Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 

Marturii zguduitoare

* - - - - 2 votes
  • This topic is locked This topic is locked
152 replies to this topic

#91
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 23 octombrie 2020 - 17:11, said:

*sistemul
sistemu eformat din Imparati si slugile lor dregatorii.
cum sa votezi acesti imparatzi, cand primu lor juramant depus este un juramant stramb? Posted Image

i-auzu:
"jur să-mi dăruiesc toată puterea şi priceperea pentru propăşirea spirituală şi materială a poporului român, să respect Constituţia şi legile ţării, să apăr democraţia, drepturile şi libertăţile fundamentale ale cetăţenilor, suveranitatea, independenţa, unitatea şi integritatea teritorială a României. Aşa să-mi ajute Dumnezeu!."

pei astia fac tot ce pot sa o aserveasca.


bleah...!

Edited by Dude_2nd, 23 October 2020 - 20:31.


#92
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
suveran inseamna sa poti zice ceva de genu:

President Recep Tayyip Erdogan said Turkey had every right to test its equipment.
“America’s stance is absolutely not binding for us,” he said. “We aren’t going to ask America.”


https://www.independ...n-b1252458.html

in juramantu mascaricilor, cuvantu suveranitatea ar trebui inlocuit cu suzeranitatea. atunci da, ai putea sa votezi un ast soi de honest. :)

Edited by Dude_2nd, 23 October 2020 - 20:56.


#93
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostDude_2nd, on 23 octombrie 2020 - 20:27, said:

sistemu eformat din Imparati si slugile lor dregatorii.
cum sa votezi acesti imparatzi, cand primu lor juramant depus este un juramant stramb? Posted Image

i-auzu:
"jur să-mi dăruiesc toată puterea şi priceperea pentru propăşirea spirituală şi materială a poporului român, să respect Constituţia şi legile ţării, să apăr democraţia, drepturile şi libertăţile fundamentale ale cetăţenilor, suveranitatea, independenţa, unitatea şi integritatea teritorială a României. Aşa să-mi ajute Dumnezeu!."

pei astia fac tot ce pot sa o aserveasca.


bleah...!
Daca sfarsitul juramantului se incheie cu "asa sa-mi ajute Dumnezeu " atunci e problema grava, findca el poate sa se scuze cu replica, ca Dumnezeu nu a vrut sa-l ajute.
Vezi tu, aceste juraminte sunt special formulate astfel sa arunce neincredere in Dumnezeu, adica Dumnezeu nu s-a implicat, iar el s-a "ratacit". Posted Image

#94
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Degeaba, dacă nu se specifică numele dumnezeului, de unde să știm noi că se referă la Iehova Dumnezeu?!

Edited by heart_of_ice, 26 October 2020 - 14:56.


#95
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postheart_of_ice, on 26 octombrie 2020 - 14:55, said:

Degeaba, dacă nu se specifică numele dumnezeului, de unde să știm noi că se referă la Iehova Dumnezeu?!
"... dupa faptele lor ii veti cunoaste...". Posted Image

asa ca, si daca ar specifica ca Iehova Dumnezeu, dar ar jura cum jura toti la investire, adica STRAMB, impotriva poruncii, ar fi tot geaba. Posted Image

"Chiar cand zic: "Viu este Domnul!", ei jura stramb." (Ier.5:2)"

View Postpacopaco1967, on 26 octombrie 2020 - 12:18, said:

Daca sfarsitul juramantului se incheie cu "asa sa-mi ajute Dumnezeu " atunci e problema grava, findca el poate sa se scuze cu replica, ca Dumnezeu nu a vrut sa-l ajute.
Vezi tu, aceste juraminte sunt special formulate astfel sa arunce neincredere in Dumnezeu, adica Dumnezeu nu s-a implicat, iar el s-a "ratacit". Posted Image
interesant aspectu. Posted Image
recunosc ca niciodata nu mi-a trecut prin cap aspectu. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 26 October 2020 - 21:58.


#96
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 26 octombrie 2020 - 14:55, said:

Degeaba, dacă nu se specifică numele dumnezeului, de unde să știm noi că se referă la Iehova Dumnezeu?!
In biblie spune cum ii vei deosebi. E vorba de Dumnezeul lui Avraam, lui iacov si al lui Moise , sau chiar al lui isus.
Sau poti spune ca isus "neprihanitule Tata . . . ".
De fapt biblia spune asa, ca exista un singur Dumnezeu adevarat, Tatal , de la care vin toate lucrurile BUNE .
Deci oricat te-ai strofosca sa-i gasesti un nume, trebuie sa stii asta, ca exista un singur Dumnezeu adevarat caruia isus ii spune "Tatal nostru din ceruri ".

Nu stiu daca ai urmarit si al doilea videoclip postat la inceputul topicului , cum un securist se lauda cu dumnezeul lui, si arata catre bastonul cu care lovea cand avea chef. Si sunt multi care invoca dumnezei fauriti de ei si se incred in ei. Numai ca a avut parte de o surpriza securistul . . . . cand a indraznit sa compare dumnezeul lui cu Dumnezeul crestinului , a simtit ca i se indoaie genunchii. Nu e de mirare ca acestia sau pocait la urma cand au avut de-a face cu Dumnezeul adevarat.

#97
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Eu cred jumătate din ceea ce văd și nimic din ceea ce aud... asta cu mărturiile unor securiști care la bătrânețe vor un loc sigur, o masă caldă și toate astea pe spatele fraierilor... e clasică, păi e și normal să se autodenunțe, că dacă e descoperit p'ormă, nu zboară el d'acolo, cine mai are grijă de el?! Nu mai bine își face el fain frumos mea culpa și a scăpat basma curată, de-acuma poate dormi liniștit, fraierii au grijă de el... bine, asta în cazul securiștilor ratați (că și-acolo găsești d'ăștia), ăia deștepții în schimb, și-au asigurat bătrânețea, stai liniștit! :)

Edited by heart_of_ice, 27 October 2020 - 11:12.


#98
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postheart_of_ice, on 23 octombrie 2020 - 16:52, said:

Dregătorul nu face parte din sistemul politic al unei țări...

Ei... hai sa n-o dam in trăznăi.

"Imparatii" fac parte din sistemul politic si au influenta si in cel administrativ. Defapt aparatul administrativ este coordonat de cel politic.

Scriptura nu face genul acesta de aprecieri, ci stabileste un principiu ce vizeaza toata latura politico-administrativa a unui stat. In Scriptura sunt numiti stapaniri, dregatori, mai marii tai, imparati, slujitori ai lui Dumnezeu.

View PostDude_2nd, on 23 octombrie 2020 - 06:17, said:

"Totusi, Eu am uns pe Imparatul Meu pe Sion, muntele Meu cel sfant." (Ps.2:6)

Asta o stiu toti apostolii Domnului Isus care s-au pus jos sa scrie despre stapaniri si dregatori.

In Scriptura NU EXISTA legatura pe care incerci s-o faci intre textul de mai sus si celelalte texte care vorbesc de stapaniri, drept dovada ca cei ce le-au scris nici macar n-au lasat impresia ca ar exista vrun conflict intre Hristos si imparatii acestei lumi, cum insasi si Hristos spune explicit in Ioan 18:36.

De altfel, singura legatura intre cei doi (poti sa-l numesti conflict) este in zona ce tine de moralitate, si cam atat. Dar asta e valabil ptr orice om.

In continuare dai dovada de rea credinta in ceea ce priveste intelegerea Scripturii.

View PostDude_2nd, on 23 octombrie 2020 - 06:17, said:

UNDE in Scriptura a lasat Dumnezeu randuiala asta?  (afara de Israel, pe vremea cand era poporu Sau)?

In Romani 13.

View Postpacopaco1967, on 23 octombrie 2020 - 07:36, said:

Pai si de ce ar chema  Dumnezeu toti hotii, nelegiuitii ca Hitler, Stalin, Ceausescu si altii din moment ce stia ce maceluri o sa faca ?
Sau tu crezi ca acele maceluri erau spre binele macelaritilor ?

Acu' e vina lui Dumnezeu ca tot da sanse omului sa faca bine, si omul tot rau face?

Cand Israelul, poporul chemat de Dumnezeu si pus deoparte ptr El, a facut ce este rau, stii ce a spus Dumnezeu?

29. Caci lui Dumnezeu nu-I pare rau de darurile si de chemarea facuta.


Defapt si in crestinism exista acelasi principiu.

20. Adevarat: au fost taiate din pricina necredintei lor, si tu stai in picioare prin credinta: nu te ingamfa, dar, ci teme-te!

21. Caci daca n-a crutat Dumnezeu ramurile firesti, nu te va cruta nici pe tine.


Deci Dumnezeu da omului daruri, responsabilitati, chemari speciale. Ce face omul cu ele va influenta si reactia lui Dumnezeu cu privire la el. Chit ca e vorba de Hitler, Stalin, Paco, whatever.

Edited by Silika, 28 October 2020 - 12:43.


#99
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostSilika, on 28 octombrie 2020 - 12:41, said:

Acu' e vina lui Dumnezeu ca tot da sanse omului sa faca bine, si omul tot rau face?

Cum ? Nu stie Dumnezeu ce e in "inima " oamenilor ? Nu stia planurile lui Hitler dinainte sa-l puna stapanitor ?

Din biblie am inteles ca isus a fost inscaunat imparat. Nu putea sa-l aduca pe isus in locul lui Hitler ?

#100
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
Paco, tu nu ai dreptul moral (și nu doar tu, ci nimeni) de a-l acuza pe Hitler sau alt înaintaș de-al nostru de ceva, și-am să-ți explic de ce:

1. În primul rând, nu Hitler sau altcineva, Stalin sau mai știu eu cine, erau vinovați de situația geo-politică din acea vreme... și atunci, ca și acum, existau societăți secrete, grupuri de interese, forțe oculte etc... care stăteau în umbră și trăgeau sforile lumii!
Ăștia erau niște simpli pioni, cărora li se dădea o putere relativă si erau scoși la înaintare... pe care se arunca vina ulterior...

2. În al doilea rând, aia era vârsta umanității, atrocitățiile de tot felul erau privite ca normalitate de acea societate, așa cum pe timpul inchiziției era ceva "normal" să-l arzi pe unu' pe rug! Este o mare greșeală să-i judeci pe înaintași noștri, după regulile, legile și conștiinta noastră!

3. În al treilea rând și cel mai important, noi nu am fi existat astazi dacă înaintași noștri nu făceau ceea ce făceau, bune sau rele... dacă nu erau ei, care au luat acele decizii, bune sau rele, bunicii noștri nu s-ar fi întâlnit, părinții noștri nu s-ar fi născut și nici noi nu am fi existat... deci cel puțin până în momentul conceperii noastre, noi nu avem voie să-i judecăm pe înaintașii noștri, nu avem dreptul moral de a-i judeca... deoarece noi existăm ca și o consecință a decizilor lor, bune sau rele, nu contează!
Dacă nu erau ei, ci alții... în momentul ăsta era o altă configurație socială, alți oameni, alte structuri, altă lume etc... noi nu am mai fi vorbit acum și aici, erau alții care vorbeau în locul nostru... bunicii și străbunicii noștri nu s-ar mai fi întâlnit cu bunicele și străbunicele noastre... și de fapt, ar fi ieșit alți oameni... :)

Acum... fă o extensie până în urmă cu aproximativ 6000 de ani... dacă Eva nu "mușca", nici tu și nici eu și nimeni altcineva nu mai exista pe fața pământului... deci mai încet cu pianu' pe scări... okay?!

Think about it! :)

Edited by heart_of_ice, 28 October 2020 - 15:20.


#101
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 28 octombrie 2020 - 12:41, said:


1. Asta o stiu toti apostolii Domnului Isus care s-au pus jos sa scrie despre stapaniri si dregatori.

In Scriptura NU EXISTA legatura pe care incerci s-o faci intre textul de mai sus si celelalte texte care vorbesc de stapaniri, drept dovada ca cei ce le-au scris nici macar n-au lasat impresia ca ar exista vrun conflict intre Hristos si imparatii acestei lumi, cum insasi si Hristos spune explicit in Ioan 18:36.

De altfel, singura legatura intre cei doi (poti sa-l numesti conflict) este in zona ce tine de moralitate, si cam atat. Dar asta e valabil ptr orice om.

In continuare dai dovada de rea credinta in ceea ce priveste intelegerea Scripturii.



2. In Romani 13.

1. eu, rea credinta? :)  de ce sunt eu rau? ca sa iti scuzi curviile cu imparatii pamantului si sistemele lor diabolice antidumnezeiesti? :)

cat timp imparatzia lui Dumnezeu  este hostila imparatiilor lumesti ale mascaricilor unsi de Deabolu, si viceversa, NU poti sa minimalizezi sau sa negi  conflictu. :nonobad:

singura zona de conflict NU e moralitatea, ci Imparatia, dreptu de a conduce Regatu planetei pamant. :)   drept pe care imparatzii mascarici si l-au insushit in mod fraudulos prin votu demoNcratic al Caii Large, a celor fara Dumnezeu. La care v-ati alipit si voi a proasta fara sa judecatzi, asazisii crestini sectantzi. :)

2. acolo Pavel vorbeste despre Sistemele Imparat-Dregator din Modelu Israelului, in care acestia slujeau lui Dumnezeu dupa Legea Sa, nu ca cei de astazi dupa Calea Larga care slujesc Deabolului, legislatziunea dupa care actioneaza fiind martora. Incepand cu juramantu depus la investire, un juramant fals:

Chiar cand zic: "Viu este Domnul!", ei jura stramb." (Ier.5:2)

Fiecare jura stramb si minte, ucide, fura si preacurveste; napastuieste si face omoruri dupa omoruri. (Osea.4:2)

Si el mi-a zis: "Acesta este blestemul care este peste toata tara; caci, dupa cum este scris pe el, orice hot si oricine jura stramb va fi nimicit cu desavarsire de aici. (Zah.5:3)

Il trimit - zice Domnul ostirilor - ca sa intre in casa hotului si a celui ce jura stramb in Numele Meu, ca sa ramana in casa aceea si s-o mistuie impreuna cu lemnele si pietrele ei." (Zah.5:4)

Ma voi apropia de voi pentru judecata si Ma voi grabi sa marturisesc impotriva descantatorilor si preacurvarilor, impotriva celor ce jura stramb, impotriva celor ce opresc plata simbriasului, care asupresc pe vaduva si pe orfan, nedreptatesc pe strain, si nu se tem de Mine, zice Domnul ostirilor. (Mal.3:5)

pentru curvari, pentru sodomiti, pentru vanzatorii de oameni, pentru cei mincinosi, pentru cei ce jura stramb si pentru orice este impotriva invataturii sanatoase: - (1Tim.

pa. :)

#102
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 28 octombrie 2020 - 15:06, said:

Paco, tu nu ai dreptul moral (și nu doar tu, ci nimeni) de a-l acuza pe Hitler sau alt înaintaș de-al nostru de ceva, și-am să-ți explic de ce:

1. În primul rând, nu Hitler sau altcineva, Stalin sau mai știu eu cine, erau vinovați de situația geo-politică din acea vreme... și atunci, ca și acum, existau societăți secrete, grupuri de interese, forțe oculte etc... care stăteau în umbră și trăgeau sforile lumii!
Ăștia erau niște simpli pioni, cărora li se dădea o putere relativă si erau scoși la înaintare... pe care se arunca vina ulterior...
Eu am dreptul sa judec orice nelegiuit de pe fata pamantului, din trecut sau viitor. Findca prin judecata mea eu responsabilizez orice persoana care citeste si are de gand sa devina invatator, lider sau patron si va avea in responsabilitate sa conduca pe orice om i se supune si invata de la acestia.

Hitler a decis . El avea in minte planul de a comite atrocitatile, bineinteles invaluite in idei frumoase, sa construiasca o lume sigura, curata de "defecti" . Daca cineva i-a dat puterea, era convins ca Hitler e omul care adera la convingerile lor.
Daca tu nu vrei sa fii judecatorul nelegiuitilor inseamna ca esti indiferent de ce au comis.
In justitia americana juratii sunt cei care iau hotarari asupra vinovatiei inculpatilor. Orice cetatean e chemat sa fie judecator si sa hotarasca daca  inculpatul e sau nu vinovat de faptele ce i se imputa.

View Postheart_of_ice, on 28 octombrie 2020 - 15:06, said:

2. În al doilea rând, aia era vârsta umanității, atrocitățiile de tot felul erau privite ca normalitate de acea societate, așa cum pe timpul inchiziției era ceva "normal" să-l arzi pe unu' pe rug! Este o mare greșeală să-i judeci pe înaintași noștri, după regulile, legile și conștiinta noastră!
La 6000 ani de la creatiune si cu multa istorie atroce, ai crede ca ei copiau intruna vechile metehne ale omului, nu ca ar invata sa nu repete istoria.
Societatea e oglinda liderilor. Trebuie sa existe si judecatori , sau mai bine spus fiecare in constinta sa , sa judece daca omul care iti cere votul de incredere si te inseala, daca mai e nevoie ca acela sa fie conducator. Daca nu implineste promisiunile trebuie sa plece instant, nu sa puna in aplicare planurile societatilor secrete.

View Postheart_of_ice, on 28 octombrie 2020 - 15:06, said:

3. În al treilea rând și cel mai important, noi nu am fi existat astazi dacă înaintași noștri nu făceau ceea ce făceau, bune sau rele... dacă nu erau ei, care au luat acele decizii, bune sau rele, bunicii noștri nu s-ar fi întâlnit, părinții noștri nu s-ar fi născut și nici noi nu am fi existat... deci cel puțin până în momentul conceperii noastre, noi nu avem voie să-i judecăm pe înaintașii noștri, nu avem dreptul moral de a-i judeca... deoarece noi existăm ca și o consecință a decizilor lor, bune sau rele, nu contează!
Dacă nu erau ei, ci alții... în momentul ăsta era o altă configurație socială, alți oameni, alte structuri, altă lume etc... noi nu am mai fi vorbit acum și aici, erau alții care vorbeau în locul nostru... bunicii și străbunicii noștri nu s-ar mai fi întâlnit cu bunicele și străbunicele noastre... și de fapt, ar fi ieșit alți oameni... :)
Acum... fă o extensie până în urmă cu aproximativ 6000 de ani... dacă Eva nu "mușca", nici tu și nici eu și nimeni altcineva nu mai exista pe fața pământului... deci mai încet cu pianu' pe scări... okay?!
Think about it! :)
Cu riscul de a te irita, e cel mai prost argument adus in favoarea pacatului . . . . deci daca nu era pacatul, eu nu mai existam .
Cred ca e limita la care poti accede in intelegerea binelui si raului.
Deci daca istoria omenirii nu ar fi fost cea pe care o stii, cu nici un chip nu te-ai fi nascut ?
Oare asa se explica existenta noastra ? Findca pacatul ne-a dat sansa sa existam ?
Eu cred ca ar trebui sa-ti revizuiesti viziunea asupra lumii, asupra binelui si raului, si sa JUDECI daca era nevoie de atata atrocitate si suferinta in lume ca sa justifici existenta noastra, multumind pacatului .

#103
heart_of_ice

heart_of_ice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,551
  • Înscris: 12.11.2011
N-ai înțeles nimic din ce-am scris... nu mă așteptam din partea ta! În fine, hai s-o lăsăm așa cum e! :)

#104
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postpacopaco1967, on 28 octombrie 2020 - 14:02, said:

Cum ? Nu stie Dumnezeu ce e in "inima " oamenilor ? Nu stia planurile lui Hitler dinainte sa-l puna stapanitor ?

Din biblie am inteles ca isus a fost inscaunat imparat. Nu putea sa-l aduca pe isus in locul lui Hitler ?

Dumnezeu stia si ce vor face evreii si cum din cauza lor numele lui Dumnezeu va fi batjocorit, la fel cum stia si ca poporul Sau il va rastigni pe Isus Hristos.

Si totusi i-a ales.

Asta nu-l face pe Dumnezeu slab, asta il face pe Dumnezeu bun.

Omul are o problema in lucrurile incredintate, date de Dumnezeu.

5. Domnul a vazut ca rautatea omului era mare pe pamant si ca toate intocmirile gandurilor din inima lui erau indreptate in fiecare zi numai spre rau.


Esecul este o marturie vie pentru constiinta omului, restul sunt doar instrumente necesare constientizarii acestui adevar.

Nu e vina lui Dumnezeu ca a pus pomul in gradina, e vina omului ca a mancat din el.

Nu e vina lui Dumnezeu ca l-a pus pe Hitler dregator, e vina lui Hitler ca a cazut in pacat.

View PostDude_2nd, on 28 octombrie 2020 - 20:49, said:

singura zona de conflict NU e moralitatea, ci Imparatia, dreptu de a conduce Regatu planetei pamant

Povesti sforaitoare.

36. "Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus.


Din pacate esti rupt de realitate.

Pa.

Edited by Silika, 29 October 2020 - 11:05.


#105
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSilika, on 29 octombrie 2020 - 11:08, said:

Povesti sforaitoare.

36. "Imparatia Mea nu este din lumea aceasta", a raspuns Isus.


Din pacate esti rupt de realitate.

Pa.
dar acum, Imparatia Mea nu este de aici." (Ioan.18:36)

deci in urma cu doo mii de ani, cand Imparatu uns de Dumnezeu a conduce Pamantu, a fost ucis de imparatzii si dregatorii lor mascarici. Posted Image

totusi, de la tine ne asteptam la ganduri mai bune care insotesc mantuirea. asadar, ai fost invatat ca crestin sa te rogi asa: "... voi asa sa va rugati: Tatal nostru... vie Imparatia Ta... pe pamant". Te-ai hotarat deci? zici rugaciunea, sau votezi imparatii mascarici ai pamantului? ca NU poti fi cu ambii, nu poti sluji la doi Stapani. mai ales cand cei doi imparati se urasc unu pe altu, caci amandoi vor sa fie Imparati ai pamantului. Unu uns de Dumnezeu - asta inseamna Mesiah, Hristosu, Unsu lu Dumnezeu -, iar mascaricii unsi prin votu demoNcratic al Caii Large aproband unsii Deabolului.

SILIKA. Posted Image
pa. Posted Image
vro veste de la Sfintie? Posted Image

View PostSilika, on 29 octombrie 2020 - 11:08, said:

Nu e vina lui Dumnezeu ca l-a pus pe Hitler dregator, e vina lui Hitler ca a cazut in pacat.

i-auzi! Posted Image
te pomenesti ca Dumnezeu l-a uns pe Hitler ca slujitor divin, insa a cazut in ispita mascariciu... Posted Image


"Diavolul L-a suit pe un munte inalt, I-a aratat intr-o clipa toate imparatiile pamantului
6. si I-a zis: "Tie Iti voi da toata stapanirea si slava acestor imparatii; caci mie imi este data si o dau oricui voiesc.
7. Daca, dar, Te vei inchina inaintea mea, toata va fi a Ta."

Edited by Dude_2nd, 29 October 2020 - 11:19.


#106
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 29 octombrie 2020 - 11:16, said:

dar acum, Imparatia Mea nu este de aici." (Ioan.18:36)

Nici acum nu e, ptr ca Domnul n-a venit.

Dar e grele.

Pa.

View PostDude_2nd, on 29 octombrie 2020 - 11:16, said:

vro veste de la Sfintie? Posted Image

Mah, nu mai stiu nimic.

Da' creca e bine, ca bantuia pe forum mai zilele trecute.

#107
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
pa. Posted Image

View PostSilika, on 29 octombrie 2020 - 11:18, said:

Nici acum nu e, ptr ca Domnul n-a venit.

Dar e grele.

Pa.

ok, daca nevasta ta e inca logodnica, ce faci? te duci la clubbing cu altele? Posted Image

SILIKA? Posted Image

Sau mai degraba respecti juramantu si astepti(zicand rugaciunea domneasca) sa oficializezi imparatia. pardon:casatoria. Posted Image

View PostSilika, on 29 octombrie 2020 - 11:18, said:



Mah, nu mai stiu nimic.

Da' creca e bine, ca bantuia pe forum mai zilele trecute.
Doamne ajuta! ca imi cam lipseste... Posted Image

Edited by Dude_2nd, 29 October 2020 - 11:22.


#108
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postheart_of_ice, on 29 octombrie 2020 - 10:48, said:

N-ai înțeles nimic din ce-am scris... nu mă așteptam din partea ta! În fine, hai s-o lăsăm așa cum e! Posted Image
Ma faci sa zambesc. Ai spus ca nu am dreptul moral sa judec actiunile celor ca Hitler . . .
Dimpotriva , am acest drept moral, findca prin ea (judecata), eu deosebesc binele de rau in stapanitori. Eu deosebesc astfel care stapanitor a fost pus de Satana si care de Tatal din cer. Sa deosebesc care stapanitor slujeste  lui Satana si care Tatalui ceresc.
Crezi tu ca Tatal ceresc ar pune stapanitori si slujitori , care fac lucrarile Satanei ?
Singurul stapanitor pus de Tatal ceresc e unsul Lui, in persoana lui isus. Ceilalti au fost adusi de Satana, precum si acesti macelari care ucideau fara discernamant, si care se bucurau de niste privilegii din partea stapanitorilor.
Oare e posibil sa crezi ca Tatal din ceruri il foloseste pe Satana sa pedepseasca nelegiuirea ? Pai insusi Satana e tatal nelegiuiri. Cum sa crezi tu ca Tatal ceresc foloseste nelegiuiti drept stapanitori, ca sa pedepseasca nelegiuirea ?
Judecata mea nu e o judecata in adevaratul sens, adica nu am ajuns in faza in care sa-l condam pe Hitler sau altii ca el, la moarte prin spanzuratoare sau alte pedepse.
Sau cumva crezi in nevinovatia acestora ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate