Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Import backup-up WhatsApp Android in IOS la

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Salutare!
Știe cineva cum sa sa import backup-up la Whatsapp de pe un Samsung S9 in iPhone 12?

Va mulțumesc frumos!

Edited by addy1607, 09 December 2020 - 22:12.


#2
laury

laury

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 22.06.2007
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/fFuVO72QCNA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Totuși întreb și eu: voi chiar că recitiți des arhiva conversațiilor?
De ce va trebuie acest back-up?
După ce am citit mesajul, la ce îmi trebuie back-up?
Pt foto sau video: setați upload automat în Google Photos.

#4
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,867
  • Înscris: 25.01.2007
saracul uatzap mai are un pic si tre' sal bage in pachetul office.
se foloseste la greu si in munca, nu numai sa intrebi gajica daca te mai love.

#5
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 dorin_2k, on 09 decembrie 2020 - 22:20, said:

De ce va trebuie acest back-up?

De ce te intereseaza pe tine? Ii trebuie si gata. Daca nu poti ajuta mai bine te abtii de la comentarii inutile.

Unele persoane au conversatii importante de care au nevoie nu doar poze si cateva emoticoane. Exista si grupuri la serviciu de exemplu unde sunt postate anumite informatii de care ai nevoie la un moment dat. Eu doar la munca am trei grupuri diferite cu tot felul de informatii utile.

#6
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009
Pe scurt: NU se poate! Nu va mai luati dupa tot felul de video-uri care propun software platit pentru ca mai apoi sa aiba nevoie de tot felul de acorduri si profile ciudate instalate pe device. Pur si simplu nu exista o varianta (oficiala) pentru ca backup-urile sunt salvate pe solutii complet diferite: iCloud pentru iOS si Google Drive pentru Android.

In cel mai bun caz iti copiezi manual pozele/video si textele... Munca de "soarec de biblioteca"! :-)

#7
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001

 Bombalurina, on 09 decembrie 2020 - 23:42, said:

De ce te intereseaza pe tine? Ii trebuie si gata. Daca nu poti ajuta mai bine te abtii de la comentarii inutile.
.
Pot să îl ajut.
Foto și video le găsește în Google Photos după ce activează backup din WhatsApp.
Textul îl are după ce exporta fiecare conversație.

Rămâne nelămurirea mea: de ce sa imporți totul?
Daca ai câteva informații vitale pe WhatsApp, le pui undeva in cloud sa ai acces nonstop la ele.

#8
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 dorin_2k, on 10 decembrie 2020 - 07:49, said:

Rămâne nelămurirea mea: de ce sa imporți totul?

Pur si simplu pentru ca asa vrea omul.

 dorin_2k, on 10 decembrie 2020 - 07:49, said:

Daca ai câteva informații vitale pe WhatsApp, le pui undeva in cloud sa ai acces nonstop la ele.

Daca nu ai internet intr-o anumita locatie?

#9
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
Salvezi local în Note sau in altă aplicație.

#10
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016
In fine, cu tine n-o scoti la capat, trebuie sa ne complicam cand putem avea tot in whatsapp. Unii pur si simplu au nevoie de acele convorbiri, ce e asa greu de inteles? Omul a intrebat ceva si tu dai inainte cu tot felul de aberatii, daca tu nu folosesti nu inseamna ca altii trebuie sa faca asa ca tine. Poate sunt ceva date mai sensibile care nu pot fi urcate oriunde in cloud, la asta nu te gandesti?

#11
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
dorin_2k zice bine. Daca nu exista nicio posibilitate de mutare de pe iOS pe Android, pozele se salveaza bine-mersi in cloud, iar conversatiile importante sa le salveze in notite, in fisere TXT. Daca altfel nu se poate, eu zic ca e bine si asa decat deloc.

#12
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,288
  • Înscris: 08.11.2016

 bai3tzash, on 10 decembrie 2020 - 10:58, said:

dorin_2k zice bine.

Nu zice bine. Omul a intrebat ceva si nu cauta alternative. Alternativele cred ca le stie si initiatorul.

#13
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,381
  • Înscris: 01.12.2001
A întrebat, a primit răspuns: nu se poate. I-am dat ceva soluții. Daca le știa...

#14
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
In primul rand discutiile serioase, mai ales cele de munca, nu se tin pe whatsapp ... pentru asta sunt alte platforme, mai securizate si mai orientate catre "corporate" . Dar asta e alt subiect de discutii.
In al doilea rand, un transfer direct nu este posibil din cauza ecosistemului Apple care merge pe baza de "sandbox" asadar bazele de date sunt in format dedicat (tine de protocolul platformei, nu neaparat ca nu se vrea).
In al treilea rand, daca ai chestii atat de importante in arhiva whatapp, le poti oricand accesa de pe un telefon vechi android pe care il iei special pentru scopul asta ...

Eu am trecut acum 2 ani pe iOS, dupa o viata de Android ... la fel ca voi, am pastrat arhiva Whatapp pentru astia 2 ani .. nu am accesat-o niciodata dar stiu ca e acolo in caz de ceva (altii pot insa avea nevoi diferite).

P.S.: treceti pe Telegram ... e cu adevarat multiplarform.

#15
BloodRave

BloodRave

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.02.2007
Stiu ca topicul e vechi de cateva luni dar am decis sa raspund celor care nu cred ca exista o solutie.

Exista si se numeste Dr.Fone de la Wondershare. Activati doar optiunea de Whatsapp, care mi se pare ca e $20/an pt 5 device-uri si va puteti face back-up f usor.

Eu asta o folosesc si am tot trecut de la iOs la Android si niciodata nu am avut probleme cu migrarea Whatsapp (e cam singurul lucru pe care nu il poti migra as-is).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate