Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Unde gasesc joburi când lucrez pe firma? (uk - constructii)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
hellrazvan24

hellrazvan24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 15.05.2017
Salutare si bun gasit!
Astazi am sa dezbat un subiect asupra caruia “nu prea am vizibilitate”

Deci, sa pot lua lucrari in uk pe propria firma de constructii de exemplu din domeniul “instalatilor sanitare”…

Bun, am firma, toate bune dar apare intrebarea: Cine are sa-mi ofere acele joburi pentru care va trebui sa le realizez?

Posbil sa fie nevoie de persoane de lagatura, sau persoane care sunt intermediare... care eu nu stiu de existenta lor...
In caz ca are cineva informatii cu privire la o "structură" pentru a pune pe picioare o companie

Sau unde anume as putea sa gasesc potentiali clienti pentru a le oferi serviciile de care au nevoie din domeniul "instalatiilor sanitare" de exemplu

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Firme mai mari, și tu subcontractezi de la ei lucrări

Sau îți faci publicitate pe diferite canale, pe social media... etc

Sau te duci la magazinele mari care vând in domeniu și te înțelegi cu ei sa le dai un comision dacă îți dau lucrări

Începutul e greu întotdeauna.
Angajați serioși ai, experiența in domeniu?

Sau e doar un plan...?


#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

 hellrazvan24, on 01 ianuarie 2021 - 21:06, said:

Salutare si bun gasit!
Astazi am sa dezbat un subiect asupra caruia “nu prea am vizibilitate”

Deci, sa pot lua lucrari in uk pe propria firma de constructii de exemplu din domeniul “instalatilor sanitare”…

Bun, am firma, toate bune dar apare intrebarea: Cine are sa-mi ofere acele joburi pentru care va trebui sa le realizez?

Posbil sa fie nevoie de persoane de lagatura, sau persoane care sunt intermediare... care eu nu stiu de existenta lor...
In caz ca are cineva informatii cu privire la o "structură" pentru a pune pe picioare o companie

Sau unde anume as putea sa gasesc potentiali clienti pentru a le oferi serviciile de care au nevoie din domeniul "instalatiilor sanitare" de exemplu
dar aici cum lucrezi si-ti cauti clienti?
intrebi de parca n-ai mai lucrat niciodata la nimeni adica ca si cum n-ai mai avut niciodata vreun client

#4
ggelu

ggelu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,316
  • Înscris: 21.01.2009
Mergi pe santiere si oferta-te sa faci lucrari  sub pretul  contractorului actual.  Chiar daca nu poti intra la lucrarea actuala e un bun inceput pentru o viitoare colaborare.  Daca apuci sa dai si o proba e si mai bine.
Merge treaba si din birou sau pe forum dar startul va fi mai dificil .

#5
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
prima si prima data fa o instalatie iar daca-i buna si clientul multumit vin si urmatoarele.daca nu, NU

#6
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.10.2004
imprastie si tu pliante, carti de vizita, flyere pe la pub-urile unde merg muncitori, cafenele..etc. ceri voie sa le lasi si dai si tu un baccis barmanului.  cea mai buna reclama e aia din vorba in vorba..mai greu cu inceputu..

#7
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Ca sa faci chestiile astea trebuie sa fii acolo in Anglia.
Ori inițiatorul vrea sa facă de aici biznisu acolo...

#8
dan210

dan210

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,258
  • Înscris: 24.06.2006

 hellrazvan24, on 01 ianuarie 2021 - 21:06, said:

Posbil sa fie nevoie de persoane de lagatura, sau persoane care sunt intermediare...
nu posibil, asta-i esential, relatiile nu s-au inventat in Romania, inceputu-i greu si perioada-i proasta, succes

#9
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
un instalator bun are de lucru si pe la noi de nu-si vede capul.iar anglia este mic copil

 waterman, on 01 ianuarie 2021 - 21:22, said:

Ca sa faci chestiile astea trebuie sa fii acolo in Anglia.
Ori inițiatorul vrea sa facă de aici biznisu acolo...
afacerea se face peste tot la fel.care-i diferenta dintre anglia si Romania?
sunt sigur 100% ca n-a facut nimic niciunde

#10
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014

Quote

imprastie si tu pliante, carti de vizita, flyere pe la pub-urile unde merg muncitori, cafenele..etc. ceri voie sa le lasi si dai si tu un baccis barmanului.  cea mai buna reclama e aia din vorba in vorba..mai greu cu inceputu..

Plus reclama pe Facebook, LinkedIn, de ce nu Instagram, postări pe platforme dedicate (parca exista ceva gen MyBuilder sau similar) sau pur si simplu cauti firmele din zona ta si iti oferi serviciile, daca esti sigur ca poti oferi un serviciu de calitate. Poti apela si la o firma de marketing.

Edited by Arianna-D, 01 January 2021 - 21:32.


#11
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

 dan210, on 01 ianuarie 2021 - 21:23, said:

perioada-i proasta, succes
chiar deloc nu-i proasta

cei cu reclame  pe buci si altele ati baga un necunoscut sa va faca o instalatie cap coada?

#12
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 08.10.2004
nu e proasta deloc perioada. dimpotriva..e la mare cautare  partea de constructii..

#13
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,149
  • Înscris: 19.09.2005

 hellrazvan24, on 01 ianuarie 2021 - 21:06, said:

...
firma se ridica cu propiile maini, si nu de la tastatura.

fara un PCR tapan, nici o sansa sa trimiti sclavi sa munceasca in anglia pt tine.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
hellrazvan24-colegii au dat niste pareri bune, poti sa te promovezi pe gumtree, craiglist, trustatrader.com, wrax, anunturi zilnice in marketplace pe facebook, grupurile de romani din uk, anuntul uk, reddit, yelp, yell, uksmallbusinessdirectory, cylex-uk.co.uk, freeindex.co.uk, scoot.co.uk
Vezi ca trebuie sa indeplinesti cateva conditii.

#15
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

 MembruAnonim, on 01 ianuarie 2021 - 21:42, said:

hellrazvan24-colegii au dat niste pareri bune, poti sa te promovezi pe gumtree, craiglist, trustatrader.com, wrax, anunturi zilnice in marketplace pe facebook, grupurile de romani din uk, anuntul uk, reddit, yelp, yell, uksmallbusinessdirectory, cylex-uk.co.uk, freeindex.co.uk, scoot.co.uk
Vezi ca trebuie sa indeplinesti cateva conditii.
singura conditie este sa faci luceu bun.dupa vin clientii de nu poti sa le faci fata

 arg, on 01 ianuarie 2021 - 21:37, said:

sclavi
in meseria asta daca esti bun nu exista sclavi fiindca in urmatoarea zi pleaca el si face instalatiile

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Tot pe site-ul lor poti sa gasesti efectiv job-uri fixe (deci ca angajat. Vezi aici.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 EMPP, on 01 ianuarie 2021 - 21:30, said:

un instalator bun are de lucru si pe la noi de nu-si vede capul.iar anglia este mic copil
sunt sigur 100% ca n-a facut nimic niciunde
+10, stai sa vezi ce probleme o sa apara imediat ce da in funcțiune instalatia
Daca nu va asigura mentenanță la ce a lucrat, mai bine sa nu se apuce.

#18
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
Daca nu-ti gasesti de lucru in Romania n-o sa-ti gasesti nici in Anglia.Adica ori Dorel in Romanica ori in UK cam acelasi lucru.Plus cu Brexitul nu ai nici o sansa.Daca platesti muncitorii cu cazare si masa,va trebui sa vii cu bani de acasa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate