Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

garantie smart case iphone

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
am un smart case pt iphone XS luat sigilat de pe olx, dar fara acte de provenienta. e recunoscut de telefon ca smart case dar problema e ca nici nu functioneaza ok. el ar trebui sa se descarce primul si abia dupa ce e ajuns la zero sa inceapa sa consume din bateria telefonului. se intampla invers. din cate vad apple are si un program de inlocuire a acestor carcase. am sunat la unul din service-urile prezentate pe site-ul lor si mi-au spus ca trebuie acte de provenienta si inlocuirea se face doar daca face carcasa probleme. e normal asa?

precizez ca sunt din provincie, un drum personal pana la service ma costa mai mult decat carcasa. :)

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Mie unul mi se pare normal.

Garanția este pe baza dovezii achiziției.

Edited by waterman, 21 September 2020 - 13:38.


#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
parca astia erau mai premium, iti gaseau produsul dupa serial si-ti acordau garantia fara prea multe intrebari.

#4
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Păi și dacă l-ar găsi, nu ești tu cel care l-a achiziționat...

Vecine, să nu mă-nțelegi greșit că nu zic cu răutate.

Vorbește cu cel de la care l-ai luat să îți dea actele de achiziție.

Edited by waterman, 21 September 2020 - 13:46.


#5
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,784
  • Înscris: 06.09.2004

View PostFane, on 21 septembrie 2020 - 13:39, said:

parca astia erau mai premium, iti gaseau produsul dupa serial si-ti acordau garantia fara prea multe intrebari.

sigur, dar o fac pt articole cumparate de la ei, nu 'cazute' din camion si luate de pe olx. mi se pare oarecum de bun simt ca atunci cand vrei sa beneficiezi de garantie la ceva, sa-l cumperi de la magazin.

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,044
  • Înscris: 09.08.2005
Există și transfer de garanție dar trebuie să primești hîrtiile aferente.

#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,243
  • Înscris: 05.06.2002
Cand m-am bagat si eu la o “combinatie” sa o iau mai iefin, ca sunt produse bune astea de la apple si nu mi-au facut probleme, dau peste un lot prost, fapt recunoscut si de ei si nu vor sa mi-o schimbe ca n-am acte... :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate