Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Xiaomi Mi 11/11 Pro

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
1218 replies to this topic

#1171
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
interesant, vezi daca l-ai tot reparat, eu sunt la 14.0.3 - martie

Edited by liberlamare, 22 June 2023 - 09:07.


#1172
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
la 14.0.5.0  azi a venit actualizarea

Edited by liberlamare, 25 June 2023 - 05:45.


#1173
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
a incarcat cineva telefoane samsung cu incarcatoarele rapide wireless xiaomi?
Incarca la puterea maxima data de Samsung?

#1174
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Un A53 se incarca lent din ce am vazut eu. Nu stiu alea premium S cum se comporta.

#1175
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,836
  • Înscris: 30.03.2009

View Postliberlamare, on 02 iulie 2023 - 11:09, said:

a incarcat cineva telefoane samsung cu incarcatoarele rapide wireless xiaomi?
Incarca la puterea maxima data de Samsung?

Da. Adică în peste 1 oră. S21 Fe îi ia cam 1 oră și 15-20 minute

#1176
xmariuS75

xmariuS75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 15.07.2005
Nu cred că merge, toți au făcut încărcătoarele cu protecție, doar cu cele universale cred că o poți face.

#1177
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
dupa ce s-a dus folia din fabrica nu am reusit sa-l impac cu niciuna, am incercat sticla dreapta, esec, mai apoi curbata, dezastru, nu raspundea la comenzi, ori era proasta sticla ori e prost telefonul(sau amandoua), la Samsung cu sticla nici nu se simte prezenta ei, asa ca am renuntat la orice protectie, cu folis de hidrogel mai bine nu.

Edited by liberlamare, 09 August 2023 - 13:24.


#1178
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
vad ca avem securitate la august 2023. A trecut cineva de la un S de la samsung la un xiaomi de top? Ma tot bate gandul ca viitorul telefon sa fie Samsung, dar ma tem ca: nu ma voi obisnui cu incarcarea mai lenta, poate si cu interfata Samsung dupa doi ani de xiaomi. Cei ce au trecut de ls samsung la xiaomi ar reveni la samsung (discutam doar de modelele de top)? Multumesc

Edited by liberlamare, 21 August 2023 - 18:14.


#1179
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Eu am avut un Note10 inainte de Mi 11 asta. Ce sa zic? Imi place mai mult Xiaomi insa am dat de niste chestii sacaitoare in astia 2 ani.
Acum inca ezit, vreau sa il schimb si astept sa se mai domoleasca, daca se vor mai domoli, preturile la 13 Pro si la S23 Ultra si din astea voi alege unul.

De exemplu sunt tentat sa trec inapoi la Samsung pentru ca Xiaomi nu se impaca cu conexiunea cu masina. Din 10 incercari merge in 8. In alea doua cazuri trebuie sa dau restart la telefon sa se conecteze wireless. Cu sarma merge mereu.
Cum am zis, chestii mici dar sacaitoare cateodata.

#1180
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
gata am luat un S23 Ultra, sa vedem daca ma voi reobisnui cu interfata Samsung, asta de la Xiaomi mi-a placut, mai ales faza cu separarea zonei de notificari de cea de setari. Am inceput sa schimb ceasurile mai inainte Amazfit in Samsung,  mai apoi telefonul, aceasi miscare care am facut-o cand am mers de la Samsung pe Xiaomi. Sa vedem daca rezist sa-l tin macar 4 ani. O sa incerc sa-l marit prin flip desi nu am citit lucruri bune despre ei, dar merita sa risc plata unui transport.

Edited by liberlamare, 30 August 2023 - 18:33.


#1181
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.05.2007
am scapat de Xiaomi prin Flip, mi-a placut prima experienta cu ei, simplu si rapid, fara batai de cap.
Nu era un telefon de tinut in familie.

Edited by liberlamare, 15 September 2023 - 08:47.


#1182
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 05.09.2005
Care e pe xiaomi.eu? Nu mai merg platile prin Google Pay...

No root, doar bootloader-ul unlocked.

Attached File  Screenshot_2023-11-09-08-23-03-846_gr.nikolasspyr.integritycheck.jpg   48.48K   13 downloads

#1183
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 03.02.2005
Nu am un Mi 11, dar am doua telefoane cu Xiaomi.eu, un Mi 12 si un Mi 10, pe Mi 10, ce are un xiaomi.eu mai vechi, de prin iulie anul asta (2023) aceeasi problema o am si eu :(
Cred ca si-au actualizat ceva cei de la Google si s-au prins cumva ca telefonul are bootloader-ul deblocat. Din cate stiu cei de la xiaomi.eu pacalesc cumva OS-ul sa creada ca-i un telefon Pixel, posibil ca acea pacaleala sa nu mai mearga.
Deocamdata pe Mi 12 inca nu s-a prins ca am bootloader-ul deblocat.

Edited by Ciubex, 09 November 2023 - 12:51.


#1184
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,748
  • Înscris: 05.09.2005
Da, ceva de genul. Urmaresc si pe xiaomi.eu si pe xda. Sper sa gaseasca o solutie..

#1185
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Cei de la xiaomi.eu au lasat-o mai moale cu interesul pentru proiectul lor. Sunt multe telefoane care nu mai trec testele SafetyNet.  Ajungem la root sau la rom oficial pana la urma.

La Xiaomi 13 pro doar aplicatia de la McDonalds simte ca sunt probleme de securitate si nu mai functioneaza. Nu am curaj sa reinstalez nicio aplicatie bancara...

#1186
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 03.02.2005
Da, nu fa nici un update, decat daca chiar esti nevoit.
Din pacate eu odata ce instalez xiaomi.eu cam dau disable la auto update-ul din Google Play, sa nu-si faca update nici o aplicatie.

Mesaj completat
Intre timp si pe Mi 12-le meu nu mai merg platile, iar in Google Play telefonul apare ca fiind necertificat :( Evident ca-mi pica validarea din Play Integrity :(
Se pare ca problema e destul de raspandita printre cei din comunitatea xiaomi.eu: Google wallet stopped working/Device doesn't meet security requirements
Pentru ca am nevoie de telefoane sa pot face plati cu ele, am sa flash-uiesc in noaptea asta firmware-le stock (EU) si am sa astept sa fixeze cei de la xiaomi.eu problema asta.

Mesaj completat a 2-a oara
But, there's is a hope :)

Quote

we will rebuild all latest stable with GPay fixed for 51 devices and reupload but it will take some time.. so be patient and you should be notified by updater app for fixed version..

Anyway in the moment when you unlocked your bootloader and installed our custom ROM you agree to have issues with Gpay when Google fix our workaround in the future.. it's mouse-cat game which will never ends.. if you want avoid that, go back to original ROM and lock your bootloader..
Cred ca se refera sa faca rebuild si apoi upload la ROM-urile stable.

Edited by Ciubex, 09 November 2023 - 23:47.


#1187
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,574
  • Înscris: 22.07.2004
Nici la mine nu mai merg plățile. Dacă nu mai merg nici aplicațiile bancare sunt în aer...

Later edit : Din contul BCR GEORGE de firma nu pot face plăti. Nu da nicio eroare, doar ca plata nu se finalizează.

#1188
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 03.02.2005
Au inceput cei de la xiaomi.eu sa faca noi release-uri cu problema legata de certificarea dispozitivului rezolvata: https://sourceforge....LEASES/MIUIv14/ Insa mai dureaza pana refac toate rom-urile sau cate au de gand sa faca.

Edited by Ciubex, 10 November 2023 - 14:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate