Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

2020-ul tau, care ar fi trebuit sa fie

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Vorba unui fost "mare sef", dar care a ramas doar sef: "Invatamantul romanesc scoate dobitoci pe banda."
Care la randul lor, vor scoate alte benzi. Sau "bande"?

#38
carturarulobosit

carturarulobosit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,395
  • Înscris: 07.05.2018

View Postrihan, on 24 octombrie 2020 - 17:03, said:

Si ce ai vrea tu sa fac?

Sa ma fac sudor/electrician/bucatar/muncitor pe santier/mecanic auto cum sugereaza alti "destepti"  pe alte arii, dar n-au batut in viata lor un cui cu ciocanul?  
Nu sunt meserii de mine, pentru alea trebuie sa ai pasiune, sa fii nascut pentru ele, sa te pricepi la ele.  



Te baga meseriasii aia in buzunar la orice ora din zi si din noapte. Ca sa ajungi profesor universitar, trebuie sa mai tragi inca 20 ani de acum.

#39
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,061
  • Înscris: 30.11.2017
Mai degraba ajunge universitar decat ar rezista la scolile pline de tgani si manelari din Ro.

In afara de moldova si câmpia româna restul zonelor sunt preponderent cu tgani, vedeti si pe situl inspectoratului scolar al municipiului capitală că e in prim plan proiectele ptr tgani.

#40
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
O 9 calificare , aminam pina la anul.

View Postrihan, on 25 octombrie 2020 - 01:16, said:


Am aspiratii.  Dar toate la momentul potrivit.   Cum am spus, incep de jos.
O sa-i dovedesc eu lui myshyk ca s-a inselat amarnic in privinta mea. Visul meu chiar e sa fac o Romanie mai educata.
Respect.


#41
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
2020 a fost un an foarte bun pentru mine dar total neprevazut!
eu lucram singur de 8 ani, asa imi vedeam eu taraba mea. in martie am inceput o asociere si e super tare - partea asta e bifata deci
veniturile au fost putin mai mari anul acesta fata de anul trecut - partea asta e bifata deci
am fost in concediu in poiana brasov, in mamaia si acum am fost un wk la munte din nou. - partea asta e bifata deci
am inceput sa ma dau cu bicicleta mult mai serios, mai ales in pandemie a fost super misto ca nu erau atat de multe masini pe drum - partea asta e bifata deci

in concluzie a fost un an bun:)

#42
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
2020 mi-a indeplinit dorinta de a lucra in home office, pana acum nu ma lasau astia.

#43
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,568
  • Înscris: 15.06.2007

View Postcarturarulobosit, on 23 octombrie 2020 - 21:54, said:

Eu trebuia sa merg in California. Numa bine ca am ajuns in Mamaia nord in puii mei... Posted Image
șî eu, numa ca prin februarie, taman cand incepea pandalia cu covidu.. ce "bulan"  ca am zis hăț, mai chibzuim.. daca dadeam banii pe bilete de avion, ramaneam cu ei dati si stai acasa.
Apoi Bologna prin martie, amanata si aia de pe  o zi pe alta, devenise peste noapte focar covid toata zona respectiva.. visam sa vizitam Florenta, Milano, lacurile..  
Financiar, 2020 e sapa de lemn, dezastru total.

#44
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ptr mine a fost invers. 2020 ar fi trebuit sa fie un dezastru.
Pe jumatate a fost, cealalta jumatate a fost salvarea mea.
Pandemia m-a salvat de la ce era mai rau in oameni.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate