Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Noile camere radar mobile din BG.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Atentie anul acesta bulgarii au introdus un model nou de camere mobile foarte discrete si eficiente...

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006
Ce vrei sa zici cu i-am spart anul asta,la anul vom merge si mai putini?Adica anul asta n-au fost romani in Bulgaria?Pai in SB nu ca cred exagerez daca spun ca 50% au fost romani.
Preturile au fost scazute la absolut toate serviciile si produsele.Si multe hoteluri au clienti si in lunile de toamna-iarna datorita viziunii proprietarilor.
Romania ca de obicei,cu coada pe sus,preturi de Monaco si servicii de Ferentari.


Cat despre camere,foarte bine.Si sa stiti ca nu doar romanii gonesc ca maniacii.La fel fac si bulgarii.
La un moment dat cu 90 de km/h mergeam doar eu si cativa biciclisti stingheri.Apoi m-am adaptat si eu situatiei.

Edited by adisz, 05 October 2020 - 20:15.


#3
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
In august s-a umplut de romani peste tot pe litoralul lor. La hotel unde am fost eu erau 75% romani si restul bulgari si era deja sfarsit de sezon. In septembrie pe 13 era omor seara la vama Ruse, inca veneau de la mare ai nostri :D

#4
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Si eu tot la ei ma duc de vreo 3 ani. Pe langa un CO in Grecia, cand mai ai chef de un weekend la mare nu merita sub nicio forma la noi; ci tot la Bulgari.
Ma uimeste ca ei chiar respecta limitele de viteza in localitati si in afara lor. Romanii nostri numai depasiri pe linie continua si viteza ca pe Autostrada pe DN-urile bulgaresti.

Edited by mannyx92, 05 October 2020 - 20:47.


#5
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Acum o sa vina amenzi mari...Eu am platit 200 de euro pentru depasirea cu 50 km/h a vitezei legale (era restrictie de 40km/h si nu am vazut semnul)
Daca ma opreau baietii pierdeam si permisul...

Attached Files


Edited by GlCA_Contras, 05 October 2020 - 21:00.


#6
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010

Vizualizare mesajadisz, pe 05 octombrie 2020 - 20:12, a scris:

Am prieteni care lucreaza in domeniul hotelier. Anul acesta a fost grav. De cativa ani, romanii merg in Grecia sau Turcia. Daca ma intrebi pe mine, masura asta, in cazul in care a fost indreptata impotriva turistilor, nu va aduce niciun plus.
Am fost cativa ani in Bulgaria si mi-a placut. Totusi, de vreo 6 ani, calitatea serviciilor oferite scade constant. Acum, culmea, pun camere. Pai, o sa-i taxeze tot pe ei.

#7
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Culmea ca bulgarii se plang ca politia nu opreste masinile romanesti Posted image

#8
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Apropo de asta romanasii nostri ,care nu deosebesc masinile BGToll de alea de politie, baga o groaza de alerte false din cauza asta....

#9
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Deci ca sa stie si romulanu, masinile BgToll sunt masinile care va dau amenda in caz ca nu aveti bulvigneta valabila si nu sunt masini de politie - nu au radare! NU MAI MARCATI POLITIE pt. ca ii descurajati pe bulgari sa foloseasca Waze din cauza alertelor voastre false!! Posted image

Noile camere sunt rusesti (astia sunt artisti in radare si pe avioane) si iata cum functionira:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8fWzT9Istdc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by GlCA_Contras, 06 October 2020 - 08:42.


#10
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Dap, sunt cam disperati unii.
Iata siteul producatorului de camere radar https://simicon.com/...fic-enforcement

#11
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007

Vizualizare mesajYOUR_GOD, pe 05 octombrie 2020 - 21:22, a scris:

Radare fixe, peste tot. Nu se mai uita soferii de masini, nu mai folsesc antiradare.
Politia sa stea la vedere si peste tot, nu ca hotul. Mai vrei? Mai am!

În Bulgaria este interzisă folosirea aparatelor anti-radar. Posted image
https://sofia.mae.ro/node/347

#12
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
in america radarele sunt numite speed traps. denumirea imi pare foarte sugestiva.

tu vrei o pisica cu clopotei. nu le am nici eu cu mersul incet, dar tu o dai in absurditati.

Vizualizare mesajcristiany, pe 06 octombrie 2020 - 18:39, a scris:

În Bulgaria este interzisă folosirea aparatelor anti-radar. Posted image
https://sofia.mae.ro/node/347
anti radar (jammer) sunt interzise si la noi.

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

Vizualizare mesajcristiany, pe 06 octombrie 2020 - 18:39, a scris:

În Bulgaria este interzisă folosirea aparatelor anti-radar. Posted image
https://sofia.mae.ro/node/347

Aparatele anti-radar si detectoarele de radar nu sunt unul si acelasi lucru.Posted image

#14
cristiany

cristiany

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,873
  • Înscris: 16.04.2007
Multumesc de info, dar stiu care este diferenta intre cele 2 aparate.

#15
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Nu cred ca antiradarul e permis undeva in lumea asta...

#16
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
The 6 new traffic police cameras detected 16 violations simultaneously, including for lack of Civil Liability Insurance and improper overtaking. They have been working since Monday and are in Sofia, Plovdiv, Varna, Burgas, Ruse and Lovech. The cameras detect traffic in up to 6 lanes in both directions day and night. In addition, they can simultaneously shoot up to 16 cars exceeding the speed limit. They even catch the wrong overtaking. The new control devices have been working since Monday, and in Sofia alone they have filmed more than 500 violators in four days, and in the whole country their number is more than 1500. The new Sofia camera even caught an intruder driving at 216 km / h on the Ring Road 80 km / h Passing at 151 km / h on Istoriya Slavyanobulgarska Blvd. during the day with a limit of 50 km / h was another of the violations she filmed. The Traffic Police announced that from Friday to October 15 will be another operation "Speed", in which the focus will be on the control of speed limits. The operation will take place simultaneously throughout the country. There will also be checks for alcohol and drugs.
https://www.24chasa....xn1wl_PBXEEEUq0

#17
GlCA_Contras

GlCA_Contras

    Master Mind

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,666
  • Înscris: 21.03.2020
Concluzia e ca o sa imi iau iar detector Posted image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate