Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Modificarea datelor de zbor - generalitati

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Daca inainte de pandemie optiunea de a modifica datelor de zbor costa in plus, acum companiile au venit cu aceasta optiune gratuit. Lumea calatoreste mai putin, sunt si restrictii, legislatia tarilor cu privire la carantina/intrarea in tara/prezentarea unui rezultat negativ etc se poate modifica peste noapte, astfel ca, companiile de zbor au devenit mai putin rigide oferind chiar si modificarea datelor de zbor. Cand falimentul te paste la colt, esti mai putin zgarcit. edit: am observat ca se aplica atat celor lowcost cat si celor de linie

Cum vi se par aceste masuri? Credeti ca se vor pastra si dupa terminarea pandemiei?


Mail primit de la Blue Air. Am mai primit si de la Wizz, Ryanair etc dar le-am sters.
" [...] Toate rezervarile includ optiunea de modificare a datelor de zbor o data, in cazul in care planurile tale se schimba, fara achitarea taxei de schimbare a datelor de calatorie.[...] "

Edited by MembruAnonim, 13 January 2021 - 14:54.


#2
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Pe ce perioada de timp,o saptamana,o luna?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Din pacate am sters mailul. Poate vreun coleg care este abonat ne ajuta cu mailul intreg.

Edited by MembruAnonim, 13 January 2021 - 15:09.


#4
XTH

XTH

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,687
  • Înscris: 23.01.2010
Iti oferea oportunitatea asta sa modifici rezervarea fara sa te taxeze, frumos...
Nu conteaza perioada, ai voie doar ..."1tragere"...

Edited by XTH, 13 January 2021 - 15:28.


#5
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009
La Lufthansa am modificat zborul spre New York anul trecut in speranța ca se vor îmbunătăți lucrurile pana m-am enervat și l-am anulat.

Iar apoi la Aegean am modificat un zbor de 6 ori, inclusiv in ziua zborului, pentru ca nu terminam de făcut bagajele :lol: (dar cred ca luasem Flexibil pentru vreo 20€ in plus)

E foarte utila chestia asta.

#6
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,144
  • Înscris: 19.05.2005
Dar tot trebuie sa platesti diferenta, nu?
Ca daca tu ai cumparat un bile 20 EUR pentru o perioada anume si il schimbi pe o alt aperioada cand costa 100 EUR, vei platii cei 80 EUR diferenta.

#7
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

View Postcristiandrei, on 14 ianuarie 2021 - 10:38, said:

Dar tot trebuie sa platesti diferenta, nu?
Ca daca tu ai cumparat un bile 20 EUR pentru o perioada anume si il schimbi pe o alt aperioada cand costa 100 EUR, vei platii cei 80 EUR diferenta.

Da.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostKean, on 13 ianuarie 2021 - 15:00, said:

Pe ce perioada de timp,o saptamana,o luna?

Am primit iar mailul. Deci perioada in care poti reprograma calatoria "Perioada promotiei: 15 ianuarie 2021 Date de calatorie: pana la 30 octombrie"


Oferta este valabila pe 15 ianuarie 2021, pentru toate zborurile cu date de calatorie pana la 30 octombrie 2021. Toate rezervarile includ optiunea de modificare a datelor de zbor o data, in cazul in care planurile tale se schimba, fara achitarea taxei de schimbare a datelor de calatorie.
REZERVA ACUM! (-25%)

PROMO: -25% + SCHIMBARE GRATUITA a datelor de calatorie Perioada promotiei: 15 ianuarie 2021 Date de calatorie: pana la 30 octombrie

#9
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,493
  • Înscris: 19.04.2009

View Postcristiandrei, on 14 ianuarie 2021 - 10:38, said:

Dar tot trebuie sa platesti diferenta, nu?
Ca daca tu ai cumparat un bile 20 EUR pentru o perioada anume si il schimbi pe o alt aperioada cand costa 100 EUR, vei platii cei 80 EUR diferenta.


Mereu platesti diferenta, indiferent de clasa tarfara. Si la Flexi Business platesti diferenta.

Dar tot mereu gasesti bilete cu 0 diferenta Posted Image Nu am platit la nicio schimbare.

Bine, asta la companiile de linie unde preturile nu sunt asa volatile.

Dar la LH am schimbat pe alte perioade cu diferenta 0 (toate aborurile erau 300 EUR, cel putin 1-2 pe saptamana la pretul asta).

Si la Aegean am schimbat de pe o zi pe alta (si o saptamana o data), pretul era acelasi

Edited by Lex404, 15 January 2021 - 21:18.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate