Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Firma de logistica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Andre1i

Andre1i

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.10.2020
Salut,

As avea cateva nelamuriri pe acest topic.
- Exista vreo diferenta daca m-as identifica ca firma de logistica sau casa de expeditie?
- Este posibil din punct de vedere legal ca eu sa am clienti cu care sa lucrez constant, adica sa lucrez cu o persoana care are 2-3 tiruri si eu sa actionez ca dispatcherul lor dar in acelasi timp tot eu sa misc camionul prin cursele mele? Sau ca eu sa am o legatura cu dispatcherul lor de tipul, eu discut detaliile cu omul lor si el coordoneaza soferii proprii.
- As putea sa actionez ca firma care inchiriaza camioanele altei firme, firma respectiva fiind platita prin facturi de catre firma mea pentru compensatia inchirierii camioanelor?

Va multumesc!

#2
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,197
  • Înscris: 12.09.2013
Daca tu crezi ca oamenii care fac afaceri, nu gainarii, stau pe forum, te inseli!Nu prea au timp de pierdut...

#3
Andre1i

Andre1i

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.10.2020
A fost doar o intrebare, m-am gandit ca poate stie  cineva dar intre timp oricum am aflat informatiile pe care doream sa le aflu si nu am m-ai bagat de seama ce am scris aici. Totusi poate sunt unele persoane care cunosc raspunsul la ce am intrebat.

Numai ce ai zis ca suntem amandoi gainari? :))

#4
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
poti fi dispecerul cui vrei daca-i dai curse tur- retur la bani buni.nimeni nu te refuza

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate