Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cazare Dublin

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
abacus70

abacus70

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 03.06.2009
Salut,

Mă voi reloca în Dublin cu serviciul în câteva zile și voi avea nevoie de o cazare pentru 3-6 luni, un studio sau o cameră cu baie.
Mă puteți sfătui cum ar fi cel mai bine să caut așa ceva?

Mulțumesc.

#2
abac

abac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,372
  • Înscris: 28.10.2018
probabil prin agentie. Probabil ca trebuie extras de cont cu salariul pe 3 luni sau hartie de la angajator cu salariul pe care il incasezi lunar si in care sa se specifice ca esti angajat pe termen nedeterminat.

Si probabil platesti si 2-3 luni de chirie avans.


Cam asta e practica prin vestul europei.

Mai sunt si firme care inchiriaza apartamente in regim hotelier pe termen scurt (cateva luni), dar numai prin firma. La mine cel putin asa a fost. Mi-a platit firma un astfel de apartament primele 3 luni pana am reusit (foarte-foarte greu) sa imi gasesc un apartament cat de cat OK. Cand aude lumea de romani zici ca aud de dracu. Te duci la vizionari iti exprimi intentia de a inchiria, iar proprietarul selecteaza pe cel care ii inspira cel mai mare confort/siguranta. Romanii sunt cam la coada clasamentului.

Edited by abac, 09 October 2020 - 18:52.


#3
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
abac - tot in Irlanda ai fost?

De regula se plateste o luna de chirie + o luna garantia.

O camera cu baie se gaseste - dar en-suite-urile astea costa destul de mult - cred ca au ajuns la 600-800 de euro pe luna, fara bills.

www.daft.ie  - aici gasesti sharing-uri din astea.

Mie mi-a placut tare mult in Irlanda pana...pana a devenit un no-deal pe motiv de chirii (dar si de alte scoruri - asigurarea auto, manopera la diverse chestii, carciumi etc) si dupa 6 ani am renuntat.

Edited by cattavencu, 26 January 2021 - 11:01.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate