Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Adaptor IrDA

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
la orange shop este cablu de date la 14$ fara tva , la care poti sa scazi pretul cu puncte thankyou

#38
DjAdi

DjAdi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,535
  • Înscris: 17.03.2003
in cluj la orange shop un cablu de date pentru sagem este 22 $ fara TVA

#39
inginerum

inginerum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 784
  • Înscris: 18.06.2003
cat????
sunt culmea astia .... inseamna ca au  canale diferite  de import , sau cabluri diferite sau adaos diferit ..
pretul este pentru orange shop iasi

#40
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
www.sys-net.ro
SygmaTel USB-Irda
29$ fara TVA

#41
Crysty

Crysty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2003
Am vazut un adaptor la un prieten care are un Sony-Ericsson T310 si care merge perfect. Si la luat foarte ieftin, a dat doar 450.000 lei si zic ca a meritat. La magazine sunt prea scumpe, cel putin la dublu pret, si fac acelasi lucru.
L-am incercat si cu 6210 si a mers perfect.
Cu unele telefoane se conecteaza direct, cu altele mai trebuie softul de la producatorul telefonului pentru a se realiza conexiunea.
Daca va intereseaza puteti sa va la luati de la irda.go.ro

#42
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Normal ca a meritat (pentru tine) din ce data le construiesti :cool:

Pentru cine vrea sa-si faca singur gasiti la www.infraredport.de toate informatiile necesare explicate in pasi mici de la prima piesa montata si pana la instalarea softului si conexiunea IrDA si va costa doar 200 mii.

#43
IronMAN

IronMAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 10.01.2004
Salutari,

am un NOKIA 6610 si vreau sa il conectez la PC pentru transfer de aplicatii JAVA.
varianta cu cablu de date original nu prea ma avantajeaza (costa prea mult).
a mai ramas varianta cu infrarosu.
m-am gandit sa apelez la varianta home made.
face cineva astfel de adaptoare? la ce pret la vinde? sunt compatibilie cu telefonul meu?

[blur]MULTUMESC![/blur]


-----[ IronMAN ]-----

#44
Crysty

Crysty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2003

Quote

Originally posted by IronMAN
Salutari,

am un NOKIA 6610 si vreau sa il conectez la PC pentru transfer de aplicatii JAVA.
varianta cu cablu de date original nu prea ma avantajeaza (costa prea mult).
a mai ramas varianta cu infrarosu.
m-am gandit sa apelez la varianta home made.
face cineva astfel de adaptoare? la ce pret la vinde? sunt compatibilie cu telefonul meu?

[blur]MULTUMESC![/blur]


-----[ IronMAN ]-----


salut, adaptoarele IrDA merg cu orice telefon ce are port infrarosu, deci nu trebuie sa te sperii din cauza asta. Pretul la care poti sa iei acum adaptoare este de 450.000 lei daca nu ti se pare mult. Ca punct de reper poti sa te uiti pe irda.go.ro ca izatech nu mai face adaptaoare, iar la altii preturile sunt mult mai mari.

#45
370677271050152

370677271050152

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 19.05.2002
Pot sa spun ca-i chiar ieftin pentru ca un TFDS4500 a ajuns deja la pretul de 300 mii Lei si pe langa asta va mai trebuie si alte piese si experienta ca altfel riscati sa-l ardeti.

#46
tudor

tudor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 640
  • Înscris: 13.01.2003
bai... www.roccas.ro unde e 100.000lei si cu putina grija chiar e greu de a rs... v-a dat si info complete la site-ul ala nemtesc, pentru engleza folositi cu incredere babel.altavista.com

#47
Crysty

Crysty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2003
am sunat mai devreme la ei, de curiozitate si mi-as spus ca pot aduce in 1-2 saptamani, iar pretul e pe la 130 mii

#48
costel76

costel76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 28.12.2003
Eu am gasit pe bursa.rol.ro si pe gsm.rol.ro adaptor infrarosu cu conectare pe USB la 800mii si cu conectare la placa de baza la 450mii.Am luat pe USB ca e mai comod de utilizat.Are si CD cu drivere.Dti cautare pe port infrarosu si gasiti numarul tipului.Sunt mai ieftine ca in magazin.Merg cu orice telefon:am incercat cu 7250i,samsung V200,nokia 6510.Nu am avut nici o problema.

#49
Crysty

Crysty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 17.04.2003
L-am pus pe un prieten sa sune, ca vroia un adaptor pe USB. Nu mai are !!! Nu are conector IR ca sa isi i-a la 450.000 lei; oricum amandoua fac absolut acelasi lucru.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate