le-am terminat iar dupa ceva vreme disconfortul a revenit.  Am fost la dansul pentru interpretarea analizelor si mi s-a spus ca am o infectie vaginala (Escherichia coli), si mi s-a dat pentru 10 zile Polygynax ovule si levofloxacina. Am luat tratamentul exact cum mi-a spus domnul doctor sa-l iau. Toaleta intima o fac zilnic de doua ori, port lenjerie din bumbac si absorbante zilnice fara parfum. Am incercat N geluri intime. Tot ce am stiut si am crezut ca ar putea sa-mi readuca confortul intim insa in zadar. Nu stiu ce sa mai fac in privind asta. Astept recomandari si/sau sfaturi. Multumesc anticipat!

#2
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 23.01.2010
Pentru o problema asa complexa, rezolvarea tot la medic o vei gasi, adevarat mai greu dar nu imposibil.
Pe forum,...caterinca multa, ..si sa faci un tratament dupa forum...doar daca esti roman.

#3
Argv

Argv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 25.10.2007
Incearca si un consult la Dermatologie - Venerologie


https://www.cdt-babe...venerologie.php

Dermatologia este specialitatea medicala care se ocupa de diagnosticarea si tratarea bolilor cutanate, anexelor pielii (par, unghii) si a mucoaselor adiacente (cavitate bucala si organe genitale).
Testele diagnostice dermatologice conventionale (Bacteriologie si Serologie antibacteriana; Micologie; Virusologie si Serologie antivirala) cuprind : scarificare ("skin scrapes") si examinare microscopica (infectii parazitare), examen citologic cutanat (bacterii, fungi, celule sanguine infiltrate, celule tumorale), examinarea cu lampa Wood (infectii cu dermatofiti), frotiu umed cu KOH (micoze), culturi fungice pe mediul DTM (infectii cu dermatofiti), alte culturi bacteriene sau fungice, PCR (identificare ADN viral, bacterian, fungic), serologie (detectie de anticorpi impotriva fungilor, rickettsii, protozoare), biopsii cutanate si evaluare imunohistochimica, testarea alergiei cutanate (imunoglobuline serice, "patch" test).
Teste diagnostice moderne : dermatoscopia pentru identificarea leziunilor pigmentate cutanate.

Venerologia este ramura medicinei care se ocupa cu studierea si tratarea bolilor cu transmitere sexuala (BTS), numite si "boli venerice".

#4
BUDAIbeer

BUDAIbeer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.04.2020

View PostAndreeaDomuta12, on 16 ianuarie 2021 - 00:12, said:

Buna, fetelor!

nu gasesti fete aici
aici sunt doar barbati adevarati
cauta pe forum miresici tpu sau ce siteuri dinastea muieresti mai sunt

aici se discuta despre masini, bere, mici, carnati, ocazional boli mintale nu vaginale

#5
sorin40

sorin40

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,585
  • Înscris: 11.01.2008
Sindromul Ovarelor micro PoliChistice (SOPC) are multe manifestări, inclusiv menstruațiile neregulate, dezechilibre hormonale și, subsecvent, dezechilibre ale florei vaginale.
Tratamentul SPOC este diferențiat în funcție de dorința de a concepe o sarcină: femeile care nu doresc o sarcină în următoarele 6 luni primesc pastile anticoncepționale, femeile care doresc o sarcină primesc tratament de stimulare ovariană +/- laparoscopie pentru drilling ovarian (incizia capsulei ovariene).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate