Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ajutam

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016
Salut!

Datorita faptului ca ne aflam in sezonul lui "Mos Craciun" vreau sa fac un cadou copiiilor unei familii cu dificultati. Deoarece am cam pierdut legatura cu Romania si nici nu vreau ca darul sa fie schimbat de catre parinti pe bautura/tigari, as vrea sa stiu daca exista vreun user (vechi, integru) ce cunoaste o astfel de familie pentru a colabora. Eu fac o donatie (transfer) in contul lui iar el cumpara ce crede de cuviinta pentru a face o bucurie respectivei familii.

Aici sau in PM!
Multumesc!

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
In primul rand vezi daca primesti recomandari de la familie/vechi prieteni (mai apropiati). Poti trimite direct la sursa pachetul (pe eticheta va fi ramburs 0 si va aparea numele tau ca "beneficiar").

#3
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,742
  • Înscris: 08.10.2004
mie mi  s-a luat de facut asa ceva, ca nu poti garanta unde ajunge ce donezi. cel mai bine e sa dai direct obiecte si cele necesare, nu bani..si nici asa nu esti sigur ca ajung la copii. Ultima data in vara cand am fost sa donez ceva la o familie cu multi copii , amarati...ne astepta tatal cu berea in mana, sprijinit de un copac. nu a miscat un deget sa ajute la descarcat sau ceva... si era o mizerie in curte..de gunoaie, si se vedea lenea pe fata lui..om invatat sa tot primeasca gratis pe spatele copiilor. nu merita. pacat de copii ca ei nu au nici o vina.

si am un prieten care conduce o asociatie tot asa pentru copii..sa vezi cand duce una alta si se loveste de mofturi de genu...da masina asta de spalat nu e automata, dar nu ne place culoarea la haina aia...

din cauza donatiilor parintii astia au devenit niste lipitori si paraziti, se folosesc de copii sa primeasca gratis si ei sunt niste alcoolici  ordinari. nu trebuie sa fii bogat ca sa fii curat si sa se vada ca faci treaba in ograda ta...eu la asta ma uit prima data daca mai merita donatii sau nu.

#4
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011

View Postbaliosss, on 14 decembrie 2020 - 12:11, said:

Salut!

Datorita faptului ca ne aflam in sezonul lui "Mos Craciun" vreau sa fac un cadou copiiilor unei familii cu dificultati. Deoarece am cam pierdut legatura cu Romania si nici nu vreau ca darul sa fie schimbat de catre parinti pe bautura/tigari, as vrea sa stiu daca exista vreun user (vechi, integru) ce cunoaste o astfel de familie pentru a colabora. Eu fac o donatie (transfer) in contul lui iar el cumpara ce crede de cuviinta pentru a face o bucurie respectivei familii.

Aici sau in PM!
Multumesc!
e colegul redbotos aici pe forum..
https://forum.softpe...ntru-o-familie/

#5
DuskGerman

DuskGerman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 12.07.2019
Felicitari pentru gest!
O sa iti urmaresc subiectul.

Intre noi fie vorba este greu sa gasesti persoane sarace care sa aprecieze gestul tau.

#6
baliosss

baliosss

    Unstoppable

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 30.01.2016

View Postsmoke, on 14 decembrie 2020 - 12:24, said:

nu poti garanta unde ajunge ce donezi. cel mai bine e sa dai direct obiecte si cele necesare, nu bani..si nici asa nu esti sigur ca ajung la copii.
Tocmai de asta am pus conditia ca userul sa fie unul vechi si integru. Sunt cativa pe forum.

#7
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
Cam tarziu fiindca copii au primit liste de la scoala,de la dansuri cu nevoile altor copii si cu dorintele acestora.de ex de azi pe maine trebuie sa fac un pachetel pt o fetita de 8 ani.acestea se dau profesorului initiator care duce pachetelele direct adresate copilului ales

In mod normal te lipeam de mine ca anual mergeam singur la scoala de nevazatori dar cu onlinele n-am mai fost.daca lucrurilee merg bine poti sa ma contactezi ca d se termina liceul fiindca dadeam un plic cu bani fiecarui elev care termina

Edited by EMPP, 14 December 2020 - 13:02.


#8
lucianburjuiul

lucianburjuiul

    Unserious member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,615
  • Înscris: 12.06.2010
https://salveazaoinima.ro/

#9
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View Postbaliosss, on 14 decembrie 2020 - 12:11, said:

Salut!

Datorita faptului ca ne aflam in sezonul lui "Mos Craciun" vreau sa fac un cadou copiiilor unei familii cu dificultati. Deoarece am cam pierdut legatura cu Romania si nici nu vreau ca darul sa fie schimbat de catre parinti pe bautura/tigari, as vrea sa stiu daca exista vreun user (vechi, integru) ce cunoaste o astfel de familie pentru a colabora. Eu fac o donatie (transfer) in contul lui iar el cumpara ce crede de cuviinta pentru a face o bucurie respectivei familii.

Aici sau in PM!
Multumesc!


Sunt sarac!

#10
on64

on64

    DEGEABA, RAMAN O LEGENDA!!!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,760
  • Înscris: 17.03.2012
nici eu nu ma supar :D

#11
Un-ZeU

Un-ZeU

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,791
  • Înscris: 23.09.2011

View Postbaliosss, on 14 decembrie 2020 - 12:11, said:

Salut!

Datorita faptului ca ne aflam in sezonul lui "Mos Craciun" vreau sa fac un cadou copiiilor unei familii cu dificultati. Deoarece am cam pierdut legatura cu Romania si nici nu vreau ca darul sa fie schimbat de catre parinti pe bautura/tigari, as vrea sa stiu daca exista vreun user (vechi, integru) ce cunoaste o astfel de familie pentru a colabora. Eu fac o donatie (transfer) in contul lui iar el cumpara ce crede de cuviinta pentru a face o bucurie respectivei familii.

Aici sau in PM!
Multumesc!
De ce ai face asa ceva?  Ai pacate?

#12
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

View Postbaliosss, on 14 decembrie 2020 - 12:11, said:

Datorita faptului ca ne aflam in sezonul lui "Mos Craciun" vreau sa fac un cadou copiiilor unei familii cu dificultati.
https://m.facebook.c...ource=typeahead
https://m.facebook.c...profile_browser

Edited by onisifor12, 14 December 2020 - 14:48.


#13
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Sunt si asociatii - ONGuri care se ocupa cu asta . Era liga stdentilor de la Constructii la TV zilele trecute. Pe net/facemuk gasesti gramada...

Edited by GlCA_Contras, 14 December 2020 - 14:49.


#14
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
Nevasta-mea stie pe cineva care are mai multi copii si pe care o mai ajuta cu cate ceva. Detalii nu stiu prea multe si nu prea ma intereseaza, sincer. Stiu ca nu e din Bucuresti si se intalnesc, cand are ceva de dat, la gara. Daca vrei, o pun sa-ti dea detalii si, pe cat posibil, eu sa ies din schema.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

View Postbaliosss, on 14 decembrie 2020 - 12:56, said:

Tocmai de asta am pus conditia ca userul sa fie unul vechi si integru. Sunt cativa pe forum.

Cat de vechi?
Un user mai nou nu poate fi integru?
Ca si exemplu,eu pot fi considerat integru?Pe forum din 2006,18.000 + comentarii,ma calific?

Edited by adisz, 14 December 2020 - 15:02.


#16
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

View Poston64, on 14 decembrie 2020 - 14:02, said:

nici eu nu ma supar :D
Vezi vezi

View PostUn-ZeU, on 14 decembrie 2020 - 14:15, said:


De ce ai face asa ceva?  Ai pacate?

View PostUn-ZeU, on 14 decembrie 2020 - 14:15, said:


De ce ai face asa ceva?  Ai pacate?
personal nu am fost sa impart cadouri la scoala de nevazarori.trageam remorcuta cu cadouri dimineata sau cu o seara inainte in curtea scolii ,invoiam pe copii mei de la  scoala si ei imparteau tuturor copiilor cadouri.prima data fetita nu avea 10 ani dar ce mi-a povestit pe mine personal m-a cutremurat.desi este scoala de nevazatori mai sunt cazuri de nepovestit pentru mine ca adult mi se pare de nedescris.
Prima data am fost din intamplare iar dupa aceea am zis sa fie o traditie din partea noastra

View Postmaxxmedia1999, on 14 decembrie 2020 - 13:54, said:




Sunt sarac!
Dar cu lenea cum stai?
De celalalt din cluj stiu ca-i harnic ,,foc,,

Edited by EMPP, 14 December 2020 - 15:24.


#17
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_0DSwgFlsl0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019

View Poston64, on 14 decembrie 2020 - 14:02, said:

nici eu nu ma supar :D

Tu nu ești sărac sau nevoiaș, tu ești o lighioană profitoare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate