Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator
 

Purificator aer

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
roshcatzika

roshcatzika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 24.01.2004
Ii rog pe cei care au si folosesc purificatoare de aer sa imi scrie aici parerile lor si caracteristicile de care trebuie sa tin cont pt alegerea lui. Buget 2500 lei maxim. Am rinita alergica si sunt dependenta de olinth

#2
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Oare cu banii aia nu ai putea sa-ti tratezi rinita aia ? Intreb pentru ca purificatoarele astea nu prea o sa-ti rezolve aceasta problema, mai ales cand vei iesi afara si mai ales in sezonul cu pricina...

Tin minte ca acu mai bine de 15 ani am avut o problema cu alergiile de tot felul (polen, mucegai, acarieni, aspirina, lactate... etc etc.), am facut un tratament si am scapat in mare parte de aceste probleme.
Spun in mare parte pentru ca si acu pot sa imi dau seama daca exista mucegai intr-o casa sau camera dar nu mai am reactiile alea urate.

Cat despre purificatoare, am avut si eu, in mare parte cam toate functioneaza intr-o oarecare masura dar sunt is cu doua taisuri si anume, daca nu le cureti la timp filtrele, o sa ai surpriza ca aceste purificatoare sa devina chiar ele sursa de microbi, praf, acarieni etc. pe care o sa-i elimine in aer...
La fel se intampla si cu AC-urile.

Edited by Fluk3, 30 November 2020 - 14:46.


#3
Gbr_smt

Gbr_smt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,330
  • Înscris: 29.09.2011
sotia mea are o alergie la ambrozie si nu prea putea sa doarma noaptea in perioada cand infloreste. asa ca, pe langa tratamentul de la doctor, am decis sa apelez si la un purificator de aer in speranta ca se vor imbunatati lucrurile. in cazul ei, unde alergia nu este foarte avansata, a dat rezultate. nu a facut minuni, dar macar a putut sa doarma noptile si s-a simtit mai bine.
noi am luat un Xiaomi 3T, dar foarte multi oameni cu alergii am vazut ca recomandau ceva de pe la Sharp, nu as stii sa-ti spun exact modelul.
sanatate multa iti doresc!

#4
MateiIonescu

MateiIonescu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 18.10.2020
Folosec imunocube este un sistem care pourifica si dezinfecteaza aerul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate