Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Aeroportul Cairo

* * * - - 6 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Iti face perchezitie corporala cu pipairea organelor genitale (Dar nu asa, simpla atingere).
Angajati extrem de neprofesionisti, mi-au ramas niste obiecte in interiorul aparatului de scanat si nu voiau sa mi le dea, unul a vrut sa imi fure niste bani (ii scosesem din buzunar  si nu voia sa mi-i dea inapoi).
M-au amenintat chiar ca imi anuleaza imbarcarea (nu cred ca o puteau face), ba unul a vrut sa imi smulga din mana cartea de imbarcare.
Efectiv mai aveau putin si ma perchezitionau si in fund sau ma puneau sa ma dezbrac la piele cred.
totul de ce? Habar n-am, buznarele erau goale dar panarama lor de aparat topt piuia pana cand nu a mai piuit desi am trecut exact la fel.

Dar na, e de inteles, sunt tara de lumea a treia, acum inteleg si eu de ce Africa e acolo unde este. O merita din plin.

Edited by axisborn, 10 January 2021 - 22:33.


#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006
Poate pentru ca au avut ceva atentate in trecut?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Posibil de la atatea atentate. In 2015 un avion plin cu rusi a avut o bomba la bord. Avionul decolase din Sharm elSheik cu destinatia Rusia, a explodat la cateva minute dupa ce a decolat. Au murit toti. Rusii au anulat ruta cu Egiptul dupa incident. I-a terminat pe egipteni.. o gramada de rusi isi faceau vacanta in Egipt. Egiptenii au fost invinovatiti pt acel atentat. Asa ca acum controalele sunt sporite.





https://ro.wikipedia..._al_Kogalymavia


"Zborul 9268 al Kogalymavia (KGL 9268 sau 7K-9268) a fost o cursă charter internațională de călători[1], operată de compania aeriană rusă Kogalymavia. Avionul s-a prăbușit în centrul Peninsulei Sinai după plecarea de pe Aeroportul International Sharm el-Sheih din Egipt către Aeroportul Pulkovo, St. Petersburg, Rusia pe 31 octombrie 2015[2], la 04:13 UTC (07:13 ora Moscovei).

După descifrarea datelor din cele două „cutii negre” ale avionului rusesc căzut în Peninsula Sinai, experții au ajuns la concluzia că prăbușirea avionului a fost provocată de o explozie (un atentat) care a avut loc la bordul aparatului de zbor.[9]"

Edited by MembruAnonim, 10 January 2021 - 22:43.


#4
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Cine va pune sa mergeti in gunoaiele alea de tari?
Tot in Cairo a avut o prietena (nu romanca) o experienta la fel de aiurea: cei de la hotel au uitat sa-i treaca pe lista de persoane care aveau zbor in ziua respectiva (si pe ei si pe un cuplu de nemti), asta insemnand ca nu li se putea permite accesul in aeroport. Odata facut check-out-ul, cei de la hotel s-au facut efectiv ca nu-i cunosc si nu le-au mai permis accesul in incinta hotelului, pt a cere explicatii si a rezolva situatia. Pana la urma le-a zis soferul microbuzului care venise sa ia pasagerii din ziua respectiva ca-i costa 50$ de persoana si rezolva el cu soldatii de la intrare. Au platit, au intrat in aeroport, cam atat si cu masurile alea sporite de securitate.

#5
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007
Atata timp cat aparatul piuie sunt indreptatiti sa te caute si in fund. Mai ales in Egipt sau alte tari de-astea problematice.
Din moment ce ai ajuns pe acolo cred ca trebuia sa fii constient de aceste aventuri.

#6
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Probabil piuitul nu e pe bune. Probabil te-au vazut atractiva. Eu n-as putea sa am incredere in ei, in tari slab dezvoltate in general, nu de ieri sau de azi. Sunt capabili de orice. Am auzit si in India povesti.

Sunt riscuri, dar si avantaje, se echilibreaza balanta. Alte locuri sunt mai corecte, dar alte dezavantaje, csf. Nu o sa fie tot globul cum ni-l dorim, luam masurile care se pot lua, acceptam realitatea si ne gandim si la riscuri.

Edited by AdiTwism, 11 January 2021 - 02:21.


#7
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,456
  • Înscris: 24.02.2017

 AdiTwism, on 11 ianuarie 2021 - 02:16, said:

Probabil piuitul nu e pe bune. Probabil te-au vazut atractiva. Eu n-as putea sa am incredere in ei, in tari slab dezvoltate in general, nu de ieri sau de azi. Sunt capabili de orice. Am auzit si in India povesti.

Sunt riscuri, dar si avantaje, se echilibreaza balanta. Alte locuri sunt mai corecte, dar alte dezavantaje, csf. Nu o sa fie tot globul cum ni-l dorim, luam masurile care se pot lua, acceptam realitatea si ne gandim si la riscuri.

In India au detectoare de metal la intrarra in fiecare hotel. Este o obligatie legala.
Piuie alea la orice miscare insa pe indieni ii doare la.basca. Nu te controleaza nimeni :)

Edited by Bogotta, 11 January 2021 - 04:08.


#8
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 Bogotta, on 11 ianuarie 2021 - 04:06, said:

In India au detectoare de metal la intrarra in fiecare hotel. Este o obligatie legala.
Piuie alea la orice miscare insa pe indieni ii doare la.basca. Nu te controleaza nimeni Posted Image

Alte povesti am auzit, cand zic ca-s capabili de orice si ca nu am incredere in ei, in oamenii tarilor slab dezvoltate. Hartuire sexuala la un hotel in India, cand soțul nu era acolo sau povestea unui alt cuplu de Holi, desi era sotul acolo s-au apucat sa-i pipaie sotia in timp ce puneau pudra colorata, pretext.

Intr-o tara slab dezvoltata au mai putine lucruri de pierdut.
Si in Mexic am auzit probleme cu imigrarea unui cuplu, si in Belize sunt probleme, e ceva specific tarilor mai putin dezvoltate. Human nature, profitatul, santajul, mita, "ce-am de pierdut".

Edited by AdiTwism, 11 January 2021 - 06:49.


#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,785
  • Înscris: 12.01.2018
controlul vamal se face de catre femei la femei deci?

tocmai la tine au fost masculii si nu te-au atins numai

#10
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Nu sunt femeie si cu atat mai mult, nu mi-a placut sa ma atinga un barbat pe la oua, m-am abtinut sa nu-i trag una.
Cum sa va spun, n-a fost doar o atingere, pur si simplu m-a apucat de alea serios.
Evident ca fiind vorba de Africa ma asteptam la orice.
Probabil la femei nu isi permit sa faca asa ceva.
Am scris ca sa stie si altii cam cum se face controlul acolo.

Edited by axisborn, 11 January 2021 - 10:26.


#11
Ghostie

Ghostie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2020
Sunt perfect indreptatiti sa te caute si in fund. De obicei se poarta si mai agresiv cand constata ca au de-a face cu taranoi caposi si dubiosi. Daca nu te poti conforma, atunci stai nabii cuminte acasa. Trebuia sa te informezi dinainte cum stau treburile pe acolo.

 axisborn, on 11 ianuarie 2021 - 10:25, said:

Am scris ca sa stie si altii cam cum se face controlul acolo.
Se stia asta, nu e nimic nou. Ar trebui sa bage masuri la fel de riguroase pe toate aeroporturile de peste tot.

#12
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 axisborn, on 10 ianuarie 2021 - 22:31, said:

Dar na, e de inteles, sunt tara de lumea a treia, acum inteleg si eu de ce Africa e acolo unde este. O merita din plin.

Problema este,na,ca n-ai inteles nimic,da' chiar nimic,doar te plangi aiurea.
Ori este prima ta calatorie cu avionul ori te plictisesti si vrei sa iesi in evidenta.
Intr-o alta ordine de idei,cu siguranta ca ai avut un comportament identic cu stilul de exprimare de pe forum si baietii veseli n-au scpat ocazia.

ps.
Si Africa aia tot are ce sa ofere icate ceva n plus fata de Europa asta,ca altfel nu te-ai fi dus acolo.

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Sa vedeti cum sunt controalele in Israel. :) Aia din Egipt o sa vi se para mielusei.

#14
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 Ghostie, on 11 ianuarie 2021 - 14:51, said:

Sunt perfect indreptatiti sa te caute si in fund. De obicei se poarta si mai agresiv cand constata ca au de-a face cu taranoi caposi si dubiosi.

Taranoii caposi erau doar angajatii aeroportului.
Iar tu esti o clona penibila care vad ca ma urmareste...cam banuiesc si a cui clona esti.


 adisz, on 11 ianuarie 2021 - 15:11, said:

Problema este,na,ca n-ai inteles nimic,da' chiar nimic,doar te plangi aiurea.
Ori este prima ta calatorie cu avionul ori te plictisesti si vrei sa iesi in evidenta.
Intr-o alta ordine de idei,cu siguranta ca ai avut un comportament identic cu stilul de exprimare de pe forum si baietii veseli n-au scpat ocazia.

ps.
Si Africa aia tot are ce sa ofere icate ceva n plus fata de Europa asta,ca altfel nu te-ai fi dus acolo.

Nu este prima calatorie cu avionul. Este prima doar in Africa.
Are sa ofere...niste chestii de acum mii de ani, ptr care cei de acum nu au niciun merit. Ba dimpotriva, Cairo este cel mai imputit oras cu cei mai imputiti .nesuferiti si nespalati oameni.
Se afla langa piramidele alea, singura "minune a lumii antice" ramasa in picioare, din intamplare. De altfel Cairo nici nu exista cand au fost construite pirmaidele.
Muzeul egiptean iar, e plin de chestii tot antice, ghidul a insistat in repetate randuri cum cetatenii egipteni au distrus cat au putut din patrimoniul antic de-a lungul secolelor.
Mumia lui tutankamon e celebra ptr ca e singuyra mumie ramasa intacta, ca a fost ascunsa bine, in rest alte zeci sute au fost distruse de egipteni de-a lungul timpului.
Chiar si in timpul revolutiei din 2011 au spart muzeul si furat sute de exponate.
Astia-s cairezii, nu- mi zice tu mie ca am fost eu acolo sa vad maimutele astea. Maimutele astea sunt doar o chestie jenanta pe care trebuie sa o suporti ca sa vezi ce a mai ramas din civlizatia egiptului antic.
Ei nu merita sub nicio forma faptul ca acele vestigii antice sunt acolo langa ei.


Am scris ca isi merita soarta pentru ca pana acum chiar imi era mila de conditiile in care traiesc dar mergand acolo si vazand cat de nesimtiti sunt, cum arunca gunoaie pe unde apuca, in ce mizarie stau, nu dau cu o matura si ei prin fata portii cu anii, cum incearca doar sa te prosteasca si fraiereasca, da, isi merita soarta din plin. Au conditiile pe care si le-au creat singuri .Ce ti se pare ciudat?
De aia au fost buni doar de sclavi si bine le-au facut britanicii/francezii etc cand i-au exploata sub forma de colonii, ca la altceva nu-s buni.
Prosti si imputiti.


N-am avut niciun fel de comportament, tragi concluzii aiurea.
Ce comportament am avut? Doar le-am solicittat sa imi dea niste obiecte care ramasesera in scanerul cu raze x(se mai intampla), iar ei nu voiau sa le dea, in plus, cand am scos din buzunare tot era si un teanc de bani pe care l-am pus acolo in tava iar un angajat il luase si voia sa nu il mai dea.
Atat, nu am facut niciun fel de scandal sau ceva, iti dai seama, ce chef de panarama poti sa ai la 2 dimineata dupa o zi plina?
Asa ca vorbesti ca sa nu taci, hai sa iti mai versi dejectiile pe cineva. Urat.

Nu ma plang deloc aiurea, tu esti cel care scrie aici din plictiseala.

 Ghostie, on 11 ianuarie 2021 - 14:51, said:

Daca nu te poti conforma, atunci stai nabii cuminte acasa.

La  ce sa ma conformez?
In rest da, evident ca nu mai calc in Africa in aceasta viata, am si scris, asa ca esti total ridicol.

 adisz, on 11 ianuarie 2021 - 15:11, said:

Problema este,na,ca n-ai inteles nimic,da' chiar nimic,doar te plangi aiurea.


Tu cred ca n-ai inteles nimic. Eu n-am nimic  cu controlul in sine, doar modul in care s-a facut.
Daca voi ati mai patit asta, ala de la securitate sa va apuce de testicule si sa vi le stranga si vi se pare normal, iar eu sunt taranoi dubios ca mi se pare aiurea, ok, fiecare cu preferintele si limita sa de toleranta.
Ma acuzi pe mine ca ma plictisesc si ma plang aiurea, dar tu de ce ai simtit nevoia sa comentezi pe aici? Tu esti cel care se baga aiurea ca musca in lapte sa isi ma deverse niste frustrari.
Penibil!

Edited by axisborn, 11 January 2021 - 15:57.


#15
Ghostie

Ghostie

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 30.12.2020

 adisz, on 11 ianuarie 2021 - 15:11, said:

Problema este,na,ca n-ai inteles nimic,da' chiar nimic,doar te plangi aiurea.
Se plange mai ceva ca o fetita, mi se pare halucinant. Deci a piuit aparatul, el a facut ceva crize pe acolo, l-au luat la un control mai riguros ''controlandu-l la oua'' si abia s-a abtinut sa nu le dea una. LOL. Iti dai seama ce nivel sinistru de redus de inteligenta sa posezi sa gandesti asa ceva?
Si ca sa il lamuresc ''Probabil la femei nu isi permit sa faca asa ceva.'' - Evident ca se fac si la femei si de regula de catre alte femei. Am citit mai demult un articol ca o proasta se criza ca ''a fost umilita'' pe un aeroport din Qatar parca fiind luata de politiste si dusa la baie unde au pus-o sa isi scoata tamponul ( o suspectau de carausa ).

 axisborn, on 11 ianuarie 2021 - 15:37, said:

Taranoii caposi erau doar angajatii aeroportului.
Ma omule, cand calatoresti in tari unde atentatele sunt la ordinea zilei la ce te astepti? Ar trebui sa fii banat la ce mizerii ridicole debitezi care sfideaza orice logica.

#16
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020
Ghostie, nu te mai obosi, esti la ignore. Nu ai nimic relevant de spus.

 MembruAnonim, on 11 ianuarie 2021 - 15:11, said:

Sa vedeti cum sunt controalele in Israel. Posted Image Aia din Egipt o sa vi se para mielusei.

Adica, detaliaza.
Am zis, nu ma deranjeaza nicio forma de control, poate sa imi scoata tot ce in geanta si sa il analizeze la microscopic, dar la naiba, existya o limita, nu apuci omul de ce are in chiloti si strangi, da-o dreaq.
Daca voua va place asa ceva, preferinta voastra.

Edited by axisborn, 11 January 2021 - 15:46.


#17
axisborn

axisborn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 20.11.2020

 MembruAnonim, on 11 ianuarie 2021 - 15:54, said:

Legat de controalele din Israel din aeroport sau granita. Iti pot spune simplu: "Nu iti permit sa intri in tara. Pa". Si nu ai cum sa protestezi sau ceva. Te conformezi si faci drum intors, chit ca ai vacanta planificata, hotel platit etc. Ai pierdut bani fara sa faci nimic gresit.
Sau te invita frumos intr-o camera si incepe interogatoriul, unde mergi, ce vrei sa faci acolo, ce religie ai, unde te-ai nascut, dar parintii taui unde s-au nascut, ai rude in Israel sau o tara araba, si tot felul de intrebari de genul.

Tu cum preferi? Control mai riguros insa sa iti poti continua drumul, sau sa nu ti se permita accesul in tara si sa pierzi mii de euro?



Banuiesc ca exista asigurare ptr asa ceva, daca dai mii de euro.

Dar ha-ha, la mine era invers, voiau sa imi ia cartea de imbarcare ca sa nu mai plec Posted Image
In rest, intrebarile alea nu m-ar deranja.

 MembruAnonim, on 11 ianuarie 2021 - 15:54, said:

Nu ti-a convenit ca te-a cautat la oua, dar sa vezi ce nasol este cand iti cauta in telefon, laptop, mail etc.

ce pot sa inteleaga aia oricum de la mine de pe dispozitive daca nu stiu romana?

Edited by axisborn, 11 January 2021 - 16:09.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
In tari cu risc mare de atentate este normal un control mai riguros. Nu ai ce face.
Ori accepti masurile de securitate, ori nu calatoresti in tarile respective.

 axisborn, on 11 ianuarie 2021 - 16:06, said:

Sincer daca n-am nimic de ascuns, nu cred ca m-ar deranja

Eh, hai las-o balta.  Zici ca te deranjeaza ca te controleaza prin buzunare insa nu te deranjeaza deloc ca iti umbla prin mail, telefon, laptop, aparat foto etc.

Edited by MembruAnonim, 11 January 2021 - 16:13.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate