Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Enola Holmes (2020)

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,931
  • Înscris: 12.03.2010
Mie mi-e cam jena ca m-am uitat la filmul asta, pentru ca e pentru cei maxim de virsta eroinei. E un spoof, si nu din cel bun, ca Knives Out, pentru ca filmul asta chiar se ia in serios si transmite asa, niste vibe-uri de Sherlock Holmes (e cam pe aceeasi structura si plotline). Numai ca in loc sa se ridice pe el cu asta, coboara cartile cu Sherlock Holmes in derizoriu (filmele oricum sint proaste, oricine joaca in ele).

Pacat de actori si munca, si de Murtry, ca dupa ce a luat bataie de la un adevarat badass in Expanse, acum ia bataie si de la o fata. I se potrivea mai bine rolul lui Lestrade. Filmarile, decorurile, muzica, sint foarte bune, dar scenariul e de un infantilism ca-ti vine sa-ti bagi unghiile in carne.

#20
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Singura chestie "interesanta" - au facut reclama la Apple, mascata.

I-au tot dat cu inversarea literelor ca la un moment dat sa posteze un IRIS ptr maica-sa. Adica invers SIRI...

Si pana la urma Siri a gasit-o pe maica-sa...

#21
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Doar că nu. Există ceva numit limbajul florilor - nu se mai folosește - în care irisul înseamnă "trimit un mesaj".

#22
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Doar ca se potriveste manusa cu ideea numelor citite invers care se repeta de n pri in film de m-a plictist.

#23
amstel

amstel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,284
  • Înscris: 21.07.2008
Văzut ieri. Slăbuț. Chiar i-am dat rating negativ pe Netflix, poate, poate aduc și ceva filme mai serioase. N-am mai văzut de mult un film nou bun.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
N-ai sa vezi o vreme decat filme de categorie B mai mult.
Prefera sa amane difuzarea superproductiilor ca sa el dea intai CInematografe, sa scoata bani vreo 6 luni si abia apoi in streaming.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate