Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Xiaomi Mi 10T (Pro, Lite)

- - - - -
  • Please log in to reply
1031 replies to this topic

#1027
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Pana la urma asa am rezolvat, cu adaptor AA wifi. Pe fir nu a mai functionat orice i-am facut.
Cred ca la suma de 23 USD (de pe Aliexpres) a fost mai ieftin decat orice reparatie.

#1028
Alxdava

Alxdava

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,825
  • Înscris: 30.03.2009
Ce model ai luat? Pune in link.

#1029
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Acesta e modelul comandat de mine. A ajuns extrem de repede (10 zile). Trebuie să îți alegi varianta de iOS sau Android.
//a.aliexpress.com/_EQUlsCD

#1030
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Are intarzieri in reactii, deconectari neasteptate?
Eu am luat de pe la noi pentru alt telefon un asemena dispozitiv, doar ca avea intarzieri la comenzile de pe ecran, in Waze si de asemenea, cand ajungeam in zone sensibile de semnal GSM mi se deconecta de la Wifi-ul dispozitivului. Chestia cu deconectatul am observat-o si atunci cand m-am conectat la o masina cu Android Auto cu varianta fara fir din fabrica.
In cazul meu dispozitivul e: Carlinkit 4.0 CP2A

Edited by Ciubex, 19 February 2024 - 16:49.


#1031
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006
Deocamdata m-am miscat doar prin oras si drumuri scurte. Nu am observat sa fie ceva probleme.
Dupa un drum mai lung o sa pot trage o concluzie mai pertinenta.

#1032
speleus

speleus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 02.01.2006

View PostCiubex, on 18 februarie 2024 - 22:11, said:

Are intarzieri in reactii, deconectari neasteptate?
Eu am luat de pe la noi pentru alt telefon un asemena dispozitiv, doar ca avea intarzieri la comenzile de pe ecran, in Waze si de asemenea, cand ajungeam in zone sensibile de semnal GSM mi se deconecta de la Wifi-ul dispozitivului. Chestia cu deconectatul am observat-o si atunci cand m-am conectat la o masina cu Android Auto cu varianta fara fir din fabrica.
In cazul meu dispozitivul e: Carlinkit 4.0 CP2A

L-am testat pe un drum mai lung. S-a deconectat in momentul cand nu mai aveam semnal GSM. In 1000km cam de 3 ori.
Diferenta fata de varianta cand eram conectat cu fir este ca la revenirea semnalului GSM s-a reconectat automat si nu a mai fost nevoie sa butonez telefonul.
Deconectarea poate sa fie provocata si de masina deoarece am experimentat aceasta problema si cand aveam semnal full si eram legat pe fir deci nu e suta la suta vina echipamentului zic eu.
Pana la urma e un progres fata de varianta cu fir deoarece dupa deconectare (din oricare motiv) se reconecteaza automat.

Edited by speleus, 15 March 2024 - 15:24.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate