Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Pareri Kytary sau Muziker?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 22.01.2004
Vreau sa imi cumpar un microfon pe care l-am gasit disponibil pe site-urile astea doua. Pe Muziker e la 980 ron, pe Kytary e la 846 ron. L-am gasit si pe Amazon UK dar vine vandut de o firma din Spania, la vreo 1.150 ron (toate preturile astea sunt cu transport gratuit sau inclus).

Am vazut ca la retur e asa:

Kytary: 90 de zile perioada in care se poate face returul, banii inapoi in cont, transportul pe cheltuiala firmei
Muziker: 30 de zile perioada in care se poate face returul, contravaloarea nu se inapoiaza in bani ci in cupon cu care poti cumpara alte produse de la ei de pe site. Transportul pe cheltuiala mea.

A comandat cineva de pe Kytary sau Muziker? A incercat cineva sa faca service sau retur la vreun produs cumparat de la ei daca nu functiona cum trebuie? Sunt seriosi?

Edited by Alexis, 08 September 2020 - 01:37.


#2
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015
Sunt amândouă magazine serioase, de la Muziker am comandat destul de des, dar nu a fost necesar să fac retur, sunt totuși sigur că n-ar fi probleme dacă ar fi cazul.

Și ai înțeles greșit dreptul de retur. La Muziker ai 14 zile perioadă în care poți face retragerea și poți trimite produsul înapoi dacă nu îl vrei. E perioada minimă legală, și se aplică condițiile impuse de lege. Mai pe scurt, vei primi banii înapoi (nu voucher) în momentul în care alegi să faci asta. Ce ai citit cu voucher e pentru clienții Muziker Club (devii client la prima comandă), care au, pe lângă cele 14 zile, în 30 de zile în plus, iar dacă fac retragerea în acea perioadă primesc puncte în loc de bani.

Și Kytary specifică faptul că și ei asigură retragerea în 14 zile, perioada minimă legală, iar 90 de zile fiind în cazul produselor utilizate. Mai exact, dacă iau o chitară, o folosesc, e posibil să mi se spună că nu îmi este acceptată la retur după cele 14 zile, pentru că am folosit-o.

#3
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,052
  • Înscris: 10.04.2006
Vezi ca din cate am citit ultima data, Kytary NU are sediu in  Romania.
Asa ca daca ai vreo problema cu ei, ANPC nu te poate ajuta deloc.

#4
Hilfiger

Hilfiger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 17.01.2012
Am sa resucitez acest topic.

Kytary nu au nr de telefon, doar email mai nou.
Am o problema cu o boxa (maricica) si cica trebuie trimisa la service in Praga pe cheltuiala proprie.  (posibil mai scump transportul decat reparatia)
Aviz amatorilor.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate