Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Externalizare serviciu manager transport

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
BogdanSim21

BogdanSim21

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.11.2015
Buna ziua ,

Detin un SRL si am ca obiect de activitate 6622 (asigurari).
Pe scurt multe firme mici/mari de transport au nevoie de manageri de transport low budget adica au contract de munca pt 2 ore, legea spune ca o pers. fizica poate fi manager de transport la o singura firma.
Intrebarea mea este se poate externaliza acest serviciu? De exemplu contabilul , poate fi angajat la o firma sau poate incheia contracte si presta servicii la mai multe firme.

Imi cer scuze daca nu sunt in categoria potrivita.

#2
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
Nu se poate pentru ca ARR nu permite asta. ARR iti cere ca persoana desemnata sa fie angajata a firmei (am impresia chiar ca cer cu norma intreaga!) precum si ceea ce ai spus tu, sa se ocupe de o singura firma. Au baza de date si daca o persoana vrea sa se ocupe si de a2a firma nu vor permite cei de la ARR asta.

Intr-adevar poate ca ar fi un caz de litigiu in instanta unde vad sanse bune de castig. Dar altfel nu.

Edited by bossake, 17 November 2020 - 17:47.


#3
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,807
  • Înscris: 12.01.2018
tocmai de aceea au inventat chestia cu manager de transport ca să-l elimine pe cel mic.sunt curios în vest există așa ceva?

#4
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,713
  • Înscris: 22.11.2007
Dar nu e nicio eliminare a celui mic. Daca e o firma mica sa zicem isi poate face cursul de manager administratorul firmei.

E drept, examenul are o dificultate peste medie si am impresia ca trebuie sa ai si BACul luat ceea ce din pacate incepe sa fie o problema in tara asta :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate